Дата и час: Пет Юни 07, 2024 7:43 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Спирачките не държат 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 12:41 am
Мнения: 123
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Спирачките не държат
Напоследък за мое голямо разочарование спирачките ми съвсем сдадоха багажа. Преди известно време смених цилиндърче на задния барабан, че беше си таковало майката и течеше спирачна течност. Известно време всичко беше на 6, но сега спирачките никак не държат и сякаш отпускат. Имам предвид, че съм спрял някъде на малък наклон и съм натиснал спирачките до дупка, а се чува един странен звук и колата потегля:(Неприятно :cry: Та исках да се посъветвам с вас преди да предприема ремонти, защото всички знаем каво става в сервизите. "Ми тва ти се е развалило, ма може и да е онова" и сменят 100 неща, от които нито едно от нужните и се оказва, че си дал 100-тина лева и проблема си го има.

_________________
FIAT Uno 45 FIRE
Alfa 146 ti


Нед Май 21, 2006 4:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
А в педала усеща ли се нещо,когато тръгне да изпуска спирачката? :?: Възможно е износване на гумичките в спирачната помпа. :!:

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Нед Май 21, 2006 5:00 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 12:41 am
Мнения: 123
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Ами усеща се да. Накак странен е педала, сякаш потъва. Няма съпротивление... :|

_________________
FIAT Uno 45 FIRE
Alfa 146 ti


Нед Май 21, 2006 5:47 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Някога сменях на "леко загнилата " :mrgreen: си фиеста гумички на помпата.Продават се комплект гумички за смяна.Има една испанска фирма с добро качество и произвежда за всички модели и марки.

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Нед Май 21, 2006 6:22 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
колега от къде и за колко пари и коя е фирмата че то и на мен ми потъва така педала и ми казват помпата а чак цяла помпа да се сменя няма нужда :?

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Нед Май 21, 2006 10:35 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
колеги, съветвам ви да сменяте цялата помпа. навремето и аз така се прее... с моето уно. свалях сменях то играчка слагам и няма пак не хваща както трябва. сложих друга помпа, на нея й сложих новите гумички и след седмица пак спря да хваща. просто там и микрони са важни, предтавете си какви са усилията вътре от такова малко цилиндърче да се извади такова сериозно налягане. и да си смените гумичките най-вероятно няма да изкара и месец. съвет, пък вие си правете както знаете. в крайна сметка помпата се сменя веднъж в живота на колат


Нед Май 21, 2006 10:47 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Аз на джипа имах такъв случай от въздух в системата и след месеци наред обезвъздушаване се оправи горе-долу.
Иначе другото вероятно е помпата да е заминала.Както и колегата казва по-добре я смени цялата.
А още по-добре иди при някой майстор (познат ако имаш по-добре) просто да погледна какво може да е.
А гледал ли си да не тече течност от някъде?
За да си провериш помпата направи следното - развии си тръбичките и както тече течност навии по едно винтче със съответната резба с тефлон за да уплътни.Много е важно да не оставиш да поеме въздух помпата (т.е. отгоре трябва да не остава без течност).След като затапиш всичките тръбички влизаш вътре и скачаш на педала с двтата крака.Натискаш (трябва да мръдне съвсем малко и да остане като камък) и ако почне да потъва отишла ти е помпата.Ако остане твърд не е помпа.След това оставяш затапен задния кръг и закачаш предния и пак пробваш.Ако започне да отпуска значи предния кръг е проблемен.Като натиснеш ще потъне малко и трябва да спре да потъва.Ако продължи проблема е в предния кръг.Ако не е и там закачи и задния и пак опитай.Така ще си сигурен.Само се пази да не влезе въздух в системата!

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Нед Май 21, 2006 11:10 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
nasty написа:
колега от къде и за колко пари и коя е фирмата че то и на мен ми потъва така педала и ми казват помпата а чак цяла помпа да се сменя няма нужда :?

Колегите имат право ,че ако буталцата са износени много ,гумичките не помагат.Взех ги от "Симеон".Ще намеря визитката и ще ви кажа точния адрес.Има магазин и на Козлодуй предлагащ испански гумички.

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Пон Май 22, 2006 7:54 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Марката гумички е аутофрен.Ето визитка...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Вто Май 23, 2006 7:43 am
Профил
UNREAD_POST 
подобре е наистина да смениш помпата,преди около година и половина и на мен ми изпускаше но само единия кръг,некъв сменява гумички които издържаха до 3-то то натискане и после пак така
беше неделя и нямаше от къде да купя нова и взех втора употреба за 20лв,пича на който продадох колата още си кара с нея


Вто Май 23, 2006 7:56 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
втората употреба просто трябва да гледаш да не е седяла някъде много време (т.е. да е яко прашна) и да не е ръждясала от задната страна (където се лови за сервото).Ако е седяла много гумичките са се удървили и няма да ти свърши работа.Ако пък е ръждясала отзад значи че е текла течност т.е. изпуска и пак не ти върши работа.То е нормално да има муничко ръжда ама аз говоря за повече и то най-вече като я гледаш както седи на сервото от долната страна отзад (принципно като протече тече оттам).
Успех!

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Вто Май 23, 2006 9:27 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Втора употреба на спирачки Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 .Най-малкото трябва да я отвориш и почистиш,защото може да има вътре всичко.После ти помпа втора употреба си имаш и в момента :mrgreen: и то безплатно.Просто трябва да се прецени износването на буталцата и цилиндърчето-аз съм против готовите рецепти.Може да хвърлиш нови маратонки само защото им са се скъсали връэките,а да си купиш стари кондури.

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Вто Май 23, 2006 6:09 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
е благодаря трябва да се посъберат пари значи че покрай тия абитуренски пред аванс останахме без кеш :(

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Вто Май 23, 2006 6:10 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg