Дата и час: Пон Апр 29, 2024 1:05 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Кофти спирачки 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Кофти спирачки
Здравейте.Имам проблем със спирачките.Днес ходих на преглед и ме пуснаха по милост(след 10-15 минути майтапи с колата ми и известна "глоба" разбира се).оказа се че задните ми спирачки хич ги няма, а предните са на 55%.предполагам че задните накладки се нуждаят от смяна, но предните ги сменях преди известно време и още трябва да са добре. Ръчната ми спирачка е О.К.Понеже не разбирам нищо бих искал, ако може да ме посъветвате от къде да започна да търся проблема и изобщо какви може да са проблемите.Педала на спирачките ми е леко по-твърд от нормалното, но не е нещо фрапиращо.Когато стоя на светофар на натиснат педал май малко потъва.Не съм сменял спирачна течност,защото днес поредния майстор ме убеждава , че не оказвала никакво влияние.:!: Колата ми е Типо 1.4i.e Предварително ви благодаря.


Съб Фев 18, 2006 7:40 pm
UNREAD_POST Re: Кофти спирачки
iee написа:
Здравейте.Имам проблем със спирачките.Днес ходих на преглед и ме пуснаха по милост(след 10-15 минути майтапи с колата ми и известна "глоба" разбира се).оказа се че задните ми спирачки хич ги няма, а предните са на 55%.предполагам че задните накладки се нуждаят от смяна, но предните ги сменях преди известно време и още трябва да са добре. Ръчната ми спирачка е О.К.Понеже не разбирам нищо бих искал, ако може да ме посъветвате от къде да започна да търся проблема и изобщо какви може да са проблемите.Педала на спирачките ми е леко по-твърд от нормалното, но не е нещо фрапиращо.Когато стоя на светофар на натиснат педал май малко потъва.Не съм сменял спирачна течност,защото днес поредния майстор ме убеждава , че не оказвала никакво влияние.:!: Колата ми е Типо 1.4i.e Предварително ви благодаря.


За отпред провери как са дисковете и спирачните маркучи след като накладките са ОК. За да нямаш задни съм 99% сигурен че проблема е в регулатора на задното спирачно усилие който се намира на задния мост на колата. Ако отвориш барабаните ще се учудиш от почти новото състояние на накладките.


Съб Фев 18, 2006 7:56 pm
UNREAD_POST 
мерси.ще трябва да го прегледат този регулатор,и аз имах някакви съмнения за него,защото съм чувал че има такъв.той не трябва ли да действа когато колата е натоварена отзад?тези дни ще трябва да я закарам да я погледнат като ми остане време.ще пиша какъв е резултата.а за предните, когато сменях накладките ми казаха, че дисковете ми са добре,ще трябва да сменя маркучите.


Съб Фев 18, 2006 8:15 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
iee написа:
мерси.ще трябва да го прегледат този регулатор,и аз имах някакви съмнения за него,защото съм чувал че има такъв.той не трябва ли да действа когато колата е натоварена отзад?тези дни ще трябва да я закарам да я погледнат като ми остане време.ще пиша какъв е резултата.а за предните, когато сменях накладките ми казаха, че дисковете ми са добре,ще трябва да сменя маркучите.


Аз само ще добавя, че този регулатор не може да се ремонтира успешно и обикновенно се елиминира и се кара без него!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Фев 18, 2006 9:16 pm
Профил WWW
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:33 pm
Мнения: 310
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
много често проблема е и в саморегулиращите се механизми на задните накладки /при барабанните спирачки/ често блокират и остава голяма хлабина между накладките и барабана - работния ход на педала на спирачките е по ниско от нормалното


Съб Фев 18, 2006 10:07 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
благодаря за отговорите.ще видим какво ще излезе :wink:Вярно, че педала ми май е малко по-надолу.


Съб Фев 18, 2006 10:24 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Кофти спирачки
iee написа:
Здравейте.Имам проблем със спирачките.Днес ходих на преглед и ме пуснаха по милост(след 10-15 минути майтапи с колата ми и известна "глоба" разбира се).оказа се че задните ми спирачки хич ги няма, а предните са на 55%.предполагам че задните накладки се нуждаят от смяна, но предните ги сменях преди известно време и още трябва да са добре. Ръчната ми спирачка е О.К.Понеже не разбирам нищо бих искал, ако може да ме посъветвате от къде да започна да търся проблема и изобщо какви може да са проблемите.Педала на спирачките ми е леко по-твърд от нормалното, но не е нещо фрапиращо.Когато стоя на светофар на натиснат педал май малко потъва.Не съм сменял спирачна течност,защото днес поредния майстор ме убеждава , че не оказвала никакво влияние.:!: Колата ми е Типо 1.4i.e Предварително ви благодаря.


щом педала ти потъва когато си на светофар почти сигурно че спирачната помпа е за смяна при мен беше така и след смяната и се оправи това, както и твърдоста на педала, също и спирачките ми се подобриха значително така че според мен започни от нея, също смажи водачите на спирачния апарат при мен единия се беше" заварил" от ръжда ,а другия беше просто ръждясал след тези процедури разбрах че преди това съм карал почти без спирачки, сега разликата е огромна, но като се постопли ще сменя и спир мъркучи профилактично все пака са на 14год а за задните спир както казаха колегите най вероятно регулатора

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Нед Фев 19, 2006 3:49 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
И аз нямах задни спирачки, но ги оправих. Проблема беше в разпределителя предни<--->задни спирачки. Само че струва доста пари ако е модела с 4 тръбички. На мен ми струваше 120 лева (за разпределител BOSCH). Ако е модела с 2 тръбички ~ 29 лева.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Пон Фев 20, 2006 8:21 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
И аз подкрепям мнението за спирачната помпа. Това разбира се не изключва и кантара на задните спирачки, но потъването бавно на педала при спиране на светофар е белег за заминала помпа.


Пон Фев 20, 2006 8:27 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Аз само ще добавя, че този регулатор не може да се ремонтира успешно и обикновенно се елиминира и се кара без него!


Цилиндърчетата се простъргват, нови уплътнения на буталцата ( с по-голям диаметър ) - ако е от самия регулатор. На мен лично ми беше блокирало от ръжда рамото, за което е закачена пружината.

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Вто Фев 21, 2006 10:26 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:27 am
Мнения: 25
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Като чета постингите на колегите, и при мен явно ще трябва да се сменя нещо. Задните спирачки изобщо ги няма и педала си е с по-дълъг ход. Като дръпна ръчната обаче, явно сработват и педала става много стегнат и с къс ход. Проблема при мен е от друго естество. Обикалям от няколко дни сервизчетата по Люлин и питам за смяна на накладките.......и получавам един и същ странен отговор - "МОЖЕМ ДА ВИ СМЕНИМ ПРЕДНИТЕ НАКЛАДКИ, НО НЕ И ЗАДНИТЕ. ДОСТА Е СЛОЖНО...!!!" :shock: :shock: :shock: :shock: Та продължавам да търся сервиз, дето да оправят проблема. Ако голегите имат информация по въпроса, ще съм благодарен...!!!


Нед Мар 26, 2006 1:17 pm
Профил
UNREAD_POST 
OgyLalov написа:
Като чета постингите на колегите, и при мен явно ще трябва да се сменя нещо. Задните спирачки изобщо ги няма и педала си е с по-дълъг ход. Като дръпна ръчната обаче, явно сработват и педала става много стегнат и с къс ход. Проблема при мен е от друго естество. Обикалям от няколко дни сервизчетата по Люлин и питам за смяна на накладките.......и получавам един и същ странен отговор - "МОЖЕМ ДА ВИ СМЕНИМ ПРЕДНИТЕ НАКЛАДКИ, НО НЕ И ЗАДНИТЕ. ДОСТА Е СЛОЖНО...!!!" :shock: :shock: :shock: :shock: Та продължавам да търся сервиз, дето да оправят проблема. Ако голегите имат информация по въпроса, ще съм благодарен...!!!


Не им се отваря задния барабан на кучетата. При теб проблемаотзад може да е извстния на всички. Кантарче и/или задни компенсатори (механизма който обира разтоянието между накладката и барабана).


Нед Мар 26, 2006 1:37 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:27 am
Мнения: 25
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ами сигурно не е нещо, което да не може да се оправи. Но как да накараш мързеливия да ти свърши работа..?? И изобщо, като ходя по разните му там сервизи, имам чувството, че "майсторите" са адски богати пичове и не им се мърда за някакви си 50-100 лв. :roll: :roll: :roll:


Нед Мар 26, 2006 8:06 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 2:19 pm
Мнения: 124
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Ако не си с две леви ръце хвани се си отвори сам барабаните.Почисти всичко смажи всичко което трябва да се движи и ако има феродо затваряш. Ако е намаляло феродото нови накладки или лепене на ново феродо.Преди години предпочетох този вариант защото комплект задни накладки ми искаха 45 лева .Аз се замислих и предпочетох да дам 20 за лепене на феродо върху старите челюсти и самостоятелен монтаж. :D Имаше едни водещи щифтове с пружинки 4 броя които бяха ръждясали и се потрошиха.Разглеждайки ги установих че 100% стават от Лада.(комплекта 1.50 лв.) :D Абе руската школа грешка няма :D :D :D :D

_________________
АЛ.ПЕТРОВ
FIAT UNO 1.5 ie SX
минал школата на Москвич 2140 и Лада 2104


Вто Мар 28, 2006 5:50 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
А възможно ли е "кантарчето" да сработва частично? Миналата година като ходих на преглед при първото натискане на педала спирачното усилие беше малко под нормата. "Чичото" вика: дай още веднъж!!! За моя изненада при второто натискане индикаторите показаха по-малко спирачно съпротивление от първия път. На третото натискане се застопориха около 600 (Нютона май не съм сигурен за мерната единица) - както и да е - и така останаха. "Чичото" прати другия "чичо" долу в канала да гледа какво става, тъй като при натискане и отпускане се чуваше едно чукане. Гледаха цъкаха и най-накрая стигнаха до извода, че на Фиатите задните из спирачки така не държали!!!!!!!
Какво мислите по въпроса? На какво може дължи това?

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Мар 28, 2006 8:10 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg