Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:59 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Марея 1.9 ТД - проблем със сондата на резервоара. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 9:26 pm
Мнения: 160
Местоположение: Панагюрище
UNREAD_POST Марея 1.9 ТД - проблем със сондата на резервоара.
Здравеите колеги, може ли някои да ми помогне? Имам едно проблемче - от извесно време не ми отчита реално за количеството гориво. Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарен!. Сваля ли се сондата и как става? Yellow_Flash_Colorz_PDT_13


Чет Мар 13, 2008 10:08 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега здравей ! Само не разбрах комби ли ти е Мареата ? Процедурата е следната сваля се кичето(велтер или де да знам как му се казва) в багажника като се развият 4-те торкс болта в 4-те ъгли на багажника махнат се щипките от гърба на задната седалка и се отстрани цялото киче . Като застанеш с лице към задната седалка ще видиш един изрезък нещо като елипсовидно капаче (в дясно гледано от багажника)вдигаш го и от долу се намира въпросната сонда . Нататък ще се справиш ,ако не си го правил викаш някой да снима процедурите да не убъркаш нещо все пак . А ето и от менюъла нещо което ще ти е от полза .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пет Мар 14, 2008 12:36 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 9:26 pm
Мнения: 160
Местоположение: Панагюрище
UNREAD_POST 
колега мерси много за информ. Ще видя дали ще се оправя . Мареиката е комби


Пет Мар 14, 2008 2:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ще се справиш не се плаши .


Пет Мар 14, 2008 11:48 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 10:35 am
Мнения: 145
UNREAD_POST 
Здравейте!Много полезна темичка,но при мене след като стигнах до етапа за разскачане на траболяците и респективно до отвинтване на притягащата "шайба" се загледах и забелязах,че сондата стои ескцентрично на отвора в багажника :shock: !!!Страх ме е че ще разкача всичко ,ще отвинта "гайката" и ще запецна щото няма как да я измъкна...ще снимам ситуацията зада е по-ясно.
Колеги ,моля споделете при вас как е положението и дали е възможно да измъкна тази "машинка" дори и при положение,че е леко втъкната под ламарината!????
И още нещо да попитам...тези прозрачни маркучета някви "запиналки" имат ли или просто си ги издърпвам и продължавам с процедурата?

_________________
Fiat BRAVO JTD105 GT
Peugeot 309XRD 1.9D


Пет Апр 11, 2008 3:37 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
какво и се плашите на тая сонда бе колеги,аз съм я свалял лично 3 пъти нищо особено,откачват се маркучите те са на щуцери развива се голямата гайка и сондата си излиза рахат.После разглобяването е лесно на самата сонда ,в смисъл за да види колегата нафтомера.Виж после сглобяването е малко терсене защото има купчина пружинки и едни тънки пластинки които се движат по платчица с нанесен резистивен слой на нея та докато се уцелят тия работи е малко сложно но не е невъзможно с помощта на отверка и пинцетка става играта.Ако си технически грамотен сваляй смело и не се плаши.Сондата е направена много грамотно и ремонтопригодно няма просто къде да сбъркаш ако си все пак внимателен де.Най много да се уцапаш с нафта но това е бял кахър за дизелджии като нас.Ако все пак имаш затруднения разрови във форума един колега беше дал свалянето на сондата в цветни снимки.според мен няма да имаш никакви ядове.Успех!


Съб Апр 12, 2008 10:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 10:35 am
Мнения: 145
UNREAD_POST до javor68 ???
Аре са като толкова не се плашиш,дай съвет как да разколача тая гат!Ей ти снимки...

http://www.snimka.bg/profile.php?view_a ... _id=237749

Всички щипки които държат корпуса на потопяемата помпа са разкачени,поплавъка също е откАчен,пружината по водача никъде не е запъната и единственото което остана са гофрираните маркучи.Н о те са доста твърди и ме е страх да не се спукат/счупят при мястото им на захващане.
Вкрайна сметка не успях да стигна до цетката на помпата. :-( :-( :-(

_________________
Fiat BRAVO JTD105 GT
Peugeot 309XRD 1.9D


Съб Апр 19, 2008 3:06 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
колега не знам за каква помпа говориш,може би имаш предвид сонда,ако говориме за тд100 в резервоара няма помпа колкото до маркучите нагрей ги с пистолет за горещ въздух и ги вадиш.А снимките не можах да видя.


Нед Апр 20, 2008 5:49 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 10:35 am
Мнения: 145
UNREAD_POST 
Ок.Всичко е ясно!Пак ще се опитам и ако пак не стане,ще я зарежа таз гад!
Тва е мънинка помпичка,но при Браво е във центъра на корпуса/тва с бялата пластмаса/докато при Мареята от снимките на колегата видях,че е ексцентрично разположена.Има си и видима цедка отдолу,докато при мойто...цетката не е достъпна и белия корпус трябва да се измъкне целиот. :wink:

За снимките...извинете!!!Благодаря ти,много твоят опит ми беше много полезен!

_________________
Fiat BRAVO JTD105 GT
Peugeot 309XRD 1.9D


Нед Апр 20, 2008 11:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега оправи ли се със тази сонда ? Ако не си и имаш път към софия ще ти съдеиствам да я свалиме . И аз моята я чистих наскоро имах само ядове с гайката беше ръждясала и се наложи да боравя с флекса тъй като положението беше много изгнило :) . Мизерия имаше и то доста . Не се плаши при мен стана развиването на бялата шайба или не знам как е по-правилно да се каже с два чука и две отверки , намерих си помощник и леко чукахме докато се разпусна , беше стегната доста здраво , но резултата беше отличен . Дали психическа нагласа или найстина не знам но ни се стори , че колата вървеше по-добре от преди .


Чет Май 08, 2008 12:50 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 10:35 am
Мнения: 145
UNREAD_POST сондата ... уф тая сонда!
Здрасти ,приятелю!Трогнат съм за предложението,да ми помогнеш!Благодаря ти!
Иначе аз успях да извадя сондата.По точно казано-успях да извадя целия корпус на така наречената сонда!При Браво тя е по-различна от тази на Марея и рябва да ти кажа,че тва с флекса въобще не може да се приложи...много е тясен отвора в пода на багажника.Даже самата сонда заедно с гайката е изместена малко на ляво/като гледаш от към задната броня/ и трабва да се извърти целия корпус на сондата,зада може да се измъкне.Лошото е ,че при мен "проблемите" започнаха след като измъкнах цялата машинка.Сондата като цяло е доста различна от тази на Марея.Има стоманени водачи на висящата част от корпуса/аз и викам "ваничка",защото помпата или сондата "плува" в нея,а не директно в резервоара/,има си поплавък-традиционен с потенциометър.Много лесно го свалих ,но при мене има едни гофрирани маркучета които са запънати и фактически трябва тях да разкача и предполагам всичко ще се "разпадне" Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 ...много ми е смешно, щото проблемчето е нищожно и както един колега предложи ще нагрея малко тези траболяци и би трябвало да стане!
За ефекта съм сигурен , че ще е положителен защото колите ни са по на 175000км и нагоре.Толкова нафта + мизерии са преминали през тази сонда/продължавам да твърдя,че е потопяема помпа в неподвижен корпус с поплавък/ че тази чистителна процедура е зъдължителна!
Благодаря още веднъж,като дойда в София/шурето е там/ще се чуем да ми помогнеш...да пием по бирка! Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

_________________
Fiat BRAVO JTD105 GT
Peugeot 309XRD 1.9D


Чет Май 08, 2008 12:15 pm
Профил
UNREAD_POST 
Jimy нямаш ядове като преди да дойдеш драсни някой ред и ще изпиеме по едно . И при мен на практика една гайка ми отне 2 часа докато не се намеси големия флекс :) .


Пет Май 09, 2008 12:32 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg