Дата и час: Пон Апр 29, 2024 5:18 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
свистене от спирачките..... ???????? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST свистене от спирачките..... ????????
Незнам как да обесня точно и кратко, но ....... когато колата работи има едно свистене вътре в купето което изчезва,намалява или променя звука си взависимост от това колко и как съм натиснал педалът на спирачките!Предишният сбоственик ми казва 4е е някаква мембранка по сервото която правела педалът да е мек /той и сега си е мек/ и че няма ядове да карам така - той карал почти три години така!Имам основание да му вярвам, че няма да имам проблем /както е засега като карам/ но въпреки всичко ми се ще да махна този шум!Някакви идеи какво точно е и какъв му е случаят?Мерси предварително

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Пон Мар 27, 2006 9:29 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Най добре е да се проследи шума при отворен капак.Може да засмуква от някъде въздух по маркучетата.Явно е малко ,щом държи спирачката.

_________________
Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.


Вто Мар 28, 2006 4:38 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 2:19 pm
Мнения: 124
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Правилно ти е казал предишния собственик.Най вероятно не уплътнява добре семеринката която се намира на вилката на сервото. Тоест там където ти свършва педала и започва лоста на сервото.Ако е така свистенето трябва да спира при натискане на педала и при отпускане пак да се чува.Залегни в краката на шофьора и разгледай нещата под гуменото маншонче.На времето на Москвича при тази ситуация не работеше добре 4 цилиндър :D и след като позатопли и семеринката оплътни се оправяше.Ако свисти и при натиснат педал след време ще трябва да смениш цялото серво заради неплътност на вътрешния клапан на самата мембрана която разделя вакуумното от атмосферното пространство вътре. :D

_________________
АЛ.ПЕТРОВ
FIAT UNO 1.5 ie SX
минал школата на Москвич 2140 и Лада 2104


Вто Мар 28, 2006 5:36 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: свистене от спирачките..... ????????
rymbym написа:
Незнам как да обесня точно и кратко, но ....... когато колата работи има едно свистене вътре в купето което изчезва,намалява или променя звука си взависимост от това колко и как съм натиснал педалът на спирачките!Предишният сбоственик ми казва 4е е някаква мембранка по сервото която правела педалът да е мек /той и сега си е мек/ и че няма ядове да карам така - той карал почти три години така!Имам основание да му вярвам, че няма да имам проблем /както е засега като карам/ но въпреки всичко ми се ще да махна този шум!Някакви идеи какво точно е и какъв му е случаят?Мерси предварително


Кокато мотора работи на място, извади клапана от сервото / там където влиза мъркуча идващ от мотора/ запуши го с пръст и ако спре свистенето, значи е това което ти казват колегите - уплътнение на стеблото на сервото!

_________________
FIAT-SPORT


Вто Мар 28, 2006 6:46 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg