Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:28 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Триград 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Триград
Започвам с Триград. Една страхотна дестинация.
Пътувах по магистралата до Пазарджик и от там до Кричим. По магистралата е лесно, а пътя до Кричим е широк и може да се подържа скорост 90-100км/ч. След кричим почва виещия се път покрай яз. Въча. Интересно е да се спре на стената. Тя е една от най-високите в България. Пътя покрай язовира е около 30км. Завоите са доста но си струва бавното шофиране за да се насладиш на гледката. В ремонт е пътя непосредствено преди Девин. Пътя след Девин към самия Триград е реконструиран по пргрмата ФАР. Страхотен асфалт, мантинели и означения. Колата изглежда като нищожна кутийка между стръмните и високи скали. В доста участъци ширината на пътя е колкото за една кола, но има отбивки за пропускане на насрещните.

Условията в Триград:
- цената на легло беше - 12лв. на човек
- храната - безбожно скъпа - вечеря за 2-ма, 2 пастърви, 2 салати, 2 минерални води и ракия е 35лв. Пилежка пържола с 2 салати, безалкохолно и ракия е 21лв.

Интересни места които могат да се посетят:
- пещера Дяволското гърло - преход около 10-15мин. Няма пещерни образувания, но пещерата е интересна с огромната си подземна галерия, подземните водопади и силния тътен от падаща вода. Нищо което водата е вкарала в пещерата не е излязло навън. Изхода от пещерата е труден - равнява се на изкачването на стъпала на 10 етажна сграда.
- триградско ждрело - непосредствено пред пещерата Дяволското гърло
- Ягодинско ждрело - опасва пътя до ягодинската пещера. Високи отвесни скали направо надвиснали над пътя
- Ягодинска пещера - според мен една от най-красивите в България. Обща дължина 10 500м. Прехода за туристи е 1100м и се минава за 45мин. Постоянна температура 6 градуса. Интересни пещерни образувания - пещерни перли, леопардова кожа, множество сталактити, сталагмити и сталактони.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пон Авг 07, 2006 10:20 am
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 7:48 pm
Мнения: 219
Местоположение: tyu
UNREAD_POST 
:D


Вто Авг 08, 2006 12:20 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 7:48 pm
Мнения: 219
Местоположение: tyu
UNREAD_POST ягодинската пещера
ягодинската пещера


Вто Авг 08, 2006 12:24 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 4:36 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
През м. август т.г. имах щастието да посетя със семейството си описаните в тази тема красоти. Това което видяхме не може да се пресъздаде с думи. Пожелавам на всеки да има възможността да се докосне до красотота на Родопите.
Спахме в гр. Доспат в прекрасен хотел на цена 15лв. на човек, която ни се видя ниска след недобрите условия на хотел в Китен за същите пари само седмица преди това. Освен описаните в темата "чудеса" успяхме да видим и "Чудните мостове". Безкрайно съм очарован от гледката. Дни след като се прибрахме не мога да дойда на себе си от преживяното и да се настроя за работа. Направих много снимки, но не знам как да ви ги покажа. Ако някой има желание да ги види, нека ми каже как да ги кача!


Пон Сеп 04, 2006 3:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
Прати ми снимките на dimitar_ak@fiat-bg.com и ще ги кача тук.


Пон Сеп 04, 2006 3:38 pm
UNREAD_POST 
Преди три дни и аз посетих това страхотно място. По-късно ще постна снимки, защото трябва да им променя размера.


Вто Сеп 05, 2006 10:47 am
UNREAD_POST 
Снимките на venco


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Сеп 05, 2006 12:28 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:29 am
Мнения: 175
UNREAD_POST 
преди седмица и аз посетих тази местност, само че продължихме още по нагоре и минахме чак с.Буйново и спряхме в Кожари, където един приятел има къща :D красотата е неповторима...
аз разбира се не бях с Фича защото все пак имаше лед и сняг...бях с Нива :mrgreen: а приятеля на когото е къщата с Ленд Крузър 90 :mrgreen: горе из калта и снега офроуда беше страхотен :twisted: макар и да си обожавам колата - поклон пред руския дзвер :mrgreen:

_________________
Кадафи, легни пред Фиата ми, манаф мръсен!!!


Вто Ное 28, 2006 3:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
Преди 3 часа и аз се прибрах от това чудно място.Неописуемо е просто а и този проект за още една стена 17км работен обект.


Съб Дек 02, 2006 11:06 pm
Член на клуба
Член на клуба

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:44 pm
Мнения: 690
Местоположение: Бургас, Меден Рудник
UNREAD_POST 
Преди известно време бях там на фотографска експедиция ... там + още 2-3 села в околността ... но погледнете какво успях да снимам до "Триградско ждрело3(small)"
http://common3.hit.bg/HPIM0354.JPG

А ето как като реших да мина напряко заради момичетата, които спряха пред мен и просто решиха да не тръгвам, какво бягане му ударих в 1 м преспа :)
http://common3.hit.bg/PIC01415.JPG
Направо полетях :)
Жалко, че не остана време да се спусна с въже за 8 часа :shock: през една от пещерите ... Просто си тръгвахме на другия ден и нямаше как ... срещу 15 лв се спускате през цялата пещера, много ще е интересно ...
edit: Внимавайте като изкачвате дяволското гърло да не си ударите главата по стълбите :) И аз се изсмях като ми го казаха, но малко ми остана да се върна набързо по същия път до долния край на пещерата :)

_________________
Fiat Cinquecento 0,9i
Fiat Punto Mk.II `01 Go!
Lancia Zeta 2.1TD


Нед Дек 17, 2006 2:50 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:56 am
Мнения: 14
Местоположение: София, Пловдив
UNREAD_POST 
Мда и според мен няма по-красиви пещери и местност от Триград Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Определено си струва разходката Yellow_Flash_Colorz_PDT_18

_________________
TEMPRA 1.6S
Преди нея TIPO 1.9TDS


Пет Дек 29, 2006 3:12 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ето и страхотната акустика на входа на Дяволското гърло. Усещането на живо е още по-невероятно.

http://www.vbox7.com/play:c9bdf835

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Апр 21, 2007 12:07 pm
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 12:24 pm
Мнения: 287
Местоположение: София, жк Дървеница
UNREAD_POST 
Триград, си е Триград - природата чудна, селото, малко "ушмулено", но си струва ходенето до там определено. За тези, които тръгват от София им препоръчвам пътя: София - Пазарджик - Стамболийски - Кричим - Девин - Триград(до колкото разбрах е в добро състояние). Аз се прецаках и минах през Пещера - Батак - Доспат, пътят е лош яко дупки и завой в отсечката Батак - Доспат. На връщане от Триград може да се мине през Девин - Широка Лъка - Пампорово - Чепеларе - Чудните мостове(малко се отбивате от главният път, но си струва) - Бачковският манастир - Асеновградската крепост - Пловдив и вече кой от където е. Малко над Дяволското гърло се намира и Харамииската пещера - ето това си е истинска пещера.... В нея те спускат отвесно с въже във входа на пещерата.....Диво си е и е за търсачите на силни усещания! Само че трябва предварително да проучите кога има групи и да се запишете за обиколка на пещерата :wink:

_________________
Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046


Съб Апр 28, 2007 1:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg