Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:54 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Bravo JTD - 210kmh 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Bravo JTD - 210kmh
http://vid.data.bg/fxldf7zw#vid

може и да сте го гледали, ама не го намерих - вижте - и печките са коли :36_2_25:


Пон Дек 18, 2006 10:17 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 8:44 pm
Мнения: 114
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST re
Цитат:
Ако ЮНАЦИТЕ бяха измерили скоростта с GPS бих повярвал.Кьорфишек!


Nino юнаците сме аз,и мой приятел.

Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS :?: :?: :?:

_________________
Fiat Bravo 1.9 JTD


Пон Дек 18, 2006 11:36 pm
Профил
UNREAD_POST Re: re
gmg_service написа:
Цитат:
Ако ЮНАЦИТЕ бяха измерили скоростта с GPS бих повярвал.Кьорфишек!


Nino юнаците сме аз,и мой приятел.

Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS :?: :?: :?:


я, браво колега, надявам се нямаш нищо против, че го публикувах :)
имах някви съмнения, че е някой от форума, но не бях съвсем сигурен.
Поздрави


Пон Дек 18, 2006 11:39 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 8:44 pm
Мнения: 114
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST ре
Nino, много добре те разбрах,исках да уточня,че скоростите(за каквото и да е) които се сравняват са измерени
с наличните скоростомери.А за това ,че не са реални съм съгласен с теб. :wink:
Тези скорости съм ги правил два пъти.Трети път мисля да няма(освен ако някой Голф 1.8 не реши ,че е 150 кс.) :mrgreen:
Бях провокиран от:
viewtopic.php?t=10811&postdays=0&postorder=asc&start=15


viewtopic.php?t=10895

_________________
Fiat Bravo 1.9 JTD


Вто Дек 19, 2006 12:06 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 8:44 pm
Мнения: 114
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Цитат:
Не те лъжа, по километраж съм му вдигал 180!


Че защо да не е вярно :D
Искам само да те питам,ксоростите които дават (по книги,каталози,справочници) като максимални,средни и.т.н.т
реалните ли са ,или по километраж?Защото ако са реални,не е много коректно (според мен) от страна на производителя :!: :!: :!:

_________________
Fiat Bravo 1.9 JTD


Вто Дек 19, 2006 12:30 am
Профил
UNREAD_POST 
Браво бе пич, ама на правите и баба знае и рано сутрин. Сами показахте, че в България средна скорост от 180 км/ч е невъзможна и супер опасна за нашите Фиати - от 200 км/ч намали на 160 км/ч заради изпреварващ.
Значи за постигането на високи средни скорости бих признал дизелите на Ситроен и Пежо и то тежките модели. Освен това са много издържливи. Тъст ми има Ситроен С5 2,2 HDI и при него скорост под 130 км/ч несъществува. Разстоянието от Русе до Варна го взима винаги за 90 минути, което прави 166,66666667 км/ч средна скорост. Ситроена се търкаля вече над 150 000 км/ч с тези скорости вече 5 години по нашите пътища и не е мръднал. И аз много му се кефя и се надявам скоро да стане мой :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Вто Дек 19, 2006 12:32 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Може много хора да реагират много остро ама тва си е пълен смях....на такъв наклон (примерно при Ябланица в посока София) Типо 1108см3 т.е. 56 коня (моето) вдига 186км/час така че за тази количка 210 хич не е много за това място.....
Пасат 1.8 деофорсирания двигател т.е. 75 коня от 88-ма година на 336 000км там развива 212км/час.
За с GPS не съм ги мерил тези 186км/час ама полицейски радар и той мисли като дигиталното табло и ми струваше 16 точки и 70лв......тъй че аз си му вярвам на DGT-то 8)
Вярно че е дизел ама все пак не е кой знае какво диво постижение да вдигне такава скорост на такъв наклон.

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Последна промяна zfa159 на Вто Дек 19, 2006 12:41 am, променена общо 1 път



Вто Дек 19, 2006 12:39 am
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Може много бой да ям за изказването си ама да си погледнем и в нашата паница все пак :
viewforum.php?f=7 - не мисля че е по-различно от на Citroen и пак опираме до въпроса за какво да се разправяме за глупости.И аз мога кажа тонове хвалби за Пасат-ите дето са ни служебни или за друга някоя кола ама факта че карам Типо и че си го обичм колкото и да се троши означава че си го обичам повече от другите коли.
Същото е - колегата може да иска Citroen и когато му дойде до главата ще разбере и + и - на колата.Всяка кола си има положителни и отрицателни страни и всяка кола се троши.

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Вто Дек 19, 2006 12:51 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Добре де колеги. Никой ли не е ползвал калкулатор за определяне на скоростта. Ако приемем че показанията на оборотомера са точни, при известни:
размер на гуми
предавателни числа на скоростна кутия
крайно предавателно число ( тва май е диференциал :) )
зададени обороти на двигателя

Винаги можете да разберете каква точно е реалната скорост на движение.
Та по този начин си отговаряте на въпроса има ли изобщо възможност колата да постигне дадена скорост на базата с тази скоростна кутия/гуми
А дали ще има достатъчно мощност двигателя да да се напълни оборотомоера на последна предавка си е съвсем друга бира.


http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gear_calc_v3.xls

Ето едно excel-ско калкулаторче за тези неща.
Кредитс то Търтея


Вто Дек 19, 2006 11:41 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
:D много интересна тема... pr_00f благодаря, но откъде можем да вземем инфо за предавателни числа?
аз съм склонен да вярвам на заводските показатели. пък и с двигателите монтирани на браво ми е трудно да поварвам, че могат да вдигнат повече от 200 км/ч.
и още една мисъл... производителят би имал интерес да обяви публично възможно най-добрите резултати! за един хот хеч бек, като браво 20 кл. е по добре да седи максимална скорост 240, не примерно 200!

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Вто Дек 19, 2006 12:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg