Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:42 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Тръбички за спрачна течност 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Тръбички за спрачна течност
Кофти ми потъва педала. Огледах отдзад някъде тече май от някой сприрачна тръбичка. Доста са изгнили. Аз хубаво ще ги сменя ама ми искат старите да ги видят кви са че имало с различна резба. Ако ги махна и съедина тръбичкита с някакъв маркуч някъде по средата дали ще мога да спирам като хората за 1 ден. Поне докато си намеря новите че без кола да обикалям не си е работа......


Вто Мар 21, 2006 12:49 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Тръбички за спрачна течност
Fiat 127 написа:
Кофти ми потъва педала. Огледах отдзад някъде тече май от някой сприрачна тръбичка. Доста са изгнили. Аз хубаво ще ги сменя ама ми искат старите да ги видят кви са че имало с различна резба. Ако ги махна и съедина тръбичкита с някакъв маркуч някъде по средата дали ще мога да спирам като хората за 1 ден. Поне докато си намеря новите че без кола да обикалям не си е работа......

Абсолютно рисковано и недопустимо е ! При рязко спиране налягането в системата превишава 150 бар.,такова налягане издържа само специален ,армиран маркуч за високо налягане -от типа на спирачните-с метални резбови накрайници...

_________________
Изображение


Вто Мар 21, 2006 12:59 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Тръбички за спрачна течност
vesko.t написа:
Fiat 127 написа:
Кофти ми потъва педала. Огледах отдзад някъде тече май от някой сприрачна тръбичка. Доста са изгнили. Аз хубаво ще ги сменя ама ми искат старите да ги видят кви са че имало с различна резба. Ако ги махна и съедина тръбичкита с някакъв маркуч някъде по средата дали ще мога да спирам като хората за 1 ден. Поне докато си намеря новите че без кола да обикалям не си е работа......

Абсолютно рисковано и недопустимо е ! При рязко спиране налягането в системата превишава 150 бар.,такова налягане издържа само специален ,армиран маркуч за високо налягане -от типа на спирачните-с метални резбови накрайници...

ОК значи раничката билетите и зареден с много нерви в грАДСКИА транспорт :cry:

ПС Ама мисли че и пружината на тва нещото дето разпределия усилието ама и него ще го разгледам по подробно


Вто Мар 21, 2006 1:38 pm
UNREAD_POST Re: Тръбички за спрачна течност
Колеги след обстоен преглед и разглеждане се оказа, че тръбите по циялото купе и назад са за смяна. Мисля да ги сменя. Ама е блокирал и апарата за усилието или нещо такова беше. Мисля да го махна и да свържа по някакъв начин нещата


Вто Мар 21, 2006 5:01 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Блокирал ти е регулатора на задните спирачки. Ако го махнеш и свържеш директно при празна кола отзад, задните спирачки ще спират с усилие равно на предните. ВНИМАВАЙ на хлъзгаво, пясък и сняг и в завой. При такова неравномерно разпределение на силите на спиране ставаш пумпал ако не внимаваш.

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Вто Мар 21, 2006 6:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
BlueStorm написа:
Блокирал ти е регулатора на задните спирачки. Ако го махнеш и свържеш директно при празна кола отзад, задните спирачки ще спират с усилие равно на предните. ВНИМАВАЙ на хлъзгаво, пясък и сняг и в завой. При такова неравномерно разпределение на силите на спиране ставаш пумпал ако не внимаваш.

Ще трябва да внимавам.... Ама се чудя как да го махна. Не мога да го сваля, а не мога и да отвия тръбичките. Ак свържа директо без него задните спирачни апарати дали ще е кофти


Вто Мар 21, 2006 9:10 pm
UNREAD_POST 
Нищо няма да махам. Оставям го там. Ще свържа напрово тръбичките с маркучите и готово. Гледах сега на старата ми кола е така и се сетих че майстора навремето така го направи. Намерих магазин за спирачни тръбички 6 лв метъра и ти слагат каквито искаш накрайници те са по 1-2лв бр.


Сря Мар 22, 2006 5:40 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Fiat 127 написа:
Нищо няма да махам. Оставям го там. Ще свържа напрово тръбичките с маркучите и готово. Гледах сега на старата ми кола е така и се сетих че майстора навремето така го направи. Намерих магазин за спирачни тръбички 6 лв метъра и ти слагат каквито искаш накрайници те са по 1-2лв бр.
би ли споделил къде е магазина?

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Сря Мар 22, 2006 5:50 pm
Профил
UNREAD_POST 
toko написа:
Fiat 127 написа:
Нищо няма да махам. Оставям го там. Ще свържа напрово тръбичките с маркучите и готово. Гледах сега на старата ми кола е така и се сетих че майстора навремето така го направи. Намерих магазин за спирачни тръбички 6 лв метъра и ти слагат каквито искаш накрайници те са по 1-2лв бр.
би ли споделил къде е магазина?

ул. Овчо поле 146. От Опълченска посока Константин Величков 5-тата пряка в дясно минаваш 10-15 метра магазина в дясно само един е има табела пише че е за Опел форд и некви други. Следващата пряка е Одрин за по голяма информациятел 93 109 93 gsm 0888 41 76 55


Чет Мар 23, 2006 12:07 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Fiat 127 написа:
toko написа:
Fiat 127 написа:
Нищо няма да махам. Оставям го там. Ще свържа напрово тръбичките с маркучите и готово. Гледах сега на старата ми кола е така и се сетих че майстора навремето така го направи. Намерих магазин за спирачни тръбички 6 лв метъра и ти слагат каквито искаш накрайници те са по 1-2лв бр.
би ли споделил къде е магазина?

ул. Овчо поле 146. От Опълченска посока Константин Величков 5-тата пряка в дясно минаваш 10-15 метра магазина в дясно само един е има табела пише че е за Опел форд и некви други. Следващата пряка е Одрин за по голяма информациятел 93 109 93 gsm 0888 41 76 55
благодаря колега :D

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Чет Мар 23, 2006 3:00 pm
Профил
UNREAD_POST 
Дано да ти свършат работа. Аз още не съм ги монтирал че имам мускулна треска от свалянето ама ги тествах там където исках да ги слагам и стават


Чет Мар 23, 2006 9:59 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg