Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:17 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Намали скоростта - животът има цена. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Намали скоростта - животът има цена.
Незнам колко от вас са гледали предаването на Слави снощи и дали са чули песента на Данчо Караджов. В нея има много дълбок смисъл. Намерих историята и искам да я пусна тук.

26-годишната Зорница загива на място при автомобилна катастрофа в следствие на превишена скорост. Колата излиза от пътя и се удря в едно дърво. Мястото на трагедията е отсечката Чирпан-Нова Загора, наречена „Пътят на смъртта”.
Един млад живот е изтръгнат безвъзвратно от онези, които го обичат. Болката и празнотата са неописуеми. Една съдба остава неизпълнена. Но времето не може да се върне назад.

Карай разумно. Не ставай част от мрачната статистика...

Статистика предоставена от Министерство на вътрешните работи:

През 2004 година 9 308 човека са пострадали в автомобилни катастрофи като 943 души са загубили живота си. През 2005 година 10 115 души са пострадали в автомобилни катастрофи като броят на загиналите е 957. Около 45% от произшествията са в следствие на превишена и несъобразена с пътната обстановка скорост.

Приятеля на Зорница, дълбоко преживявайки загубата на своя любим човек, помолва Данчо от група “Сигнал”да напише песен в нейна памет.

Идеята е възприета с готовност от цялата група и така на бял свят се появява песента “Исках само теб”.

ИСКАХ САМО ТЕБ....

Сам вървя, под дъжда плача с празни мечти,
Да умра ли и аз или времето ще реши.

С болката ще прекарам живота си
Ще поглеждам нагоре към Зорницата с тъжни очи.
С тежка мъка ще роня сълзи, ще си спомням за нашите влюбени дни...

Тъмно е, няма никой, а идва есента,
Само вятър бездомен ще ми шепне за теб сега...
Връщам се в спомена ми за топлата гръд
Там където целунах те силно за първи път.
Устните ми ще шепнат във скръб, аз сподавен без порив и дъх ще вървя.

Исках само теб, но съдбата отне ми радостта,
Страшен хлад е в моята душа, знам по пътя ще съм сам ...
Ден и нощ ридах, ще простиш ли за всичко до сега
Теб те няма...остана любовта...Дали отиде си щастлива...?
Исках само теб...Как ще продължа? Аз не знам...

Някои би казал "какво ме интересува тази статистика, на мен няма да се случи". Но човек осъзнава проблема когато се докосне за миг до ужаса (още е пред очите ми катастрофата при Вакарел). Приятели (членове и ръководство на клуба) мислите ли, че по някакъв начин може да участваме в тази кампания? Може да се свържем с група Сигнал и да се опитаме да разберем повече за кампанията.т


Сря Юли 19, 2006 8:56 am
UNREAD_POST 
Много е тъжно. Нека подкрепим кампанията и дали някой би могъл да намери песента?


Сря Юли 19, 2006 12:29 pm
UNREAD_POST 
Песента и клипа са тук http://www.fiat-bg.com/Downloads/Signal/
Моля ви, вижте клипа. Сигурен съм, че на всеки нещо ще му трепне.


Сря Юли 19, 2006 11:10 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Тази тема май трябва да се обедини с онази за радарите. Кого лъжете като ползвате анти радарите? Играчка на дявола е това. Писка, намалявате, подминавате КАТ-дажийте и в следващия момент отново газ до ламарината ...
Дано след като изгледа клипа на някой му прищрака нещо в главата и си зададе въпроса, "от какво наистина го предпазва този анти-радар?". Може би (недай си Боже) от по дълъг живот ...?!?


Съб Юли 22, 2006 11:51 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 8:26 pm
Мнения: 384
Местоположение: Габрово
UNREAD_POST 
Някой ще ми обесни ли защо в клипа момчето е дадено като ангел,все едно то е загинало,а песента е посветена на Зорница която загива при катастрофата.А нея я показват в леглото с лепенка на челото.Все едно в клипа не става дума за предисторията.

_________________
Brava ELX 1.6 16v


Нед Юли 23, 2006 10:16 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
pugsy написа:
The_Wicker_Man написа:
Тази тема май трябва да се обедини с онази за радарите. Кого лъжете като ползвате анти радарите? Играчка на дявола е това. Писка, намалявате, подминавате КАТ-дажийте и в следващия момент отново газ до ламарината ...
Дано след като изгледа клипа на някой му прищрака нещо в главата и си зададе въпроса, "от какво наистина го предпазва този анти-радар?". Може би (недай си Боже) от по дълъг живот ...?!?



с радара се пази единствено джоба или някой друг АКТ

много е кофти когато разбереш,че се случило това с някой приятел,2-ва пъти съм го изживявал,но 1-вия път ми беше наистина много близък човек,макар и да не ми беше роднина

Директно Да. Пази от АКТ. Но при положение, се намаляво само защото е обособено място за контрол на скоростта, а в следващия момент натискаш газта до ламарината като не се съобразяваш с ограниченията... не знам. Според мен трябва да ги забрани закона. Иначе файдата от контрола с радар е .. кажи речи .. никаква. Защото на българина докато не му бръкнеш дълбоко в джоба, нищо не може да го вразуми. Нито полицай, нито камера нито нищо.


Нед Юли 23, 2006 2:42 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:39 am
Мнения: 231
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Днес като се прибирах от Приморско малко след Черноморец имаше катастрофа - кола беше излязла от пътя и се беше преобърнала (не видях каква е). Имаше и едно Типо ударено съвсем леко, само задния ляв мигач и бронята.
Та по въпроса - понеже днес е неделя и имаше доста голямо движение, направо останах изумен колко безотговорни хора има - изпреварват като малоумни - станах свидетел на поне 5-6 потенциални катастрофи,
разбирай разминаване на косъм.
Например сложили хората табелка "участък с повишена концентрация на ПТП" обаче няма кой да се съобрази - изпреварват си без да ги е грижа.

_________________
Изображение


Нед Юли 30, 2006 11:46 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Е то трябва малко акъл да прочетеш в правилника какво значи голяма точка! А и да са им го написали с големи жълти или оранжеви букви.. трябва някой да се е поразсънил и изтрезнял, че да го прочете :evil:

_________________
FIAT Marea


Пон Юли 31, 2006 12:51 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:39 am
Мнения: 231
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Точно в деня когато се прибирах от море (неделя) са станали няколко катастрофи със 7 загинали и 5 тежко ранени. Поне така казаха по радиото.

_________________
Изображение


Вто Авг 01, 2006 12:46 pm
Профил
UNREAD_POST 
AlBundy написа:
В града незнанието се измерва в ламарини, извън града - в живот :!:


И в града е с живот. Тази Неделя в София убиха жена возеща се в такси.


Вто Авг 01, 2006 9:29 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 2:51 am
Мнения: 368
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
Мдам Данчо си пее и призовава а пък дъщеря му блъска човек пияна :evil:

_________________
Изображение


Сря Авг 02, 2006 1:37 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg