Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
15 Септември. Да запалим фаровете 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 15 Септември. Да запалим фаровете
Колеги, днес е първия учебен ден. Не забравяйте да включите светлините и да покажете своята съпричастност към това което става по пътищата.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Сеп 15, 2007 8:58 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 9:21 am
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Re: 15 Септември. Да запалим фаровете
Ferrari написа:
Колеги, днес е първия учебен ден. Не забравяйте да включите светлините и да покажете своята съпричастност към това което става по пътищата.

напълно си прав :!: :!:
дано повече хора мислят като теб......... :wink:


Съб Сеп 15, 2007 2:51 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз карам на фарове от както я имам колата няма ден няма нощ. 5 месеца врътката на Бравото не е пипана. Само сменям дълги и къси. А днес присъствах на отвратителна случка. Връщам се с брат ми от 1-вия му учебен ден и на кръстовището Ботев и Стамболийски една жена решава да пресече, но нали знаете че светофара на пешеходците светва по-рано червено, за да могат колите да се изнесат от кръстовището. И едно такси завива (като се имам впредвид, че светофара за пешеходци вече е червен) както си завива една жена, която СТРААААААШНО бързаше изкача на платното и човека с таксито я качи на капака. Аз си признавам, че много се впечатлявам от такива неща та после цял ден ги мисля и са ми пред очите :(. Слава богу жената и нямаше нищо, но на този човек с таксито сигурно живота му се скъси с 10 години. Човека излезе толкова притеснен че не можеше да си каже името. А на всичкото отгоре той беше невинен, защото светофара на него му е зелен, а на нея вече червен.


Съб Сеп 15, 2007 4:34 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 7:56 pm
Мнения: 132
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
m1t3t0 написа:
Аз карам на фарове от както я имам колата няма ден няма нощ. 5 месеца врътката на Бравото не е пипана. Само сменям дълги и къси. А днес присъствах на отвратителна случка. Връщам се с брат ми от 1-вия му учебен ден и на кръстовището Ботев и Стамболийски една жена решава да пресече, но нали знаете че светофара на пешеходците светва по-рано червено, за да могат колите да се изнесат от кръстовището. И едно такси завива (като се имам впредвид, че светофара за пешеходци вече е червен) както си завива една жена, която СТРААААААШНО бързаше изкача на платното и човека с таксито я качи на капака. Аз си признавам, че много се впечатлявам от такива неща та после цял ден ги мисля и са ми пред очите :(. Слава богу жената и нямаше нищо, но на този човек с таксито сигурно живота му се скъси с 10 години. Човека излезе толкова притеснен че не можеше да си каже името. А на всичкото отгоре той беше невинен, защото светофара на него му е зелен, а на нея вече червен.


Ами да ти кажа ли колега повечето светофари във София са с една по-особенна настройка. Има време, примерно няколко секунди в което Светофара е червен за всички. Ако си забелязал пешеходните светофари светват червено няколко секунди преди да светне червено на Автомобилния. Това се прави за да се изтеглят пешеходците от платното за движение,(Би било гадно да пресичаш пеша 4 лентов път, да тръгнеш на зелено и след първата крачка да ти светне червено и колите да тръгнат преди още да си стигнал до осевата линия) също за тази цел Е и времето "червен за всички" - Само че за да се изтеглят колите от кръстовището. За съжаление не 100% от светофарите са с такава настройка щото това улеснява движението.

_________________
Fiat Tipo 1.6 DOHC


Съб Сеп 15, 2007 8:12 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 7:56 pm
Мнения: 132
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Приветствам идеята на 15 ти да се кара на фарове както и карах днес :idea: Но не ми харесва това да се кара Винаги на Фарове Нон стоп. Поради няколко причини: Значи ако имаш наистина неотложен случй и караш по-спортно, това е единствения начин да Предупредиш околните и да - изпъкнеш, да бъдеш забелязан и да ти направят път ако са колегиални другите шофьори. Нали ако всички караме на фарове този ефект ще е почти нулев. При мрачно време мъгла или дъжд - Задължително Ги пускам разбира се но при ясен слънчев ден... Само се хабиме повече като гориво и като консумативи. Не че ще забогатеем от това но е излишно :)

_________________
Fiat Tipo 1.6 DOHC


Съб Сеп 15, 2007 8:23 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Колега, аз приветствам да се засича по няколко секунди от всички страни червено. Защото има всякакви тупани. Едни тръгват на жълто, други се изтеглят на червено. Алтава работа. И после като се чукнат, остават в средата на кръстовището да чакат КАТ, въпреки, че според закона ако не е тежко птп трябва да се изместят автомобилите да не прецчат на движението

_________________
www.bgkoleda.bg

www.mvr1866.bg


Съб Сеп 15, 2007 9:45 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
По принцип по-спортно каране на пистата. Това е един вид трън в очите. Ако си се замислил нещо (което като караш не трябва да правиш, а трябва в тази "джунгла" да караш 100% на щрек) това по някакъв начин ти привлича погледа. Няколко пъти фаровете са ме спасявали на дълъг път от шофьори омърлушени от жегата почти заспиващи на волана.


Съб Сеп 15, 2007 9:57 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 4:51 am
Мнения: 17
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Колеги, според мен е добре да се кара с пуснати фарове постоянно. Нямам представа дали някой се е заглеждал каква е разликата дори и в ясен и слънчев ден през лятото с движението и видимостта на коли с пуснати и изгасени фарове. Загледай те се!!! Автомобил с пуснати фарове се вижда и различава от далеч и човек може да се съобрази с него. Вкрая на краищата все още не са ни сложили електромер и на колата за да пестим (то такова пестене пада че за месец каране сигурно нова кола ще си купиш със спестеното ;) )
Аз поне всички тия години карам с запалени фарове.


Съб Сеп 15, 2007 10:40 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ми мене баща ми ми казваше че няма смисъл, но понеже аз съм си тъп, но упорит :) продължавам и както казах много пъти са ми помагали. Не ми пречат, значи няма проблем :) :) :)


Съб Сеп 15, 2007 10:43 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
И аз си карам целогодишно на фарове

_________________
www.bgkoleda.bg

www.mvr1866.bg


Нед Сеп 16, 2007 10:22 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
А аз и на халогени. От една друга тема разбрах, че за това мога и да го отнеса. Ама просто ме кефи как свети :D :D :D


Нед Сеп 16, 2007 10:27 pm
UNREAD_POST 
И аз карам на 4 фара. На мен също ми харесва, но пък и единия ми фар свети по-слабо и така компенсирам. Не ми се карат като ме спират, че карам на халогени, но ми казват да си отстраня проблема :)


Нед Сеп 16, 2007 10:31 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Откакто отнесох 15евро глоба в Австрия където в някои райони са задължителни светлините през цялата година/ за Унгария също/ карам нон-стоп на къси светлини, навсякъде, без изключения.....


Пон Сеп 17, 2007 10:53 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Колега, ако те спрат и не ти бачкат фаровете (говорим за вечер) и не можеш да отстраниш повредата пред тях на момента, могат да те спрат от движение. А иначе съм чувал че акт за халогени дори взима точки.

_________________
www.bgkoleda.bg

www.mvr1866.bg


Пон Сеп 17, 2007 3:15 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ми да чукна на дърво за сега не съм имал такива проблеми. Пък и няма как в 2 часа през ноща примерно да отстраня повредата. Нека да ме спрат от движение, точно след 24 часа отново ще съм с автомобила си... :twisted:


Пон Сеп 17, 2007 6:33 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg