Дата и час: Пон Май 13, 2024 4:06 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Bravo JTD - 210kmh 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.
На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.
А най добре е чичко гуугъл :) Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.
Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.
(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)


Вто Дек 19, 2006 12:35 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
pr_00f написа:
Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.
На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.
А най добре е чичко гуугъл :) Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.
Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.
(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)
мерси, вече ровя в гугъл :D лошото е че намирам само final gear ratio и тва е. ще помоля някой колега с браво да погледне в ръководството за модела 20 кл., защото моя русивнант го кипрят в момента, а пък книжлето му го оставих да си го чете :cry:
п.п. по груби сметки с калкулатора изглежда, че данните на фият са при максимална мощност /к.с./, не при прекъсвач.. което е странно!

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Вто Дек 19, 2006 12:42 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
toko написа:
pr_00f написа:
Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.
На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.
А най добре е чичко гуугъл :) Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.
Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.
(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)
мерси, вече ровя в гугъл :D лошото е че намирам само final gear ratio и тва е. ще помоля някой колега с браво да погледне в ръководството за модела 20 кл., защото моя русивнант го кипрят в момента, а пък книжлето му го оставих да си го чете :cry:
п.п. по груби сметки с калкулатора изглежда, че данните на фият са при максимална мощност /к.с./, не при прекъсвач.. което е странно!

въобше даже не е странно - след пика на мощността - тя намаляваи вече не е в състояние да преодолява нарастващото въздушно съпротивление и се стига до равновесната точка, която е максималната скорост.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Вто Дек 19, 2006 12:56 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
toko написа:
не при прекъсвач.. което е странно!


Не е странно. Последната предавка обикновенно се изчислява така, че колата да не може да достигне максималните си обороти, а само оборотите на максимална мощност. Просто оттам нататък ако оборотите се качат, мощността не стига да се преодолее въздушното съпротивление, триенето в пътя и т.н., и това определя максималната скорост.


Вто Дек 19, 2006 12:57 pm
Профил
UNREAD_POST 
http://faraday.physics.utoronto.ca/PVB/ ... Power.html

Аз много много не ги разбирам нещата. Но можете да погледнете графиката как след определени обороти "мощността" на двигателя спада. Та ограничителя на оборотите се слага някъде около тази граница където "мощността" започва да спада. Защото няма смисъл да се тормози повече двигателя и без това е дал каквото може.

А в таблицата която ви дадох не отчита фактори като съпротивление и прочие. Просто показва със дадената ск. кутия/гуми/обороти каква е теоретичната максимална скорост, чисто математически. Съвсем друга бира е дали двигателя ще е достатъчно мощен да може на последна предавка да развие максимални обороти.


Вто Дек 19, 2006 3:31 pm
UNREAD_POST Re: ре
gmg_service написа:
Nino, много добре те разбрах,исках да уточня,че скоростите(за каквото и да е) които се сравняват са измерени
с наличните скоростомери.А за това ,че не са реални съм съгласен с теб. :wink:
Тези скорости съм ги правил два пъти.Трети път мисля да няма(освен ако някой Голф 1.8 не реши ,че е 150 кс.) :mrgreen:
Бях провокиран от:
viewtopic.php?t=10811&postdays=0&postorder=asc&start=15


viewtopic.php?t=10895


Много пъти съм обяснявал за задължителната и вградена в скоростомерите на колите след 1994 г. грешка от МИНИМУМ +7%, но най-често е около 10%

Моята Капа по километраж вдига 245 км/ч, но при тая "скорост" GPS-а показва 212 км/ч

Хващам се на бас с теб на КОЛКОТО КАЖЕШ лева, че твоето Браво повече от 190 км/ч може да вдигне САМО ПО НАНАДОЛНИЩЕ


Вто Дек 19, 2006 9:18 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 8:44 pm
Мнения: 114
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST re
pinko168 и теб ще запитам :

Цитат:
Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS


Ако на някой все още не му е станало ясно:

КИЛОМЕТРАЖИТЕ ВИ НЕ ПОКАЗВАТ РЕАЛНАТА СКОРОСТ

_________________
Fiat Bravo 1.9 JTD


Вто Дек 19, 2006 10:49 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:25 pm
Мнения: 495
Местоположение: София
UNREAD_POST 
На мен ми направи впечатление датчика за водата. При над 200км/ч седеше под средната линия, което ми се струва малко странно :roll:
Моето Пунто при 120-130 държи точно средата, при над 140 качва 4-5мм стрелката нагоре :wink:

_________________
FIAT Punto 99' 1.7 TD Изображение
FIAT Punto 02' 1.9 JTD


Сря Дек 20, 2006 1:20 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 8:44 pm
Мнения: 114
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST re
Цитат:
Не е задължително да ми се разсърдиш, но ако го направиш ще те разбера!


Nino,това е последното което бих направил.По скоро уважавам хората с технически познания. :wink:

Основната ми идея беше не максималната скорост(по километраж),а възможностите на 1.9 JTD.
За това и клипчетата са тук:
viewtopic.php?t=10895

А не тук:
viewtopic.php?t=10811&postdays=0&postorder=asc&start=15

Успех на всички

_________________
Fiat Bravo 1.9 JTD


Сря Дек 20, 2006 10:45 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
уф колеги, два пъти тръгвам да пиша тук и все ме.. сецват :D отказвам се!

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Сря Дек 20, 2006 5:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg