Дата и час: Съб Май 18, 2024 11:28 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Заплащане на капарото за Вонеща вода(срещата във В. Търново) 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Заплащане на капарото за Вонеща вода(срещата във В. Търново)
Така, колеги. Сметката за капарото е:
IBAN: BG69UNCR96601040416200
BIC: UNCRBGSF
Уникредит Булбанк

Тези, които ще спим на Вонеща вода трябва да приведем по 20лв. капаро на човек. Хората, които са само за купона вечерта засега няма да плащат нищо. Моля ви като правите превода да запишете в основанието от кого е той, а после да пуснете и пост в тази тема за да може по-лесно да проследим от кого са парите. Аз след малко отивам да внеса моята сума.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Последна промяна Ferrari на Сря Мар 12, 2008 2:23 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 11, 2008 10:12 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Хайде и тук да попитам - може ли да ги платя на ръка на някоя от следващите сбирки? И ако може - на кого?


Вто Мар 11, 2008 10:47 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Внесох 40лв. капаро за мен и Maranello. Комисионната за банката е 1лв. и ако не я заплатите на касата я удържат от внасяната сума.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Мар 11, 2008 2:11 pm
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 9:22 pm
Мнения: 342
UNREAD_POST 
Tuzarka написа:
Хайде и тук да попитам - може ли да ги платя на ръка на някоя от следващите сбирки? И ако може - на кого?

На мен същото ми минава през главата, въпроса е кой ще се навие да ходи до банката в понеделник след сбирката ...?!?


Вто Мар 11, 2008 8:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Митко, ти си в час с нещата, ама не всички са в час. Лично аз като видях заглавието на темата и изобщо не вденах за какво иде реч. Като гледам броя на подалите капаро спрямо броя на записалите се за срещата явно не само аз не съм бил наясно. Ето малко инфо от мен за мястото:

Село Вонеща вода носи наименованието си от миризливата минерална вода. Разположено е на около 28 км южно от Велико Търново на пътя за Нова и Стара загора и на 20 км източно от град Трявна по северните склонове на Средна Стара планина, непосредствено в началото на прохода Хаинбоаз.
Намира се на около 580 м над морското равнище. самото селище е разположено в подковообразна котловина, формирана от сливането на долинните разширения на реките Белица и Райковска, притоци на Янтра. Дъгата на подковата е извита на север, а отворът и сочи на юг. Между двете разклонения се издита Бойчовския баир, който се простира на ют към Белнов връх, разположен непосредствено до главното било на Стара планина. По левия склон(източния) на котловината тече река Райковска. По нето минава пътят за Нова и Стара загора, който през Предела(най-високата част на прохода) навлиза в Южна България. По десния(западния) дял от котловината тече река Белица от югозападна посока. По него мина пътят за Грявна и Габрово. Всичко тово придава живописен вид на котловината гледана от северните възвишения Чардачето и Гърневския баир.
На юг се очертава главното било на стара планина с Предела и Грамадлива. На северозапад малката живописна котловина се загражда от височината Чукара, а на север - от възвишевнието на Гърневски баир и Чардачето. Те я предпазват от силните северозападни и северни ветрове през зимата. На изток котловината се загражда от Равната, Дряновски рът и Дойновския баир. Между Дряновски ръд и Дойновскя баир минава река Осенска, която се влива в река Райковска. Дойновскя баир се издита на югоизток към Дрянов връх, разположен в близост до предела. В центъра на описания район, гледан от север, се издига Бойческия баир разположен между реките Белица и Райковска.
Вонеща вода е китно балканско селище с хълмист терен, обрасъл с дъбови, букови и габърови гори.Съществуват и млади иглолистни гори.Почвите са сиви горски-песъчливи.Скалните масиви по височините са от пясъчник,базалт и варовик.Има много полянки, огрени от слънцето, покрити с горски цветя и обрасли с буйна трева.Поречията на реките Белица и Райковска образуват красива подковообразна котловина, заградена с високи хълмове, които я предпазват от ветровете и бурите.Често духа южният вятър.Самата котловина е открита на юг към Предела, през който, особено през зимата , се чувства топлото южно влияние.
Климатът на Вонеща Вода се характеризира с топло, но не горещо лято, сравнително мека зима и много слънчеви дни без мъгли.Въздухът е чист, свеж и сух.Ветровете са умерени, бури почти няма.През зимата и ранната пролет често духа южен вятър.Лятно време, особено вечер, по поречията на реките Белица и Райковска се появяват така наречените планински долинни ветрове, които са с малка скорост и подобно на морския бриз създават прохлада.валежите през годината са умерени по количество-около 650-750 мм/кв.метър годишно.Преобладават валежите през месеците май, юни и септември.Слънчевите дни са средно 200-220 тодишно със сумарна слънчева радиация около 365 калории на квадратен сантиметър средно дневно.Средната годишна температура е 9.5 градуса.Средната най-ниска температура през януари е около -1.5 градуса, а най-високата средна температура е около 20 градуса.Мъгли през годината почти не падат.Снежната покривка се задържа около 35-40 дни.Влажността на въздуха е умерена.
Красивата природа, бистрите планински реки, хубавият чист и свеж въздух създават подходящи условия за почивка, отмора и развлечение, поради което селото е обект на туристически посещения и излети.
Планинските курорти до 800м. надморска височина, какъвто е Вонеща Вода, се характеризират с умерено-континентален климат, с не много резки метеорологични промени, които оказват благоприятно въздействие върху организма.Под влияния на климатичните фактори се постига общо тонизиране и укрепване на организма, подобряване и нормализиране на функциите и обменните процеси на всички системи.Затова климатичните фактори се използват не само за укрепване , но и за лечение на различни заболявания.
Въздействието на свежия планински въздух върху организма се осъществява главно чрез разходки и дихателна гимнастика. Разходките са прекрасно средство за укрепване и лечение на организма. При разходките се подобряват функциите на почти всички системи в организма, което се отразява особено благаприятно върху дишането, кръвообръщението, мускулната и нервната система.Подобрява се и апетитът на болните.Разходките се препоръчват на здрави хора, дошли за отдих във Вонеща Вода, и на болни от хроничен бронхит, белодробен енфизем, състояние след боледуване от пневмония, хипертонична болест,неврози , затлъстяване и др.
Слънцето се използва както за общо закаляване, така и с лечебна цел.Предписва се на здрави хора, както и при някои заболявания-предимно кожни, особено в случаите, при които има нужда от подобряване на кожното кръвообръщение.Провежда се главно между 8-10 и 15-17 часа.
Балнеолечението в селото е ефективно лечебно средство.То се усъществява чрез бани и чрез пиене на минерална вода.


Вто Мар 11, 2008 10:32 pm
UNREAD_POST 
Утре да не забравя ще ги внеса. Само едно бързо въпросче, всънщност 2 - на кой се превеждат парите и къде да си напишем името?


Вто Мар 11, 2008 10:37 pm
UNREAD_POST 
Lord Mordor написа:
Утре да не забравя ще ги внеса. Само едно бързо въпросче, всънщност 2 - на кой се превеждат парите и къде да си напишем името?


Превеждат се в сметката в първия пост в темата. Всеки превел парите ще бъде отбелязан публично в тази тема.


Вто Мар 11, 2008 10:39 pm
UNREAD_POST 
Колеги пуснете и името, на когото се води сметката за по-голяма защита от обърквания,
и второ че в някой банки го използват за потвърждение :cool:


Сря Мар 12, 2008 9:56 am
UNREAD_POST 
Сметката е моя - Ангел Георгиев Димитров.


Сря Мар 12, 2008 9:59 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Zozo написа:
Tuzarka написа:
Хайде и тук да попитам - може ли да ги платя на ръка на някоя от следващите сбирки? И ако може - на кого?

На мен същото ми минава през главата, въпроса е кой ще се навие да ходи до банката в понеделник след сбирката ...?!?


Може в Неделя на мен, но проблема е друг. Управителката на хотела ме притиска с това, че не може да ни чака безкрайно. Тя иска капарото този Петък. Обясних и, че е невъзможно да се направи събирането на парите за една седмица, но до средата на другата трябва вече да и кажа окончателно колко сме и да пратя парите.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Мар 12, 2008 10:09 am
Профил ICQ YIM
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Zozo написа:
Tuzarka написа:
Хайде и тук да попитам - може ли да ги платя на ръка на някоя от следващите сбирки? И ако може - на кого?

На мен същото ми минава през главата, въпроса е кой ще се навие да ходи до банката в понеделник след сбирката ...?!?


Може в Неделя на мен, но проблема е друг. Управителката на хотела ме притиска с това, че не може да ни чака безкрайно. Тя иска капарото този Петък. Обясних и, че е невъзможно да се направи събирането на парите за една седмица, но до средата на другата трябва вече да и кажа окончателно колко сме и да пратя парите.


В неделя мога да ти ги дам на срещата, нямам времевата възможност да ида до банка утре :(


Чет Мар 13, 2008 7:47 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Заплатено е капаро и от sok1 за 2-ма.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Мар 14, 2008 12:16 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Кажете последно по колко да се внася? С или без куверт?


Пет Мар 14, 2008 12:18 am
UNREAD_POST 
Tuzarka написа:
Кажете последно по колко да се внася? С или без куверт?


Ferrari написа:
Тези, които ще спим на Вонеща вода трябва да приведем по 20лв. капаро на човек. Хората, които са само за купона вечерта засега няма да плащат нищо.


Днес преведох сумичката за мен. До понеделник се надявам, че и хората от Благоевград, които ми обещаха, че ще присъстват, ще го направят.


Пет Мар 14, 2008 3:13 pm
UNREAD_POST 
Платих 20лв! Предполагам, ще се отбележи в сметката в понеделник. Резервето е за две легла в двойна стая с една консумация, но толкова ми казахте да внеса, остатъка - когато кажете.


Пет Мар 14, 2008 6:26 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg