Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
София - Паничище - Пионерска - Рилски езера - Вазов - София 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Такааа.......качихме се на Рила....видяхме я...и тя видя нас......ето и подробности, подплътени със снимков материал:...

Тръгнах в събота сутринта...с леко закъснение от 2-3 часа, нещо не си бях доспал, та станах късно......качих се на колата и право на хижа Пионерска....пътят е точно 95 километра.....по принцип е хубав, има участъци, през които и със 120 може да се кара , но след Сапарева Баня, от където се отбива за Предела, пътя е.....да кажем лош...а километри преди х. Пионерска си е жив оффроуд.....:


Пътят преди Сапарева баня.....София-Сапарева Баня - близо 60 километра...
Изображение

А ето го пътят след отбивката за Предела:
Изображение

Следва много красив път, горе-доло в добро състояние, като изключим тук таме някоя и друга дупка...иначе живописна местност:

Изображение

Изображение


...и пристигаме на х. Пионерска.....тук първоначалното впечатление е малко разочароващо...навсякъде мръсотия, хвърлени бутилки, чашки, фасове.......абсолютно комерсиализирано място......не бих отседнал там, чудо да стане..........

Изображение

От хижа Пионерска има две възможностти.....преход към х. Рилски езера или транспорт с Уаз-ки.....аз избрах вторият вариянт, защото отдавна не бях правил преходи и се притеснявах, дали ще издържа....реших да не си давам много зор и се запътих към ей това чудо........:

Изображение

......е с това чудо на чудесата се качих на новата хижа.......Уважаеми колеги, искам да ви кажа че подобно изживяване не бях усещал никога........40 мин. път към Ада....адреналина ми още бие в мозъка.......не оффроуд, ами не знам какво......съжалявам, че снимките няма как да покажат реално ситуацията, но.......идея си нямате през какво чудо мина този велик руски автомобил......ето няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

...и така...вече сме на новата хижа "Рилски езера"......не ми допада особенно много, дори бих казал че никога не ми е харесвало там.... хотел, абсолютно несъотвестващ на духа на планината.......някаква леля се караше на мъжа си че кранчетата в банята се превъртали... :shock: :shock: :shock:


Изображение

.....20 минути почивка за по един сандвич, кафенце и....цигарка :roll: /..ами на тоз чист въздух дробовете ми се свиха...вдигнах кръвно, разтреперах се и веднага взех мерки...... :mrgreen: ...не ме е срам...бихте казали вие... :wink: /

Тук обяснявах защо на чистият въздух идиота му с идиот пали цигара..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

...и ето ни на път за старата хижа....сравнително лек преход от към един час......

Поглед назад....:
Изображение

Поглед и напред... :)
Изображение

Ето и по-интересни снимки между новата и старата хижи...:
Изображение

Изображение

Ето я и старата хижа......е това за мен е духът на планината...миризмата на старо дърво....горещото чайче....хижарят е малко нацупен и сърдит, но.......атмосферата компенсира достатъчно.......за сметка на това момиченцето, което продава на лафката е мноооогоооо.......добричка /да кажем/...ама а да не се отплесвам........

Ето и някой по интересни снимки...:
Изображение

Изображение

Изображение

...връх Харамията....
Изображение

А ето го и бивака, който си направих....тук искам да благодаря на брат Kilar, палатката бе негова /на въпроса ви защо не съм спал в хижата....може да ме сметнете за луд, но неповторимо е да се събудиш в палатката, усещайки сутрешният ветрец....само дето нямаше кой да ме събуди с целувка и чаша кафе.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ......../:

Изображение

Изображение

.....след като разпънах палатката и в общи линии се установих, следва кратка разходка до чешмата на Дънов.....

...ето ги обитателите на "Рибното езеро"... :D
Изображение

Свещенният камък на Бялото братство....Дъновистите:
Изображение

...а това е енергииният камък....застава се сутрин рано със затворени очи и разперени ръце, посреща се слънцето и се зареждаш с положителна енергия....това е един от ритуала на Дъновистите...не съм запознат подробно, предполагам, че някой от вас знаят повече и ще го споделят.....казаха ми че това място е изследвано от учени и в действителност има нещо...
Изображение

Изображение

"Ръцете" на Дънов...:
Изображение

Тук планината за кратко се разсърди, но много бързо си "оправи настроението...стана буквално за 10 мин. от хубаво и прекрасно време...:
Изображение

Изображение

...ето я и заспиващата планина... :wink:
Изображение

Изображение

Ето от това по-хубаво няма.....да се събудиш в планината.......снимки за "Добро утро"

Изображение

Предполагам долавяте разликата в качеството на снимките....правени са с един и същ телефон.....просто въздуха бе уникално чист и бистър...:

Изображение


Следва кратка закуска, кафенце, цигарка.....и беж по езерата.......прилагам само снимки, без опис.....няма какво да се каже...просто гледайте красотите Рилски........ :D

Изображение

...ето го и туриста... :mrgreen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


........а ето с това слязох надолу.........абсолютна лудница.....хахахаха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

...това е джипа зад нас....забележете хората в него и височината, от която слизат.... :D
Изображение


...е това е.....за два дни си починах добре....разсеях се малко от мръсната и напрягаща София.....съжалявам само че бях почти сам, но....надявам се след като сте разгледали снимките, следващият път да има повече желаещи......

Поздрави и безавариино на всички.... :D :D :D


Пон Сеп 04, 2006 12:12 pm
UNREAD_POST 
:)) с уазките и баба знае !!!
пещачката му е майката
ама и така не е зле
като гледам времето е било добро и сухо а и на палатка е мания !!!
Еваларката за снимките


Пон Сеп 04, 2006 2:10 pm
UNREAD_POST 
Като бях малък ходих три пъти на екскурзионно летуване. Един път на Рила 1989 година - бях на 9 годинки. И после следващите две години на Пирин. Много е яко. Мислил съм ама се не ми остава време да отида на Паничище поне за 2-3 дни или някъде по-нагоре ама май ще е догодина....


Пон Сеп 04, 2006 2:25 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 7:48 pm
Мнения: 219
Местоположение: tyu
UNREAD_POST 
Много добре колега :D Доволен съм от написаното и видяното. Ако все още имаше репутация щах да ти дам точка.

П.С. Не си изпреварвал пушещи камиони нали? :D


Пон Сеп 04, 2006 4:41 pm
Профил
UNREAD_POST 
The Secret Lover написа:
Много добре колега :D Доволен съм от написаното и видяното. Ако все още имаше репутация щах да ти дам точка.

П.С. Не си изпреварвал пушещи камиони нали? :D


....не, но на връщане изгарях от желание да изпреваря пушещият джип, в който се возих, седнал най-отзад..........


Чет Сеп 07, 2006 10:01 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg