Дата и час: Пон Апр 29, 2024 7:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Help Punto (1.7 D) 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 3:00 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST Help Punto (1.7 D)
Здравейте колеги! За щастие или нещастие си взех чист дизел Пунто 1.7 1995г. Моля ако някои кара точно този модел да помогне с малко инфо относно (характеристики, оплаквания, препоръки, програми за части и ремонт на модела!) Понеже правя преход от бензин на дизел и ми е доста непонятно като цяло! Изчетох какво ли не но за това Пунто никои и никаде не пише! Никаде по нета не намерих да има едно свестно мануалче което да се чете добре и снимките да са му наред! И да мина направо към сегашния и голям проблем! Та значи взимам си аз колата от продавача и се почва (масла,ремъци,ролки,накладки,маслен,въздушен и в ПОСЛЕДСТВИЕ ГОРИВЕН сменен от мен самия) и като прибавим застраховките ми се разплака джоба(да не кажа друго) та значи сменям го аз тоя гор. филтър със некакъв МАН за 12 лева и се почна големия та*ак. Едвам я запалих след доливане на нафта за така нареченото обезвъздушаване! Направо откъртих стартера да връткам докат палне! Ок запали!!! Но, известно време ми сълзеше мн леко под самия фитър дето уш вода обира. После почна да пали не винаги от раз и със доста селско менене на оборотите,като понякога на втората мин. гасне. Дори и при заграял двигател като паля веднага почва да си мени оборотите за около 2 мин (все едно си я форсирам сам) и минава в нормален ход (или гасне) Направно незнам какво да я права тая дизеларка! Адски мн ме изнервя. Вече незнам кога ще палне и кога не! И тфа всичкото след смяната на горивния филтър! Да не говорим че вози доста меко и приятно но само докато не тръгнеш да влизаш в завои! Тогава почва ония момент с кръстенето и молитвите! Ще се обърне ли? няма ли? При ниски обороти (на ухо щото няма дори оборотомер) като се превключва на по висока предавка започва някакво вибриране по цялото купе! Колеги моля ако някои има идея на какво се дължат тези екстри да отдели малко време да разкаже дали съм се пре*ал с това пунто? Да го продавам ли? Да я засиля ли някаде! Блягодаря за търпението докато четете моите неволи ;)

_________________
Mancuzo Fiat PUNTO 1.7 DS 176B3.000


Пон Апр 07, 2008 1:22 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 12:47 pm
Мнения: 23
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
дано да е само от филтара предлагам ти временно да замениш трбопровода от филтара кам гнп-то със прозра4ен марку4 запали я и ако влиза дори малко ваздух трябжа да отстраниш проблема ако се самняваш ,4е е от дефектен филтар изолираи го за малко сьс някоя подходяшта траби4ка това със форсирането ме притеснява оба4е може да е регулатора на оборотите на помпата нов струва кам 30 лв а смяната кам 20 ако си от Варна мога да ти препора4ам еди майтор един савет: НЕ ХОДИ ПО СЛУ4ИАНИ СЕРВИЗИ щте ти саипят колата аз сега си купих още една като моаита за 4асти мина през 3-4 сержиза за дизели смениха и помпата после и двигателе ,трабопроводите,филтара и не успяха да я направят Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 нештасници ,4е така де парво провери за ваздух вав системата ,ако няма остава да е помпата ,но ако се оправи не караи без фитар ,а и прозра4ните марку4и зимата се втвардяват и и вкарват ваздух от снадките а доколкото тва дали 6те се обарне- няма ,ама може да се пльзне препора4жам ти 100тина обиколки на картинг писта Варна и 6те ти из4езнат притесненията дори 6те ти хареса да се парзаля6 по завоите аз сам таи по цял ден деива освобойдава6то
Yellow_Flash_Colorz_PDT_03


Вто Апр 08, 2008 3:24 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 12:37 pm
Мнения: 26
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
върви в сервиз да ти сложат нов горивен филтър може да не си сложил правилния филтър и аз имах подобен проблем с бравото в магазина ми дадоха филтър за браво но се оказа че са няколко вида и не съвпадат дупките от горе стария беше с 6 дупки а новия само с 4 и като каза че неще да върви голям проблем после си сложих стария никакъв проблем затова ако пазиш стария ги сравни с новия и ще видиш че сигурно са различни айде успех и пиши какво е станало


Вто Апр 15, 2008 4:06 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 2:28 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
И аз съм съгласен с колегата, никакви майстори!!!
Явно е филтър, пробвай със стария или си купи нов, но на друг производител и си стегни маркучите за горивото!

А за колата не си се минал. Просто е желязна. Жена ми я кара всеки ден от две+ години, никакви ядове, само смяна на консумативи и една стоп-машинка за 10лв. Пали от четвърт оборот, няма нито зима нито лято (+35 до -20 C доказано), само веднъж започна да тресе двигателя докато сменя нафтата. Консумативите са си на нормални цени. Гориво само от Лукойл или ОМВ.
В града харчи около 9(София център, женско каране) а извънградско 4.5 и е пъргава като заек.
За друго не се сещам,

Жив и здрав!

пп. сетих се за завоите; Според мен си ги взема нормално и чувството идва от факта, че е по-висок като автомобил и ако преди това ако си карал по-ниска кола и ти се струва, че ще се катурне, но като свикнеш няма проблеми.
И все пак е дизел: малко по-шумен и повече вибрации)
Абе добра си колицата ако си я гледаш.

_________________
Живи, здрави и много късмет!
Punto S 1.7D
Audi A4 1.8T


Вто Апр 15, 2008 5:15 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 3:00 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST Re Punto S 1,7D
Благодаря колеги ;) От прочетеното леко се обнадеждих за пунтото. Като цяло и мен ме кефи количката с малки забележки! За момента спря да ми дава проблем с паленето и не влиза въздух през филтъра(според мен) До това заключение стигнах след като доста сериозно затегнах на самия филтър от долу кранчето което е за вода в горивото, което леко сълзеше. Сега си пали екстра и по рядко мени обороти при старт на ДВГ, което ме води до мисълта че може и авансатор за смяна да имам ,но това е само предположение! Това със завоите може наистина да е от това че преди това съм карал ниска кола със газови амортесори, но все пак ми е адски странно това накланяне на Пунтото и леко несправяне с траекторията на завоя. Се си мисля че са прекалено меки или изпуснали.Някои знае ли дали в багажника има светлини понеже аз нямам никакви !

п.п - Безаварийно предвижване ;)

_________________
Mancuzo Fiat PUNTO 1.7 DS 176B3.000


Чет Апр 17, 2008 12:48 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 2:18 am
Мнения: 42
Местоположение: София 08 Изгрев
UNREAD_POST и
има лампичка, намира се в лявата част. махаш пластмасово мъничко прозрачно капаче и трябва да е там

_________________
Арх. Стаменов &
Пунто ELX, 1.7 ТД 70


Пон Май 12, 2008 10:17 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 3:00 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST Re: и
pepsi написа:
има лампичка, намира се в лявата част. махаш пластмасово мъничко прозрачно капаче и трябва да е там

10x ще погледна дали я има лампичката ;)

_________________
Mancuzo Fiat PUNTO 1.7 DS 176B3.000


Сря Май 21, 2008 2:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg