Дата и час: Нед Апр 28, 2024 7:36 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Fiat Brava 1.9TD климатик 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:47 pm
Мнения: 27
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST Fiat Brava 1.9TD климатик
Бравата е 1,9ТД 100 коня. При пускане на климатика усещам товар в двигателя, особенно при ниските обороти. Климатика си работи нормално. Интересувам се това нормално ли е? Вторият ми въпрос е относно разхода. Градско прави 9/100 км., извън гради с климатика пълна около 7/100 км. По паспорт и дават 5,3 л. Дайте идея. Невиждам обогатител. Предполагам че е автоматичен. Може ли нещо от там да бъде? Като вървене, колата върви идеално, набира бързо.


Пон Юни 27, 2005 1:57 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 1:53 pm
Мнения: 48
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Относно климатика, и аз усещам промяна в оборотите като го пусна, но не толкова осезаемо, според мен си е нормално. Средният ми разход е около 7л без климатик(и аз се надявах на по-нисък разход, но...), иначе обогатителя е автоматичен.
Искам да те попитам относно турбото, как е при теб усещаш ли момента в който "заработва" при около 2500 оборота, защото аз лично не и си мисля че нещо не е в ред. Иначе колата си върви, ускорява бързо, но като съм слушал на други марки коли, се усещало това "включване".
Говорил съм с човек, който кара Пунто 1,7ТД, но и той казва че не усеща нищо, просто турбото постепенно си нагтетява без да има някакъв такъв момент.

_________________
Fiat Brava 1.9 TD 100


Пон Юни 27, 2005 4:03 pm
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:47 pm
Мнения: 27
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
При мен много ясно се усеща направо изстрелване на колата от около 2500-3000 оборота. Маслото е Мобил 10-40. Това трябва да бъде за да чуваш ясно и турбината.


Пон Юни 27, 2005 5:57 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:58 pm
Мнения: 125
Местоположение: София
UNREAD_POST 
аз май не усещам изведнъж да се включва турбото... просто след около 2500 оборота почва по-бързо да набира...
вчера си мислех дали има смисъл(сигурно има :-) ) и къде да отида да погледнат дали всичко с турбото е наред...
ако имате идея къде, кажете.

а иначе за разхода ми се струва че е малко множко...
аз съм с темпра 1.9ТД 90 коня и в града е 7-7.5/100.

_________________
ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD


Пон Юни 27, 2005 6:41 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ами то турбото си е включено постоянно, или не... jambo, сигурно ако подадеш по-рязко газ от ниски обороти ще усетиш разликата по-ясно при достигане на споменатите 2500. А е и възможно да имаш проблеми, но най-често ще имаш загуба на мощност и в останалия диапазон. Все пак, нали правиш профилактични консултации в накой турбо сервиз?


Пон Юни 27, 2005 7:42 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:58 pm
Мнения: 125
Местоположение: София
UNREAD_POST 
me_to_u написа:
. Все пак, нали правиш профилактични консултации в накой турбо сервиз?


аз точно това искам да направя но не знам къде да отида!
защото от както съм взел колата преди 4 месеца досега не съм го проверявал. а и за първи път имам кола с турбо и искам да знам дали всичко е наред...

така че ако някой препоръча сервиз ще съм му много благодарен!!!

лека вечер

_________________
ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD


Пон Юни 27, 2005 8:13 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ей ама ако беше от Варна веднага те пращам при тея-
http://www.unitechturbo.com/contact_bg.html
ама в СФ не знам, чувал съм добри думи за "Реал турбо сервиз", но повече незнам :roll:


Пон Юни 27, 2005 8:36 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Утре, ще ти дам точна информация за Софето!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Юни 27, 2005 9:19 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:58 pm
Мнения: 125
Местоположение: София
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Утре, ще ти дам точна информация за Софето!



ще съм ти мнооого благодарен, а сигурно и не само аз...!

_________________
ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD


Пон Юни 27, 2005 10:22 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Понеже вече съм сменял турбо, значи - няма такова животно като включване на турбото. То си върти постоянно. И не трябва да свири. Старото свиреше при по-високи обороти и след изключване на мотора. Новото не се чува въобще. А тия в Реал Турбо са "разбирачи" - казаха ми, че старото не подлежи на ремонт и е за боклука, а аз го карах после още половин година. И не се занимават със монтаж и демонтаж - в сервиза до тях взимат 100лв за това удоволствие. :wink:


Вто Юни 28, 2005 9:22 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:58 pm
Мнения: 125
Местоположение: София
UNREAD_POST 
BRAVO написа:
Понеже вече съм сменял турбо, значи - няма такова животно като включване на турбото. То си върти постоянно. И не трябва да свири. Старото свиреше при по-високи обороти и след изключване на мотора. Новото не се чува въобще. А тия в Реал Турбо са "разбирачи" - казаха ми, че старото не подлежи на ремонт и е за боклука, а аз го карах после още половин година. И не се занимават със монтаж и демонтаж - в сервиза до тях взимат 100лв за това удоволствие. :wink:


т.е. аз за диагностика да отида в сервиза до тях :D

кажи някакъв адрес къде да отида, моля.

_________________
ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD


Вто Юни 28, 2005 11:16 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Околовръстното преди отбивката за бул.България. Реал Турбо. В сервиза до тях свалят турбото / 100лв /, взимаш го и го носиш на "специалистите", те го гледат и те зашеметяват с неква цена. След това обратно в сервиза да ти го монтират. Накрая си купуваш ново от Варна :wink:


Сря Юни 29, 2005 8:58 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Ето ти малко инфо по проблема: www.realturbo.net Смятам, че са наясно с тази материя!

_________________
FIAT-SPORT


Сря Юни 29, 2005 10:42 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:58 pm
Мнения: 125
Местоположение: София
UNREAD_POST 
BRAVO написа:
Околовръстното преди отбивката за бул.България. Реал Турбо. В сервиза до тях свалят турбото / 100лв /, взимаш го и го носиш на "специалистите", те го гледат и те зашеметяват с неква цена. След това обратно в сервиза да ти го монтират. Накрая си купуваш ново от Варна :wink:


направо ме зашемети... аз искам само да го проверят дали всичко е ОК. ама от твоите думи разбирам че май не е много разумно да ходя там... ?

_________________
ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD


Сря Юни 29, 2005 9:48 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Няма да се пуашиш, отивай. Просто с мен ситуацията беше следната - отивам с 350лв щото бях чувал че ремонта е толкова, хората любезни, свалят един-два маркуча и казват, че е за ремонт, ама не са сигурни дали ще се размина с тия 350лв, щото можело още нещо да е разбито и да отида на 750лв. Пратиха ме в сервиза до тях, платих си 100лв там и им нося турбото с уговорката ако ремонта е за 750лв, да ми се обадят по телефона, за да им потвърдя. Аз 2-3часа съм в размисли дали да плащам 750лв и те ми се обаждат с радостната вест, че турбото е толкова зле, че само подмяна с ново 1200лв ме оправя. Това ме изкарва автоматично от размислите, отивам, вземам си потрошеното турбо, монтират ми го в сервиза отново, карам си го още около половин година и после си го смених с рециклирано. Това е. :wink:


Чет Юни 30, 2005 9:02 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg