Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Никой не е застрахован на пътя, може да се случи на всеки 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST Никой не е застрахован на пътя, може да се случи на всеки
Искам да споделя покъртителната гледка, на която станах свидетел сутринта. Излизам от входа, потрепервам от студ, съвсем машинално отключвам колата и качвам сина си на задната седалка. В момента в който вдигнах глава, след като отворих шофьорската врата, погледът ми бе прикован от КАТаджията застанал по средата на булеварда, отбиваше движението в отсрещната лента. Двете полицейски коли с пуснати буркани и една на Контрол по транспорта ме накараха да се разсъня за секунда. Докато стоях недоумявайки подпряна на вратата ме приближи шокирана жена, без да я питам започна да обяснява: Убиха човека, ей сега, божке, тц, тц, веднага затворих вратата и се огледах по-обстойно. Празният тролей с включени аварийни светлини спрял наблизо ми подсказа, че не се касае за поредната дилърска битка в района, жената продължи да говори, не я слушах изобщо. Качих се в колата и запалих двигателя, постоях така известно време и се реших да потегля в крайна сметка, таман пристигна линейката. Докато чаках да се включа във въпросният булевард го видях: видимо мъж, облечен с тъмен балтон, лежащ по очи върху алфалта, стойката му сама по себе си подсказваше, че не е сред живите, показваше го и неестественото положение на всяка част от тялото му плътно прилепена от преминалият през него тролейбус. Напсувах кухата лейка която влезе в улицата без да включи мигача, а чаках нея за да се престроя, забаламосах детето да зяпа в паркиралият камион и изчезнах. Така и не видях шофьорът на злополучната седмица, машината беше спряла на десетина метра от жертвата, може да е карал бързо, прегазеният да е излязъл изневиделица иззад контейнерите за смет.... варианти хиляди, резултатът е налице. И двамата са жертви, животът на единият е приключил, другият ще живее с момента на сблъсъка, последствията и гледките /част от които описах/ до края на дните си.

Дано тази истинска случка и човешка трагедия послужи вместо спирачка на пътя, който минавате всеки ден. Не пропускайте покрай себе си поредната жестока катастрофа, N на брой жертви, загинали, ранени. Идват празници, пак по статистиката това са периоди с най-голям брой жертви и смъртни случаи. Не почернявайте близките си и хората които обичате. Уважаеми колеги, сядайки зад волана мислете с горната си глава, не си ги мерете /конете/ с останалите участници в движението. Колежки, преди всичко не блейте, концентранция върху пътната обстановка е необходимо условие докато шофираш.

Мой колега употребява следният лаф: Миг невнимание, а после цял живот мъртъв. Много мъдър човек.


Сря Дек 19, 2007 3:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Част от ежедневието ни вече станаха такива новини. Къде отиваме, хора? :38_2_20:


Сря Дек 19, 2007 5:30 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
Част от ежедневието ни вече станаха такива новини. Къде отиваме, хора? :38_2_20:


Не вярвам и не желая подобни гледки да са част от ежедневието ми. Минах хиляди километри извън родината, нагледах се на катастрофи в България / кой кацнал на дърво, кой се метнал в канавка, кой се праснал в ТИР/ но това което видях сутринта......... не го пожелавам и на най-големият си враг.


Чет Дек 20, 2007 1:39 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 10:21 pm
Мнения: 11
UNREAD_POST Re: Никой не е застрахован на пътя, може да се случи на всеки
За миг си представих случилото се.Аз винаги внимавам докато шофирам, и гледам да пазя другите, а не само себе си. Но виждате какво правят летните ( тези,които са чакали лятото за да карат курся, че е по лесно) шофьори, при първата капка дъжд и се избиват.

_________________
Изображение
Изображение


Сря Окт 21, 2009 1:09 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg