Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:59 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
За добавките(НЕслагайте добавка на маслото) 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 9:57 pm
Мнения: 55
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST За добавките(НЕслагайте добавка на маслото)
Хайде да направим и една тема за добавките та да знаят хората.

понеже наскоро се прецаках много яко с една такава именно от незнание
та ето какъв е моя случай седя си аз на петролската бензиностанция и докато чакам да ми дойде реда се зачетох в добавките за дизели.гледам си аз добавка за масло и какво да видя--добавката е за запушване на течове на масло причинени от симеринги и гарнитури съвместима със всички видове масло за бензинови и дизелови двигатели.
викам си я аз имам такъв теч точно между главата и двигателя я да взема една 12 лв кво му плащаш,и без да се консултирам с никого хоп от рафта направо в двигателя.И кво стана оказа се че добавката ми е направила маслото много гъсто което пречи на клапаните да работят нормално и това е най-малкия проблем от добавката двигателя замръзва сутрин кълца като трактор ако изобщо успея да запаля. Та чудя се как е възможно да се продават такива буклуци
и кво стана сега преди само месец си бях сменил маслото сега дадох още 50 лв за масло и филтер. нестига това ми както майсторът каза два месеца колата няма да се очисти от тази лиготия,понеже щяло да остане при клапаните където било затворен цикъл и му трябвало време и километри да се изчисти.

_________________
Fiat bravo 1.9TD /
Изображение


Чет Ное 22, 2007 10:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 9:02 pm
Мнения: 115
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Никога не съм ползвал добавки за масло. По добре е ,ако има теч на масло да се направи нужния ремонт ,а не да се ползват разни добавки- особено ако са от неизвестен производител. Слагаш някоя калпава и какво става?- теча спира, но мотора си заминава. Добре са го казали англичаните:-"Не съм богат за да си купувам евтини неща".Каква марка беше присадката, която си използвал?

_________________
FIAT BRAVO 100/16V


Чет Ное 22, 2007 11:47 pm
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 12:37 pm
Мнения: 26
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
за 50лв. масло и филтър Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 ти със приста ли караш


Пет Ное 23, 2007 4:40 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 11:09 am
Мнения: 300
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Също против добавките. Преди на реното сложих руска добавка "Ресурс", имаше подобрение, но след около 10-12000 км станаха по-зле нещата. Силно НЕпрепоръчвам!

_________________
http://www.airforce-bg.com
---------------------------------
'99 Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD105
---------------------------------
Изображение


Пет Ное 23, 2007 5:53 pm
Профил ICQ WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 9:57 pm
Мнения: 55
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
не карам с приста в косер ми правят хубави отстъпки :-)

_________________
Fiat bravo 1.9TD /
Изображение


Пет Ное 23, 2007 6:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
BAI MILE написа:
за 50лв. масло и филтър Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 ти със приста ли караш

И как пък си направи извода, че кара с Приста? Филтъра ти е до 10 лв. Остават 40 лв за масло. 4 литра Приста са ти до 20 лв в най-лошия случай. Аз примерно карам с Q8 FORMULA ADVANCED 10W40 и струва 32 лв с отстъпката - http://www.kosser.net/Products/Q8.php


Пет Ное 23, 2007 8:16 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
добавките в маслото се слагат в определени количества при течове и сълзения... но и аз не препоръчвам това по добре е ремонт семеринги-25лв...

_________________
:D


Сря Ное 28, 2007 12:31 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:02 pm
Мнения: 198
Местоположение: София
UNREAD_POST масло
аз пък наливам през смяна ресурс, незнам има ли файда, но нищо лошо не съм видял.....да допълня, че досега карах само селения, но наскоро ми попадна приста без пари и съм с приста 10/40, никва разлика не виждам...нито чувам....не си смених филтъра защото реших, че ще го сменя скоро с маслото, но явно ще го сменя на другата смяна... :cool:


Сря Дек 26, 2007 6:23 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 5:55 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас Област
UNREAD_POST масло
карах бензинка преди 1 год с Приста и на 1000км отиваше кум 0.5л масло(набутка голема)!следващото масло беше ЕЛФ и 15000 км не се наложи да доливам.....сега съм на дизел,но никога нема да ползвам масла ПРИСТА отново


Чет Апр 24, 2008 7:19 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 3:52 pm
Мнения: 197
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
А от къде ги имате тези отстъпки в Косер? Yellow_Flash_Colorz_PDT_14


Чет Апр 24, 2008 8:22 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:13 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Эдравейте добри хора, :) темата эа добавките е много голяма, но ще кажа на теэи който са против:
1. Добавки эа горивата: За нашити горива почти задължителни,почистват горивната система,характерния нагар по
върха на дюзите /беэ эначение бензин или дизел/много важно за нормалната работа на двигателя,намаляват разхода на гориво, намаляват шума на мотора,регулират работата в ниските обороти и т.н.
2. Добавки за маслото:има 4 вида, 1. добавка за намаляване на вредните емисии /пушека и разхода на масло/
2. добавка за промиване на двигателя преди смяната със свежо масло/слага се в старото масло. много ценен продукт , значително удължава живота на двигателя.
3. добавка към маслото, повишава вискозитета, препоръчва се эа иэносени мотори.
4. добавка эа спиране теча на масло, ефективна само при гарнитурите, не и при семеринги ( където ими въртящ мамент)

Най - важното при избор на добавка е да изберете такава с проверен произход и качество. На пазара има много ментета, които вместо да помогнат могат да навредят. Силно препоръчвам англииските продукти с марка REDEX и HOLTS.

Много са добри. Ако някой ги е използвал, нека каже и той какво мисли. :cool:


Чет Май 22, 2008 10:09 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:13 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Эдравейте добри хора, :) темата эа добавките е много голяма, но ще кажа на теэи който са против:
1. Добавки эа горивата: За нашити горива почти задължителни,почистват горивната система,характерния нагар по
върха на дюзите /беэ эначение бензин или дизел/много важно за нормалната работа на двигателя,намаляват разхода на гориво, намаляват шума на мотора,регулират работата в ниските обороти и т.н.
2. Добавки за маслото:има 4 вида, 1. добавка за намаляване на вредните емисии /пушека и разхода на масло/
2. добавка за промиване на двигателя преди смяната със свежо масло/слага се в старото масло. много ценен продукт , значително удължава живота на двигателя.
3. добавка към маслото, повишава вискозитета, препоръчва се эа иэносени мотори.
4. добавка эа спиране теча на масло, ефективна само при гарнитурите, не и при семеринги ( където ими въртящ мамент)

Най - важното при избор на добавка е да изберете такава с проверен произход и качество. На пазара има много ментета, които вместо да помогнат могат да навредят. Силно препоръчвам англииските продукти с марка REDEX и HOLTS.

Много са добри. Ако някой ги е използвал, нека каже и той какво мисли. :cool:


Чет Май 22, 2008 10:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg