Дата и час: Чет Апр 18, 2024 8:44 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Премахване на кантарчето! 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 12:02 am
Мнения: 35
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST Премахване на кантарчето!
Имам Темпра и искам да подобря задните спирачки защото като я карах на преглед ми казаха че задните колела почти не ми държат.Феродо има и затова сам се насочил кам кантарчето.Та въпроса ми е как да свържа тръбичките директно да са?И съвпада ли резбата танм на тръбичките да се свържат или трябва да се слагат некакви накрайници?Благодаря!


Нед Юли 02, 2006 4:29 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST Re: Премахване на кантар4ето!
NixXxan_Racing написа:
Имам Темпра и искам да подобря задните спирачки защото като я карах на преглед ми казаха че задните колела почти не ми държат.Феродо има и затова сам се насочил кам кантарчето.Та въпроса ми е как да свържа тръбичките директно да са?И съвпада ли резбата танм на тръбичките да се свържат или трябва да се слагат некакви накрайници?Благодаря!


Не го прави!!! Ще се убиеш някъде.
... в завой, на хлъзгаво... ...с тази лека задница...

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Пон Юли 03, 2006 11:06 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Не случайно са го сложили това кантарче!
Попринцип задните спрямо предните спират с 30%. За това може да са ти казали че не държат.

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Юли 03, 2006 11:30 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: Премахване на кантар4ето!
NixXxan_Racing написа:
Имам Темпра и искам да подобря задните спирачки защото като я карах на преглед ми казаха че задните колела почти не ми държат.Феродо има и затова сам се насочил кам кантарчето.Та въпроса ми е как да свържа тръбичките директно да са?И съвпада ли резбата танм на тръбичките да се свържат или трябва да се слагат некакви накрайници?Благодаря!


Ей човек, луд ли си!!!!!!!!!! :shock:
Не прави никакви такива директни неща. Ще стане все едно дърпаш ръчната, за да спреш, която пък е много лека при спиране. А в завой просто не знам как си ги представяш нещата. По-добре си смени регулатора на спирачното усилие на задния мост. Ще ти излезе доста по-евтино отколкото да си потрошиш главата.


Пон Юли 03, 2006 11:32 am
UNREAD_POST 
а защо аз не съм се пребил още,карам без кантарче вече повече от 1 година,единствено може да се пребиеш ако махнеш всичко от предните седалки назад(да я олекотиш)


Пон Юли 03, 2006 12:48 pm
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
аз в събота си смених моя кантар, ми зеха ми 30 леа арабите за нов стар кат си напраиш сметката и преходник пак толкова ше дойде и да дойде с 10 кинта по-малко голяма работа.


Пон Юли 03, 2006 2:22 pm
Профил
UNREAD_POST 
като махнеш кантарчето не ти трябват преходници удължители и т.н. не е въпрос и на пари,а това,че кантарчето пак ще се скапе


Пон Юли 03, 2006 4:23 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Това кантарче стана прословуто. Аз също се чудя какво да правя с моето и за сега го държа. Карах Типото на един познат, който от го е махнал и кара така повече от година. Ами да ви кажа спира по съвсем различен начин. Аз като набия спирачки и естествено политам напред, а при неговата кола, ще кажеш, че колата все едно "кляка" и го няма това накланяне към таблото. Питах го дали е имал някакви проблеми зимата, тъй като тогава най-вече може да ти се занесе задницата и отговора беше никакви..... Вярно е, че сложено с умисъл да разпределя усилието, така и никой не можа да каже в тази тема колко трябва да е спирачното усилие на предните и задните колела. Цитираха се някакви съотношения, но аз исках да знам според производителя колко трябва да е и в зависимост от това дали трябва да се маха кантарчето или не .........

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Юли 05, 2006 9:17 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Бе друго си е със 180 да ти сурне задницата. За милисекунди и ти отнася задницата и добре, че съм пъргав :twisted: Като си смених гумите с четири еднакви и се разпредели спирачния ефект както трябва. Който си играе със спирачките си играе с живота си


Сря Юли 05, 2006 9:34 pm
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
AlBundy написа:
Бе друго си е със 180 да ти сурне задницата. За милисекунди и ти отнася задницата и добре, че съм пъргав :twisted: Като си смених гумите с четири еднакви и се разпредели спирачния ефект както трябва. Който си играе със спирачките си играе с живота си


с живота си играе този който кара с 180 мене ако питаш


Сря Юли 05, 2006 9:48 pm
Профил
UNREAD_POST 
Поне го правя с кеф, а не от глупост :mrgreen:


Сря Юли 05, 2006 9:52 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
:D :D :D :D последните две-три мнения.. напрово избиват рибата :mrgreen:

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Сря Юли 05, 2006 10:09 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
Бе вие луди ли сте? Кой ви каза че като смените кантарчето с тръбички, отзад колата ще спира със същото усилие като отпред?!?
Независима дали искаш или не, предните колела винаги си спират първи и по-силно от задните. С две думи, ела се качи на моята кола и набии спирачки, да видим дали ще се сурне задницата. Пробвах - на мокро си е едно и също.
На лед не ми се пробва. Много ясно че в завой на лед ако набиеш спирачки ще се сурнеш, това да не е моторна шейна?
Ако ти се дават пари за ново кантарче - ок. Не казвам че е сложено съвсем напразно. Предполагам че са правени тестове и са решили че трябва, ако возиш 4 човека и багаж при еди какви си условия, когато отпред се возят примерно два шипара по 200 кила, а отзад - китаец с болимия и влезнеш в десен завой 60 градуса с 120, предполагам че ще ти се плъзне задницата.
Ще добавя че с едно приятелче се въртяхме с Роувър 2.0 Дизел баничарка, празна отзад, ние тежки, двигателя-също, отзад-нищо. При най-малкото натискане на спирачка в завой, колата става адски нестабилна.


Сря Юли 05, 2006 10:11 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Глей сега. Ако караш баничарската - проблеми нямаш. Ама му се чудя на Шумахер що се бъзика с разпределението през завой като прави най-бързи :twisted:


Сря Юли 05, 2006 10:19 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Това кантарче стана прословуто. Аз също се чудя какво да правя с моето и за сега го държа. Карах Типото на един познат, който от го е махнал и кара така повече от година. Ами да ви кажа спира по съвсем различен начин. Аз като набия спирачки и естествено политам напред, а при неговата кола, ще кажеш, че колата все едно "кляка" и го няма това накланяне към таблото. Питах го дали е имал някакви проблеми зимата, тъй като тогава най-вече може да ти се занесе задницата и отговора беше никакви..... Вярно е, че сложено с умисъл да разпределя усилието, така и никой не можа да каже в тази тема колко трябва да е спирачното усилие на предните и задните колела. Цитираха се някакви съотношения, но аз исках да знам според производителя колко трябва да е и в зависимост от това дали трябва да се маха кантарчето или не .........

Според това, което ми обясниха, по малко или = 1300N на колело отпред и 30% по-малко отзад по норма. Тоест за предните 1300, за задните 950. Може и да греша, това си спомням.


Сря Юли 05, 2006 10:20 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg