Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:56 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Защо има ограничение на скоростта... 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Защо има ограничение на скоростта...
Здравейте! Сега ми дойде на ума да споделя нещо с вас! Не съм страхлив, обичам високите скорости и си настъпвам, до толкова, до колкото позволява колата (а не е малко за наще пътища една скорост от 160 - 180 км/ч) Това не го казвам, за да се похваля какъв карач съм и т.н.! Защото лично за мен умението не се състои в това да въртиш гуми и да даваш газ (въпреки че ми харесва, но не съм горд с това).
Живея в с. Лозен до София, работя на Ботев, често замръквам в Дружба 1(там живеят родителите ми). Единствения нормален начин да се придвижвам от Лозен до центъра е Цариградско шосе. Точно на царския дворец Врана има ограничение 50! Винаги съм го псувал, това все пак е 3лентов път + авариина лента! Доста пъти съм имал и спорове там с другарите полицаи! Едва миналата седмица в мозъка ми подсветна защо е такова ограничението! Не става въпрос точно за там, а за Корабчето на Горубляне (точно моста над автопазар) Та карам си аз миналата седмица от Лозен за Дружба! Беше късно вечерта и тъмно разбира се! Заставам на светофара на Горубляне първа кола и тръгвам като светна зелено! Настъпих си колицата, а зад мен един Голф 3! Човека си караше съвсем нормално зад мен, без да ме притеснява или да се прави на велик! Просто караше! Стигнах до около 120 и чукнах десния мигач, защото знам, че малко по-нагоре седят полицаи! Изключих от скорост и се прибрах в дясно! Голфа продължи да кара в лявата лента! В този момент, точно на моста се чу зверско трясване! Момчето с Голфа се завъртя, удари се в мантинелата, бутна я и увисна в пространството м-у двете платна на моста! Изобщо не разбрах какво стана! Стреснах се нечовешки много! Успях да спра на авариини, изтичах към Голфа, момчето му нямаше нищо, измъкна се от колата! Беше много стресиран (нормално). Оказа се, че се е ударил в куче! То беше черно и изобщо не се виждаше! Повярвайте ми просто незнам, как се случи! Кучето е минало на косъм пред мен и не съм го видял! Защото неможе да не е минало покрай мен! Няма откъде другаде да стигне до лявата лента!
Ето затова си мисля, че може би в цялата тая суматоха и държавата ни пълна с тикви, има и някаква креативна мисъл! Има умни хора! Може би просто, за да живеем по някакъв нормален начин трябва първо ние да се превъзпитаме! Да осмислим поведението си, начините си! Аз винаги съм смятал, че една скорост от 120-140 за Цариградско шосе допреди Окръжна болница е нормална!
Надявам се да не съм навлязъл в непозволени води с тазо тема и така нататък! Просто исках да го напиша и го направих! Ако някой от началниците сметне за нужно да премахне или промени темата, няма да имам нищо против(не че е важно дали ше имам :D )


Пет Авг 22, 2008 12:58 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 2:21 pm
Мнения: 37
Местоположение: друг
UNREAD_POST 
Колега ми те ограниченията са сложени затова да се спазват , а не само за украса. 8)


Пон Авг 25, 2008 12:22 am
Профил
UNREAD_POST 
Кофтито е, че на Цариградско в началото от към входа на София има много "хубави" ограничения - 50 км/ч. Вярно, че там има пешеходни пътеки и кръстовища. Но Цариградско шосе е входна/изходна артерия. Редно е да се помисли за надлез на тези места или нещо, което да улеснява трафика. А не умните мозъци да слагат метални надлези (мостове) в Младост 3. Все пак Цариградско е много натоварена артерия и е логично да се помисли за една нормална и всеобща скорост от 80 км/ч (поне). Но като се замисля какво е по околовръстното (особено около Лозен и Д. Богров)...все нещо се ремонтира, все има някакви ограничения...


Пон Авг 25, 2008 12:58 am
UNREAD_POST 
Специално около Лозен не е зле откъм ремонти, само откакто сложиха светофара е малко кофти, щото чат пат ставата малко струпвания, ама не е болка за умиране!


Пон Авг 25, 2008 10:20 am
UNREAD_POST 
поредната болна тема...

със същия успех може да се зададе въпроса
защо от Габрово до Шумен на 20 места, където някоя лелка е решила да опъне един чаршав в банкета и да продава праскови има ограничения 30-50 ?
нормално ли е това и трябва ли да е така ?

както писах в една друга тема
съгласен съм да спазвам абсолютно всички ограничения ако се махнат всички тъпи и смешни ограничения от рода на 30км/ч насред междуградски път на поне 10км от най-близкото населено място...
да, да.... виждал съм такива и все още ги има ...
нека има ограничения... но мисля че 80-100 е напълно разумна скорост на хубав път извън града...


Пон Авг 25, 2008 11:12 am
UNREAD_POST Re: Защо има ограничение на скоростта...
nennormalnoto написа:
...Надявам се да не съм навлязъл в непозволени води с тазо тема и така нататък! Просто исках да го напиша и го направих! Ако някой от началниците сметне за нужно да премахне или промени темата, няма да имам нищо против(не че е важно дали ше имам :D )


Ееее, че ти ни искара СС-овци тука. Темата си е много добра! Продължавай в същия дух! :cool:


Пон Авг 25, 2008 10:03 pm
UNREAD_POST 
Благодаря! Поласкан съм! не съм свикнал началници да ме хвалят!:)


Вто Авг 26, 2008 12:06 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 10:22 pm
Мнения: 9
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Аз пък не мога да разбера какво се силите на нашите пътища, пълни с дупки и с некадърни шофьори (вторите са повече). Рисковете от превишената скорост затова ви ги набиват в главите от първия ден на шофьорския курс. Хубаво е да караш с висока скорост, но трябва да можеш да овладееш автомобила, а не само да режеш по правия участък и да се чудиш какво да правиш като ти изскочи на пътя куче, диво прасе (имах приятел с подобен случай), друг засилен "карач" или, не дай боже, дете. Затова покрай пътищата ни се напълни с паметници като на войнишко гробище - все млади хора. А колко осакатяват да не говорим. И за какво? Да си покажете простотията. Хората не са ги сложили случайно тия ограничения.
А точно в София правилата за движение се погазват толкова брутално, че няма какво да говорим. Заради лошото устройство на града и пренаселеността му целия центътр представлява едно огромно задръстване от 8 сутринта до 8 вечерта. И като се направи някой на велик на една носна кърпичка място, ето ти я готова белята.


Чет Апр 23, 2009 4:41 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 1:25 am
Мнения: 40
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Защо има ограничение на скоростта...
аз се съгласявам с факта 4е рисковете са МНОГООО и ограниченията неса сложени заради ченгетата даси построят къщи и оправят финансово. Просто нямаме пътища или ги няма капаците на шахтите или всичко е карпежи и дупки а и най-важноно според мен. защто сани толкова тесни пътищата ? (за сравнение турция които е ходил е виждал пътища)


Сря Юли 15, 2009 9:08 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 3:49 pm
Мнения: 95
Местоположение: Монтана
UNREAD_POST Re: Защо има ограничение на скоростта...
Колега ето ти междуселски чисто нов път
на 10-тина км преди кюстендил има място точно колкото една кола
а как са разминахме с едни просто не ми се мисли
формула 1 из банкетите :aikido: тъй че... а колко
пари за зели за него не е истина :angry2:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Brava 1,6v 103cc
ГИ ФОБОС


Пет Юли 17, 2009 9:33 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg