Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:19 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Браво 1.8, спирачки 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 5:54 pm
Мнения: 15
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Браво 1.8, спирачки
Здравейте колеги.
Наскоро ми се наложи да отида до сервиз за смяна на маншон на карето... Там ми казаха, че накладките ми са изчерпани и им остава много малко живот, спирачните дискове също са на път и не се знаело дали ще издържат на още един комплект накладки. Поради некомпетентността ми, не мога да преценя дали и доколко е вярно - при закупуването на автомобилът преди около 5 месеца, бях информиран, че скоро ще имам проблеми със спирачките /в същият този сервиз - тази диагноза ми я дадоха, когато сменяха ремък, масло, филтър/. Ясно ми е, че ще се дават пари за спирачки - въпросът ми е следния: от сервиза отвориха един справочник и казаха, че комплект качествени накладки ще ми излезе 47 лв, а качествени дискове, вентилирани доколкото успях да разбера - 70 лв броя или 140 лв комплекта. Изрично ги попитах, това цени на средностатистическа ефтиния ли са или са цени на качествен продукт и те ме увериха, че парите си заслужават. Когато се прибрах и споделях с този и онзи за предстоящата ми инвестиция, бях посъветван да закупя дискове от някоя морга. Какво ще ме посъветвате, заслужава ли си да спестя пари от нови дискове, мога ли да намеря запазени такива в някоя морга или да заложа на сигурно с чисто нов комплект? И като трети резервен вариант - купувам най-обикновени накладки за 30 лв и си карам със старите дискове...

_________________
for every action, there is a reaction
for every cause, there is an effect
for every beginning, there is an end
because once fate is set in motion
it cannot be stopped... or can it?


Съб Сеп 16, 2006 8:03 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 9:28 pm
Мнения: 241
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
Колега веднага бих те насочил за една морга във Варна където имат вентилирани дискове незнам колко са читави и на каква цена са това може и сам да провериш но са от Марея 130 коня дизел и незнам дали няма да имат разлика с твоите ако те интересува пиши на ЛС но питай колегите от форума дали са идентични.
Забравих да ти кажа че ако те интересува зад автосалона на Мерцедес има и склад за италиански части където зареждат и повечето магазини питай там може и да са на по-тънка цена.

_________________
FIAT BRAVA 16.16V.ELXИзображениеИзображение


Съб Сеп 16, 2006 8:38 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз преди седмица взех от италианеца 2 диска, не - вентилирани, за 30 лв. Срещу 5 лв пича ми подбра дискове с под милиметър ръбче... Направо не виждам смисъл за нови.


Съб Сеп 16, 2006 11:05 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Аз преди седмица взех от италианеца 2 диска, не - вентилирани, за 30 лв. Срещу 5 лв пича ми подбра дискове с под милиметър ръбче... Направо не виждам смисъл за нови.

пич, недей така! зависи колко под милиметър е ръбчето, но ако приемем. че е 0.7 мм, което е 1.4 мм от двете страни то тогава диска ти е дебел около 10.0 мм при минимално допустима дебелина 10.2мм!! нараво ги сменяй.
колкото до колегата с браво 1.8, 140.00 лв за дискове ми се струва много. според мен реална цена за сравнително добри дискове е не повече от 120.00 лв.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Окт 09, 2006 10:00 am
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Авг 01, 2005 9:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз си взех нови дискове Bendix от kanex.bg за 120 лв. двата също взех и накладки Бендикс оттам за към 50-ина лева. и съм много доволен. Аз също съм с Браво 1.8.

П.С. Фабрично предните спирачни апарати на моето Браво също са Бендикс.


Съб Дек 02, 2006 11:49 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Колеги,не си правете компромиси със спирачната система :!: :!: :!: Тези дискове,които купувате на старо,имат доста по-малка спирачна ефективност от новите.Освен това нямате гаранция,че не са изметнали.

cobE,през лятото и аз сменях дисковете/вентилирани/.Един комплект Brembo ми излезе 110 лв.Естествено,и нови накладки.Спирачния път се намали значително!Не се лъжи да слагаш втора употреба!Не си играй с толкова сериозни неща!Поздрави :)

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Нед Дек 03, 2006 11:05 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
lu40 написа:
Колеги,не си правете компромиси със спирачната система :!: :!: :!: Тези дискове,които купувате на старо,имат доста по-малка спирачна ефективност от новите.Освен това нямате гаранция,че не са изметнали.

cobE,през лятото и аз сменях дисковете/вентилирани/.Един комплект Brembo ми излезе 110 лв.Естествено,и нови накладки.Спирачния път се намали значително!Не се лъжи да слагаш втора употреба!Не си играй с толкова сериозни неща!Поздрави :)

и на мен ми предстои смяна на спирачни дискове, вентилирани 257мм. Brembo-то от къде ги докопа за 110 кинта?

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Мар 12, 2007 6:48 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
От един познат със сервиз.Предложи да ми ги намери,но той да ги сложи.Пито-платено,както се казва.

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Пон Мар 12, 2007 9:46 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
ами дай го насам този твой познат - и на мен ми предстои смяна на дискове.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Вто Мар 13, 2007 6:29 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg