Дата и час: Пет Юни 07, 2024 5:22 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Губи спирачна течност... Brava 1.4 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:22 pm
Мнения: 58
Местоположение: Кърджали
UNREAD_POST Губи спирачна течност... Brava 1.4
От скоро време колата започна да ми губи спирачната течност! Миналата седмица, когато ми светна лампата долях казанчето до горе, тръгнах към морето и някаде на 400-500км. започна отново да ми премига лампата. Помислих, че нещо датчика прави мизерии, но не! Наистина нивото беше спаднало до минимум. Огледах около гумите данеби някой маркуч да е издал багажа, но не забелязах да има умасляване някакво.
До тук бях аз! Според вас, къде може да бъде проблема? Да я карам ли на майстор? Колата е с ABS, спирачтната течност която ползвам е Shell(мисля) помня, че на етикета пишеше за сертификат DOT3, DOT4

Поздрави..

_________________
Brava 1.4 12V


Чет Юни 01, 2006 12:28 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Губи спирачна течност... Brava 1.4
source написа:
От скоро време колата започна да ми губи спирачната течност! Миналата седмица, когато ми светна лампата долях казанчето до горе, тръгнах към морето и някаде на 400-500км. започна отново да ми премига лампата. Помислих, че нещо датчика прави мизерии, но не! Наистина нивото беше спаднало до минимум. Огледах около гумите данеби някой маркуч да е издал багажа, но не забелязах да има умасляване някакво.
До тук бях аз! Според вас, къде може да бъде проблема? Да я карам ли на майстор? Колата е с ABS, спирачтната течност която ползвам е Shell(мисля) помня, че на етикета пишеше за сертификат DOT3, DOT4

Поздрави..


би трябвало да тече отнякъде
и на мен ми се случи, но имаше пукнат маркуч
сигурно теча не е около гумите
отивай на майстор, че това е опасно

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Юни 01, 2006 8:42 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Не е задължително да е маркуч, на мен ми беше изгнила метална тръбичка. Гадно е, защото изисква много детайлен оглед, ама няма начин, с това шега не бива.
На канала - един парцал и проследяване на целия път на спирачната течност. Ако не го откриеш поне ще си избърсал всичко и след това няколко резки спирания и обратно на канала и пак бърсане с парцала и гледаш къде ще се намокри. Имай предвид, че парцала няма да подгизне, просто капчици ;-)


Чет Юни 01, 2006 10:10 am
Профил
UNREAD_POST 
Най вероятно имаш задно цилиндърче с изтървали уплътнения. Свали задните гуми и виж някоя джанта дали не е цялата яко омаслена отвътре.
На типото поне помня че се сменяше цялото цилиндърче - беше към 15лв с 10 труд.

Задължително търси дефекта и го отстранявай, аз така не бих си карал колата изобщо...


Чет Юни 01, 2006 2:12 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:25 pm
Мнения: 495
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Yavor написа:
Най вероятно имаш задно цилиндърче с изтървали уплътнения. Свали задните гуми и виж някоя джанта дали не е цялата яко омаслена отвътре.
На типото поне помня че се сменяше цялото цилиндърче - беше към 15лв с 10 труд.

Задължително търси дефекта и го отстранявай, аз така не бих си карал колата изобщо...

И аз си мисля, че може да са изпуснали задни цилиндърчета :wink:
Другият вариант е, ако колата е с хидравличен съединител, да дърпа от помпите на съединителя :idea:

_________________
FIAT Punto 99' 1.7 TD Изображение
FIAT Punto 02' 1.9 JTD


Чет Юни 01, 2006 10:44 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:22 pm
Мнения: 58
Местоположение: Кърджали
UNREAD_POST 
Мерси момчета, ще направя това което казахте и ще пиша, ако стане нещо!

_________________
Brava 1.4 12V


Пет Юни 02, 2006 2:45 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 8:21 pm
Мнения: 62
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Ако не откриеш външен теч провери дали спирачната ти помпа не пропуска течност от страната на вакуум усилвателя.Ако предната и гумичка е заминала то течноста ще се засмуква от двигателя и съоветно ще изгаря.


Пет Юни 02, 2006 6:43 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:22 pm
Мнения: 58
Местоположение: Кърджали
UNREAD_POST 
Днес с вуйчо ми прегледахме колата! Той имаше съмнения, че можеби спирачната течност се пълни в серво апарата, но като проследих целият път видях, че точно до последното гърне две тръбички бяха доста омаслени! Зачистих ги добре и утре, ще погледна отново дали точно от там се губи, ако да, ще трябва да ги заварявам ли незнам. Трябва да разбера от какъв метал са и тогава ще действам, а засега ще доливам спирачна течност, ако ми святка лампата.
Ще пиша като има развитие

_________________
Brava 1.4 12V


Пет Юни 02, 2006 8:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg