Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:54 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Реновиране ... 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Реновиране ...
Поради засилващия се интерес към ретро автомобилите, предлагам да създадем тази тема с цел пълно и детайлно обсъждане на това - къде.. какво .. как и най-вече колко !!! би струвало реновирането на един ретро автомобил


Пет Ное 11, 2005 11:14 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 20, 2006 1:44 pm
Мнения: 9
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. :shock: Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!

_________________
bertone mania
http://www.bgphoto.net/photos/6204/o632 ... 468750.gif
http://www.bgphoto.net/photos/6204/o632 ... 906250.jpg
www.ednorog.com


Чет Юли 20, 2006 1:57 pm
Профил
UNREAD_POST 
Julka написа:
Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. :shock: Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!



Дай снимки да я видим, моля те! :shock:

П.П.-Добре дошла във форума!Много безавариини километри и всичко най! :D :P


Чет Юли 20, 2006 2:10 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 20, 2006 1:44 pm
Мнения: 9
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Julka написа:

Дай снимки да я видим, моля те! :shock:

П.П.-Добре дошла във форума!Много безавариини километри и всичко най! :D :P


Благодаря!
Нямам снимки, защото, когато я купих - може би има 8 години - още нямаше (поне ние нямахме) цифрови фотоапарати. Но сега имаме, та ще я снимам. А и не ми се е налагало - нямам намерение да я продавам. :D Но след като съм вече във форума, ще се отчета.

_________________
bertone mania
http://www.bgphoto.net/photos/6204/o632 ... 468750.gif
http://www.bgphoto.net/photos/6204/o632 ... 906250.jpg
www.ednorog.com


Чет Юли 20, 2006 5:53 pm
Профил

Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 11:58 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
pls, дай някакви координати на тези майстори.... захванал съм се с моето Fiat 850 coupe (sport) и въобще нямам идея кой би могъл да оправи тапицерията и тенекиите... те с Opel-ът ми не могат да се оправят...
пиши, ако имаш информация: donchev_g@yahoo.com


Пет Юли 28, 2006 8:30 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колеги :))
понеже се оформят две теми за реновиране / реставриране, МОЛЯ ! нека да постваме само в едната. Така ретро форума ще си остане чист и спретнат и няма да се разводнява.

Предварително Благодаря !


Сря Авг 02, 2006 10:48 am
UNREAD_POST 
Julka написа:
Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. :shock: Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!


Аз не намерих такива майстори... Това е и причината да я продам. Две години се мъчих да и стегна тенекетата без особен успех.
Иначе тапичер имам и то добър. За 800 кинта ми правеше салона като оригиналния. Моето Бертоне беше в перфектно състояние от към ходова част , двигател и т.н. Единствения проблем му бяха ръждите.
Бройкам едно-две сега.... Едното е в Германия, а другото в Холандия...
И двете са много запазени и е въпрос на време да напазарувам едното.
Надявам се сега да ми е по-лесно да го потдържам.
Ще направя нова тема в която да обсъждаме варианти за ремонтиране, майстори и т.н. Надявам се да ни е полезно !


Нед Окт 01, 2006 7:23 pm
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 12:47 pm
Мнения: 23
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
sas trudna zada4a ste se zaxvanali restavraciqta i remontite sa mnogo skapi i iziskvat mngo vreme .bata mi pritejava6e i podarja6e edin 2300s 30 godini ,i nakraq mu pisna ,prodade go v dobro sastoqnie,podarja6e go za6toto e mexanik .Az sas edno uno 1.3 dizel 83 ne moga da stegna kakto trqbva . zap4atka za zdna skorost mi q pravqt 8 mseca, pak vas ne va vijdam ;-) vsi4ko se pravi ama s pove4ko pari i svobodno vreme,ako go imate.i ako iskate da stane kakto trqbva po dobre se zaxvanete sami sas remontite ,a ve4e ima i mnogo literatura Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 na6eto balgarsko-maitorsko mislene e takova ,4e kapena rabota KOLKOTO DA IZKARA 1-2 GODINI I POSLE PAK NA NOVO,ako iska6 po xubavo si go napravi sam.


Пон Апр 07, 2008 2:46 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 12:47 pm
Мнения: 23
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
edi ot dobrite varianti da sprete rajdite e da kalaidisate kupeto kakto e originalno pri 2300s,a kak da stane ;trqbva da ogolite cqloto kupe i sas pqsakostruika da go po4istite do metal ,da go izkarpite ,6laifatei , kalaidisate posle edin kup oeracii.sled tova 6te gledai nqkoi da ne te blassne 6toto sas oksijena se vra6ta6 na starta.nanqkoi zanimava li mu se a? Yellow_Flash_Colorz_PDT_09


Пон Апр 07, 2008 3:19 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg