Дата и час: Чет Май 16, 2024 8:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
S.O.S Помагайте 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:28 am
Мнения: 31
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST S.O.S Помагайте
Значи по рано бях пуснал тема че от време на време като паля колата-пали,работи 1-2 секунди и губи обороти и гасне мислех че е някакъв вид имобилайзер и като след извесно чакане и въртене пали си потеглях.Но вече сам сигурен че няма никакъв имобилайзер и продължава да ми се случва от време на време.А днес докато чаках на 1 светофар при напълно загрял автомобил започна леко да ми тресе нямаше промяна в оборотите винаги си седят на 900 но се усещаше леко притръсване като че сам пуснал музика и трепери от баса осещаще се предимно на волана нз как по подробно да го обясня>Та моля ви помагаите кажете какво трябва да направя,да сменя или каквото и да е.
Колата я взех преди около месец ФИАТ Браво 1.9 Тд 100 вчера смених сички филтри и маслото на мотора,но проблема си е от преди това.Все още чакам малко средства и ще сменя и ангренажния ремък.


Пон Фев 25, 2008 6:39 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 8:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST 
според мен е датчик на хол.който следи за позицията на коляновиа вал.има много написано за проблеми с него може да потърсеш из форума.

_________________
BRAVA 1.9JTD


Пон Фев 25, 2008 7:11 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: S.O.S Помагайте
RONIN написа:
....

Диагностика правил ли си? Ако не, направи. :cool:


Пон Фев 25, 2008 11:18 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:28 am
Мнения: 31
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
А каде да ходя да ми направат и колко горе долу ше ми струва ?


Вто Фев 26, 2008 12:33 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:28 am
Мнения: 31
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Имам напредък-значи като ми го направи номера:
''Значи по рано бях пуснал тема че от време на време като паля колата-пали,работи 1-2 секунди и губи обороти и гасне мислех че е някакъв вид имобилайзер и като след извесно чакане и въртене пали си потеглях.Но вече сам сигурен че няма никакъв имобилайзер и продължава да ми се случва от време на време.А днес докато чаках на 1 светофар при напълно загрял автомобил започна леко да ми тресе нямаше промяна в оборотите винаги си седят на 900 но се усещаше леко притръсване като че сам пуснал музика и трепери от баса осещаще се предимно на волана нз как по подробно да го обясня>Та моля ви помагаите кажете какво трябва да направя,да сменя или каквото и да е.
Колата я взех преди около месец ФИАТ Браво 1.9 Тд 100 вчера смених сички филтри и маслото на мотора,но проблема си е от преди това.Все още чакам малко средства и ще сменя и ангренажния ремък. ''
1.вече го прави при сяко първоначално палене на колата
2.като сляза и напомпам на помпичката за ръчно качване на горивот след това пали от раз,НО после по някое време си го има(поне според мен-може и да се вманиачавам)лекото колебание в оборотите нз не съм сигурен,но като седя на едно място се появява и като потегля-примерно на светофара изчезва и не се появява повече.ПАК КАЗВАМ ЗА ТОВА ЗА ОБОРОТИТЕ НЕ СЪМ НАПЪЛНО СИГУРЕН МОЖЕ И ДА СИ ГО ВТЪЛПЯВАМ.
Та сега при по подробно описание на проблема надявам се да се намери някой с някакъв вариант.То се е видяло че и на сервиз ще се ходи но в момента нямам тази възможност-до тогава дано се намери някой с поне частично обяснение.
БЛАГОДАРЯ!!!!!!

_________________
Fiat Bravo 1.9TD 100


Вто Фев 26, 2008 11:25 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 10:27 pm
Мнения: 32
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Колега, аз има проблем с гаснене, така като чета може и да не са на 100% същите симптоми, но те съветвам да си отвориш резервоара и да почистиш цедката през която смуче нафта. Специално в България е много лошо горивото и лесно се зацапва, при което се получава недостига на нафта, случвало ми се да ми гасне на скорост при по-голямо изкачване. Ако не друго поне няма да ти навреди тази манипулация и е безплатна. Само внимавай кое как се разглобява да не повредиш нещо. За самото почистване някаде тук има тема във ВАЖНИ предполагам. Успех!

_________________
Брава 1.9 ТД 100, 1998


Сря Фев 27, 2008 11:13 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Колега RONIN колата ти от къде е внасяна, от Германия ли е?


Сря Фев 27, 2008 11:30 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 10:24 am
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив / Luxembourg
UNREAD_POST 
zrancho написа:
Колега, аз има проблем с гаснене, така като чета може и да не са на 100% същите симптоми, но те съветвам да си отвориш резервоара и да почистиш цедката през която смуче нафта. Специално в България е много лошо горивото и лесно се зацапва, при което се получава недостига на нафта, случвало ми се да ми гасне на скорост при по-голямо изкачване. Ако не друго поне няма да ти навреди тази манипулация и е безплатна. Само внимавай кое как се разглобява да не повредиш нещо. За самото почистване някаде тук има тема във ВАЖНИ предполагам. Успех!


Ако има запушване ще ти се свива крушата за подкачване при мен проблема беше задръстени клапанчета на крушата и то входящото , имах малко нафтово филтърче след тази круша ( някой италянски глупак го е сложил там ) ! Изчистих клапана , сложих филтъра преди крушата и от тогава не мие гаснела колата ! :cool:

_________________
/ Fiat Marea Weekend / 1.9 TD 100/ / Škoda Fabia / 1.9 TDI /
Изображение
http://rbrbgcup.betaracing.net/index_bg.html


Сря Фев 27, 2008 12:23 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:28 am
Мнения: 31
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Колата е внесена от Италия обаче съм на 100% сигърен че не е от гробище.
Иначе много-много не ми се вярва да е от зацапване на цедката в резервоара защото ми го прави само при първоначално палене.

_________________
Fiat Bravo 1.9TD 100


Сря Фев 27, 2008 12:23 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз попитах заради една друга простотия с която съм се сблъсквал. Преди време имах подобен случай, там колата много често гаснеше, когато резервоара е под половината. В крайна сметка, се оказаха разменени маркучите на помпата. Този за ислишната нафта, и този по който идва горивото. След дни борба с колата, го открих. Пробвал ли си с пълен резервоар?


Сря Фев 27, 2008 12:34 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:28 am
Мнения: 31
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
По принцип резервоара си ми седи винаги над половината не вярвам да е от това звънях на този твоя човек Стефчо и тои каза че сигурно гълта жъздух от някаде и да му званна в края на седмицата че сега бил мн зает.
Само се моля да е нещо малко :)

_________________
Fiat Bravo 1.9TD 100


Сря Фев 27, 2008 1:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg