Дата и час: Пет Юни 07, 2024 12:15 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
ABS-a работи постоянно 
Автор Съобщение
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST ABS-a работи постоянно
Значи от около 1 седмица (от както сменихме акумулатора) на Темата ни, абс-а работи постоянно.
Като натиснеш спирачката педала започва постоянно да вибрира?
По какъв най-лесен начин мога да установя от къде е?
Според мен някой датчик се е пре...л ама как може това да се установи без да ходя по сервизите?
От какво може абс-а да работи постоянно?
Благодаря!

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Сря Апр 12, 2006 11:00 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: ABS-a работи постоянно
BO написа:
Значи от около 1 седмица (от както сменихме акумулатора) на Темата ни, абс-а работи постоянно.
Като натиснеш спирачката педала започва постоянно да вибрира?
По какъв най-лесен начин мога да установя от къде е?
Според мен някой датчик се е пре...л ама как може това да се установи без да ходя по сервизите?
От какво може абс-а да работи постоянно?
Благодаря!


Би трябвало да ти се оплаче със светване на индикатора. Някой датчик ти е постоянно затворен и се държи все едно колелото е блокирало.


Сря Апр 12, 2006 11:08 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST 
Да!
Като запалиш колата и спираш примерно 20 пъти и след това светва лампичката на АБС-а и става без АБС (изключва се).
Ама последните 3-4 дни постоянно си трака без да светва лампичката за АБС-а!
Много странно нали!

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Сря Апр 12, 2006 12:15 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Не знам при Типо, как е, но при моята Брава в първите няколко метра контролера на ABS-a прави проверка на всички колела. Когато има нормални данни от всяко колело тогава заработва системата за следене на блокирането на колелата! Ако някой датчик не е в изправност тогава контролера получава информация, че някое колело не се движи, а останалите се. Тогава АBS-а въобще не работи.


Сря Апр 12, 2006 12:29 pm
UNREAD_POST 
Vladim написа:
Не знам при Типо, как е, но при моята Брава в първите няколко метра контролера на ABS-a прави проверка на всички колела. Когато има нормални данни от всяко колело тогава заработва системата за следене на блокирането на колелата! Ако някой датчик не е в изправност тогава контролера получава информация, че някое колело не се движи, а останалите се. Тогава АBS-а въобще не работи.


Въпроса е за Lanciа Thema. BO не е упоменал.


Сря Апр 12, 2006 1:52 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Vladim написа:
Не знам при Типо, как е, но при моята Брава в първите няколко метра контролера на ABS-a прави проверка на всички колела. Когато има нормални данни от всяко колело тогава заработва системата за следене на блокирането на колелата! Ако някой датчик не е в изправност тогава контролера получава информация, че някое колело не се движи, а останалите се. Тогава АBS-а въобще не работи.


Въпроса е за Lanciа Thema. BO не е упоменал.


Еми малко ако се зачете човек, ще види че съм споменал :wink: :P

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Сря Апр 12, 2006 3:48 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
BO написа:
Mitko написа:
Vladim написа:
Не знам при Типо, как е, но при моята Брава в първите няколко метра контролера на ABS-a прави проверка на всички колела. Когато има нормални данни от всяко колело тогава заработва системата за следене на блокирането на колелата! Ако някой датчик не е в изправност тогава контролера получава информация, че някое колело не се движи, а останалите се. Тогава АBS-а въобще не работи.


Въпроса е за Lanciа Thema. BO не е упоменал.


Еми малко ако се зачете човек, ще види че съм споменал :wink: :P


Усамотявам се в ъгъла и започвам да се самонаказвам чрез бой с пръчки! :mrgreen: :P


Сря Апр 12, 2006 11:21 pm
UNREAD_POST 
Преди 3 седмици отивам да сменям лагер на предно колело в сервиза ми казват че не могат да разкачат кабела на АБС страх ги било защото няма гаранция дали кабела е вътре с графит и ако се среже дали ще може да се съедини.Не искаха да свалят датчика от колелото защото бил ръждясал клеясал и ако го счупели увисвали със 150 200 лв.Както и да е ядосах се и запретнах ръкави и за час раздвижих всички и извадих всички датчици намазах ги със литол и си ги поставих обратно и следващия път като отида за смяна на лагер аз лично ще сваля датчика за да могат те да сменят лагера.Във връзка с темата за работата на абс кажете какво става ако по магнита има толкова много стружки натрупани с времето че чак опират в венеца не се ли нарушава работата тогава на датчиците.Изчистих ги всичките датчици от тия стружки дано да съм помогнал.


Вто Апр 25, 2006 7:11 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
Tornado написа:
...Във връзка с темата за работата на абс кажете какво става ако по магнита има толкова много стружки натрупани с времето че чак опират в венеца не се ли нарушава работата тогава на датчиците.Изчистих ги всичките датчици от тия стружки дано да съм помогнал.

С уговорката, че не съм експерт по ABS (ама нали и моя ми прави мизерии, та се поинтересувах) - метални стружки биха могли да влошат качеството на сигнала от датчика (който е индуктивен - всъщност си е една бобина със сърцевина). Не ми се вярва да се стигне чак до отказ, освен ако венецът със зъбите не е плътно задръстен с метални стружки (ама тогава лампата на таблото би трябвало да светва няколко секунди след тръгване - след като приключи тестът на сигнала от датчиците, който се извършва в движение).
Във всички случаи е добре, че си ги почистил.

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Сря Апр 26, 2006 12:30 am
Профил ICQ
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Май 24, 2006 5:36 pm
Мнения: 57
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST АБС ме измъчи
Здравейте на всички и най-вече на TORNADO
"Още се мъча с АБС и четирите датчика ми дават отворено, а и като въртя колелата не ми дава никакав волтаж- трябва да има индуктирано напрежение ?! Досега съм решавал такъв проблем с едно АУДИ преди 2-3 години-но тук запецнах.Четох някъде ,че трябва да се запоят краищата на датчика и така да се мерят -или не ги меря както трябва или 4-тирите са изгоряли , а от тук и УУ на АВС, но бушона е здрав!?
Има една книга на HAYNES
http://www.haynes.co.uk/Press/HaynesJac ... r_3745.jpg
но засега се въздържам да я купя.
Още малко ще се побъзикам и после ще търся ПУНТО 1.2 16V - там да измеря нещо."

Искам да те питам -как измъкна датчиците на АВС - с какво го намаза?
При мен отвих винта на планката и с едно ножче бръкнах под нея-явно е от изолационен материал защото леко поддава и се извива, но датчика не може да излезе има опасност да счупа планката. Някъде четох, че има гумен пръстен и той се замена след изваждане на датчика. Ти как постъпи с какво го измъкна?
Поздрави
Чакам съвети


Пет Юни 02, 2006 10:38 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Май 24, 2006 5:36 pm
Мнения: 57
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST ИЗМЪКНАХ ЕДИН ДАТЧИК
Здравейте
Успях да измъкна един от датчиците-пласмасово парче с размери 37/9/4 мм -фирма Бош с планка отгоре с метализиран отвор за закрепващия винт. Почистих го и го върнах на мястото.
Това е засега
:)


Пет Юни 02, 2006 8:45 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Май 24, 2006 5:36 pm
Мнения: 57
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST Смених лявият преден датчик ABS
Здравейте
Както виждам сам си пиша и никой не ми отговаря!?
Днес смених дефектния датчик за АБС на Пунто 2
Купи ми го познат от Фиат ВИЕНА-60 ЕВРО и го получих за 1 седмица!
Тук ми го предлагаха от 125 лв-в БОШ-доставка -1 месец
през 159 лв.Ауто Италия -2 седмици
до 188 лв-Вантотрейд-3 седмици
Сега лампата не ми свети, вече имам АБС ,но педала стана много чувствителен и вибрира.
Продължавам с проблемите-почти същите са като горните колеги.
Между другото продавам две книги за ремонти на ПУНТО 2- от 99 год. едната на немски-другата на английски.
:P


Пет Юни 23, 2006 10:45 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg