Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Проблем с реле за подгревателни свещи на Пунто 1,7 ТД 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 4:14 pm
Мнения: 5
Местоположение: Своге
UNREAD_POST Проблем с реле за подгревателни свещи на Пунто 1,7 ТД
Здравейте,
Имам Пунто 1,7 ТД 1994г. До сега нямах съществени проблеми с него, като изключим един теч на масло от тръбичката към масления радиатор. / беше изгнила - тия италианци защо ги правят от черен метал - направо дивотия, такива са и от ГНП до дюзите ??????/, но както и да е.

От няколко дни вероятно е започнало да се разваля релето за подгревателните свещи. Понякога работи, понякога не. Когато саздаде проблем, ако се свали предпазният капак и се почукне леко по корпуса му проработва. След като установих, че цената му като ново е около 160 лева - ненужно висока, а на старо не знаеш колко ще го бъде, то имам два въпроса ако някой е така любезен да може да ми отговори:

1. Разглобявали ли сте такова реле, подлежи ли на ремонт или да не си правя труда?

2. Има и вариант да не го пипам и да го оставя в състоянието което е и да изкарам успоредно ново реле и дискретно бутонче под таблото. В този случай ако не сработи оригиналното реле /при даване на контакт личи- не светва контролната лампа за подгряване/, ще има възможност принудително да се подаде ток към свещите / горе долу времето което е нужно за подгряване ще се налучква, то е около 5-6 секунди при студено време и ще се налага да се държи натиснато и по време на въртенето на стартера/, но това не е проблем. Та въпроса ми е знае ли някой колко вата или какъв ток /ампераж/ ползват подгревателните свещи за да знам какво реле да си закупя?

Предварително Ви благодаря. :D


Чет Мар 01, 2007 4:49 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 8:13 pm
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST :) честито :)
аз имам браво и имах същия проблем :) има 2 вида релета едното е за време - примерно като дадеш на контакт подгрява 10 секунди и гасне , другото следи и температурата и подгрява колкото му е нужно :) затова майстора дето ми го прави мойто ми каза отиваш в магазина копуваш си някво реле от форд най простото което е за време и идваш и ти го слагам него , защо трябва да даваш 100 лв за тва реле ;)

УСПЕХ :)


Пет Мар 02, 2007 12:16 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 4:14 pm
Мнения: 5
Местоположение: Своге
UNREAD_POST 
Ще опитам.
Благодарял :)


Пон Мар 05, 2007 9:37 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 7:35 pm
Мнения: 17
Местоположение: Брацигово
UNREAD_POST Re: Проблем с реле за подгревателни свещи на Пунто 1,7 ТД
Аз имах същия проблем с релето, не подаваше напрежение към свещите. Отворих го и се оказа здраво, просто зачистих доколкото можах контактите му и започна да работи. Предния собственик на фиата се е правил на майстор и в единия му край е счупил корпуса ;)

_________________
хвали старо, купувай ново :)


Вто Яну 24, 2012 11:03 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg