Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:12 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Двама мъже загинаха край Долна Диканя 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна Sko на Пон Апр 16, 2007 5:04 pm, променена общо 1 път



Нед Окт 29, 2006 2:51 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:00 am
Мнения: 145
Местоположение: София
UNREAD_POST 
докато го четях това и се замислих "кой е бил с колан? дали пише по-надолу?" и хоп виновната шофьорка само със счупен крак. За колан нищо не пише. Според мене мацката в софийското рено е била с колан, а другите в маздата от село Ресилово са били без колани. Мислех да не го пиша това, но прочетох поста на колегата че все невинните загиват...
Но принципно е прав че все невинните загиват :(

_________________
Audi 1.8S


Пон Окт 30, 2006 6:10 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 5:29 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST аз бях
здравейте.
аз съм софианката която уби двамата мъже и детето/защото и то почина/
много ви е лесно да ме съдите и е лесно да ме мразите , защото съм виновна...
а ще промени ли нещо факта, ако ви кажа че ме засече едно ауди/той изпреварваше неправилно на завоя - беше в моята лента и аз нямаше къде да бягам/ и за това ударих маздата.....
не съм камикадзе бе хора
защо никой от вички хора които писаха за тази катастрофа не спомена за 3-та кола, която избяга - но все пак хората на птп-то я видяха, дори полицята знае..... но никой не каза
ужасно е, повярвайте, да виждаш как хората те гледат и казват - тя е виновна
да, аз убих трима човека и това ще тежи на съвеста ми цял живот
съжалявам,че стана така
просто незнам какво да кажа


Чет Дек 28, 2006 5:48 pm
Профил
UNREAD_POST 
Действително тук е момента да зададем въпроса:
"Какво бихте направили ако срещу вас (във вашата лента) се появи изпреварващ автомобил, който с цялата си наглост не намалява, а лети и се опитва да ви принизи като нещастника, пречещ му да се изяви като най-бързия и заслужил пилот на пътя? А спирачният ви път няма да измени ситуацията."
1. "Самоубивате" се посрещайки челно колата, която е в нарушение.
2. Изнасяте се плътно в дясно, дори там да се намира пропаст, където неминуемо ще намерите смъртта си.
3. Правите спасителна маневра вляво, където посрещате челно изпреварвания в ситуацията от нарушителя автомобил.

На позналите верния отговор се отнемат 7 до 9 точки за нарушаване Правилата на Движение.


Чет Дек 28, 2006 8:26 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 24, 2006 8:32 pm
Мнения: 55
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
отговор: Който е вечерял с Господ оцелява !
......Аз оцелях! :|

_________________
Оne dream , one fiat .....just Punto SPI 8V SOCH 176A6000
“The best Ferrari is the one that I have still to build”
Enzo Ferrari (1898-1988)
Изображение


Чет Дек 28, 2006 8:48 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
Stilo написа:
Действително тук е момента да зададем въпроса:
"Какво бихте направили ако срещу вас (във вашата лента) се появи изпреварващ автомобил, който с цялата си наглост не намалява, а лети и се опитва да ви принизи като нещастника, пречещ му да се изяви като най-бързия и заслужил пилот на пътя? А спирачният ви път няма да измени ситуацията."
1. "Самоубивате" се посрещайки челно колата, която е в нарушение.
2. Изнасяте се плътно в дясно, дори там да се намира пропаст, където неминуемо ще намерите смъртта си.
3. Правите спасителна маневра вляво, където посрещате челно изпреварвания в ситуацията от нарушителя автомобил.

На позналите верния отговор се отнемат 7 до 9 точки за нарушаване Правилата на Движение.


това е много труден въпрос, често се появява в кошмарите ми и колкото и да го премислям измислям, че ще се опитам да избегна удара, защото тои 100% ще е фатален. ако ли няма къде.......


Чет Дек 28, 2006 8:54 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Това е въпрос (тест) без верен отговор в него :roll:

Принципно изповядвам (освен ако нещо не съм изнервен прекалено много) дефанзивния стил на шофиране. Принципно можете да потърсите в нета за "defensive driving style".. има доста материали за четене!

Например можете да започнете и от тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Defensive_driving

_________________
FIAT Marea


Чет Дек 28, 2006 9:42 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
при всяка катастрофа има и др неща освен фактите дадени сухо.
винаги съм се опитвал да се представя поради какво е станало и сега като го порчетох и се запитах рени клио млада жена за какво е изпреварвала(поне така си помислих) след това си помислих колко ли е и е гадно на нея че ги е затрила тия хорица а после за жената на мъжа как са и съобшили в тях че мъжът и е умрял все неприятни неща и чета пост-а на самата шофиорка какво е станало ми какво да и кажа ако тия хора са съвестни ще помогнат да се намери тоя с аудито ма какво могат да му направят не знам.....и дам невиини са загинали абре мазало нямам думи..... :( :cry:

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Пет Дек 29, 2006 12:54 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Stilo написа:
Действително тук е момента да зададем въпроса:
"Какво бихте направили ако срещу вас (във вашата лента) се появи изпреварващ автомобил, който с цялата си наглост не намалява, а лети и се опитва да ви принизи като нещастника, пречещ му да се изяви като най-бързия и заслужил пилот на пътя? А спирачният ви път няма да измени ситуацията."
1. "Самоубивате" се посрещайки челно колата, която е в нарушение.
2. Изнасяте се плътно в дясно, дори там да се намира пропаст, където неминуемо ще намерите смъртта си.
3. Правите спасителна маневра вляво, където посрещате челно изпреварвания в ситуацията от нарушителя автомобил.

На позналите верния отговор се отнемат 7 до 9 точки за нарушаване Правилата на Движение.


Разбира се, решението на задачката е в ръцете на фурашкаджиите. А темата явно е поредното творение на веселите ни журналя, които само гледат как да изцвъкат 5-6 реда за черната хроника, независимо колко истинно е съдържанието им.

@darina, съжалявам за случилото се и се надявам да има поне малко справедливост, така че да бъде наказан истинският виновник за случилото се :|


Вто Яну 02, 2007 8:15 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Всички ние сме се чудили какво бихме направили в една такава ситуация...
Мен ми се е случвало нещо подобно дори по същия път, но тогава смея да твърдя нещо извън мен ми издиктува какво да направя... Просто от далече реших да натисна спирачката отначало без причина, но приближавайки джипа до мен осъзнах, че ако не бях почти спрял на място би станало най-лошото... Там по този път където е станал инцидента, ако не се лъжа преди един завой е много опасно и заради видимостта и с едно изпреварване се поема огромен риск. Нека не рискуваме на пътя... места, където да рискуваме има, но те не са на пътя! Нека когато изпреварваме да бъдем сигурни че ще можем да се приберем невредими! Както било описано в закона едно време: "нарушение е всяко действие или бездействие с което принуждаваме останалите участници в движението да променят посоката и скоростта си на движение!". Нека когато ни изпреварват и ние да се отнасяме толерантно и да отпускаме педала на газта!
За момичето, което е карало Рено-то участвало в катастрофата не можем да говорим като за убиец... достатъчно й тежи, сигурен съм, за да я съдим и ние, при положене че незнаем дори фактите! В един такъв момент незнаем дори ние самите как бихме реагирали, но сме ДЛЪЖНИ да реагираме по най-добрия начин. В крайна сметка за това носим и отговорността!

За починалите: Жалко че са загинали по такъв нелеп начин, защото смъртта в автомобилна катастрофа е наистина нещо нелепо, което не би трябвало да става никога! Нека почиват в мир!

За всички колеги: Нека никога на никой от нас не се налага да отреагира на подобни ситуации! Искам да пожелая и да станем още няколко идеи по-толерантни на пътя и да се ядосваме по-малко, защото когато сме ядосани това се отразява на шофирането ни и на хората които возим!

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Вто Яну 02, 2007 10:17 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:53 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Re:
Stilo написа:
3. Правите спасителна маневра вляво, където посрещате челно изпреварвания в ситуацията от нарушителя автомобил.

Това е последното нещо, което би ми хрумнало.. ако имаш възможнст да си избираш,значи си имал достатъчно време да намалиш (ако ти самият не си карал прекалено бързо!) и да отбиеш вдясно...
При движение по извънградски път винаги ги пускам да ме изпреварят (с десен мигач), леко връщам газта дори и да са в нарушение, и така... ако насреща е рискованото изпреварване моментално намалям, за да се прибере човека... Това е - пътища са за всички ни, дори и за нарушителите...
Човешко е да се греши...

Бог да Ви пази!


Чет Яну 04, 2007 12:48 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
абе на жените със закон трябва да им се забрани да карат :idea:
само детски колички и това си е ! а тия жени дето могат да карат ,всяка година да се явяват на проверовъчен изпит !

_________________
фиатче Браво 2.0


Чет Яну 04, 2007 5:56 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
tomazo написа:
абе на жените със закон трябва да им се забрани да карат :idea:
само детски колички и това си е ! а тия жени дето могат да карат ,всяка година да се явяват на проверовъчен изпит !



Ако имах гумен маркуч под ръка, хубаво щях да те натупам!

Тук не е мястото и въобще мисля е бушменско в днешно време да продължаваме да говорим на тази тема!
Аз пък знам, че жените рядко поемат рисковани изпреварвания и в доста отношения са много по-добри шофьори от мъжете! Возил съм се при жени шофьори и съм бил спокоен, докато съм се визил при такива мъже - при които открито не ми е кеф да се возя!
Ти като си толко печен шофер, мислиш ли се за застрахован...?

П.П.: Човек, който дели хората на мъже/жени, на млади/стари или на раси е човек който не притежава никакви други качества! Имайки поне малко на брой такива, би се сравнявал с тях...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пет Яну 05, 2007 12:01 am
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
имам маркуч ама не е гумен :mrgreen:
ти на къде го обърна ,просто жените не стават за шофьори ...90% винаги са виновни и неадекватни в такива ситуации!!!!!

не ми се спори на тая тема баш в хрониките на смъртта :idea: ,но щом си решил да защитаваш тезата си :wink:

_________________
фиатче Браво 2.0


Пет Яну 05, 2007 12:39 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg