Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
"проблеми" със спирачките 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 9:53 pm
Мнения: 86
Местоположение: София
UNREAD_POST "проблеми" със спирачките
значи, прехвърлям си колата, при нотариус, там както си му е реда, всичко ок, отивам в КАТ за прегледа и регистрацията, чакам там колкото трябва, и влизам на канала. светлини, ок. номера, всичко ок, и минавам на барабаните. БАМ - "кофти са ти спирачките момче, а ръчната изобщо я няма, оправи си ги и ауспуха и пак ще дойдеш". Ауспуха - ок, гърми, знам си че е кофти, ама спирачките - нови накладки, барабани, дискове, спир. течност и помпичка - всичко е сменено с нови, вече трябва да са улегнали накладките (на ~10 000км са предните, задните на около 6-7 000), спират малко над тон (задните, само тях гледаха), и пак не са добре (ръчната е хлабава, тя не е проблем, ще я натегна и ще хваща по-добре). Какво да направя, за да се подобри ефективността им, какво още да сменя или настроя, защото сега са ми дали временен талон, и след месец най-късно пак ще трябва да ходя, и този път искам да мина (ако може без полицай до мен, че не обичам такива неща, ама ако е заяжданка само... :( ). Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети. Благодаря!

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Dedra 1.8/16V, '96
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ - бивша


Пон Сеп 04, 2006 5:16 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: "проблеми" със спирачките
Synthy написа:
значи, прехвърлям си колата, при нотариус, там както си му е реда, всичко ок, отивам в КАТ за прегледа и регистрацията, чакам там колкото трябва, и влизам на канала. светлини, ок. номера, всичко ок, и минавам на барабаните. БАМ - "кофти са ти спирачките момче, а ръчната изобщо я няма, оправи си ги и ауспуха и пак ще дойдеш". Ауспуха - ок, гърми, знам си че е кофти, ама спирачките - нови накладки, барабани, дискове, спир. течност и помпичка - всичко е сменено с нови, вече трябва да са улегнали накладките (на ~10 000км са предните, задните на около 6-7 000), спират малко над тон (задните, само тях гледаха), и пак не са добре (ръчната е хлабава, тя не е проблем, ще я натегна и ще хваща по-добре). Какво да направя, за да се подобри ефективността им, какво още да сменя или настроя, защото сега са ми дали временен талон, и след месец най-късно пак ще трябва да ходя, и този път искам да мина (ако може без полицай до мен, че не обичам такива неща, ама ако е заяжданка само... :( ). Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети. Благодаря!


Премествам темата ти в "Спирачна система".


Сега по темата. Това си е слабо място на тези модели ФИАТ. Проблема е в регулатора (кантарчето) на задни мост. Вероятно е за смяна. Другата възможна причина е да ти липсва обтегача на челюстите в задните барабани.


Пон Сеп 04, 2006 5:19 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 9:53 pm
Мнения: 86
Местоположение: София
UNREAD_POST 
как мога да разбера дали това нещо е там (този обтегач), и дали това "кантарче" е наред, в сервиз ли да я водя, или и сам мога да го направя това?

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Dedra 1.8/16V, '96
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ - бивша


Пон Сеп 04, 2006 5:21 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Synthy написа:
как мога да разбера дали това нещо е там (този обтегач), и дали това "кантарче" е наред, в сервиз ли да я водя, или и сам мога да го направя това?


Може да се справиш и сам. И за двете неща е писано във форума. Ако кантарчето е зле има два варианта. Ново е към 130лв. Другия вариант е вместо него да сложиш муфа и да караш без него. Тогава задните колела сработват заедно с предните и е малко опасно защото може да ти провлачи задницата когато не е натоварена.


Пон Сеп 04, 2006 5:37 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2006 8:50 pm
Мнения: 908
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
За барабаните, може би не са обезвъздушени спирачките, при мен на Типо-то беше така, обечвъздушихме ги и сега е ток :D

_________________
N.Y. State of Mind


Съб Сеп 09, 2006 10:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg