Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:25 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Накладки за спирачките 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:54 am
Мнения: 266
Местоположение: Белене
UNREAD_POST Накладки за спирачките
Привет!

Днес ми докараха комплект накладки за предните (дискови) и задните (барабаннни) спирачки.
Преди време страите дадоха знак че са на свършване - колата спира по-зле от преди и по едно време се чуваже стържене на метал в метал по време на спиране, което в последствие изчезна. По-скоро - като сменях летни/зимни гуми видях предните на дисковете и бяха с дебелина (на око) около 2-3 милиметра, което ме навежда на мисълта за смяна.
Предните са със кабелчета за датчика за изнонсване, но засега на моето табло свети само датчика за преебан еърбег. Чудя се Бравото има ли такава сигнална лампа на таблото за смяна на накладките?
Бравото е 1.6 16в 103 к.с. 1997 г. без АБС.

Да пристъпя ли към смяната и ще се озоря ли? Има ли някакви трикове или специфични тънкости при смяната на дисковите и барабанните накладки?

Благодаря!

_________________
FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103hp
KAWASAKI ZL600B Eliminator 600cc 16v 61hp
-----------------------------------------------------
Хора, не газете животните с колите си по пътищата!


Нед Дек 04, 2005 1:09 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: Накладки за спирачките
Humppa написа:
Привет!

Днес ми докараха комплект накладки за предните (дискови) и задните (барабаннни) спирачки.
Преди време страите дадоха знак че са на свършване - колата спира по-зле от преди и по едно време се чуваже стържене на метал в метал по време на спиране, което в последствие изчезна. По-скоро - като сменях летни/зимни гуми видях предните на дисковете и бяха с дебелина (на око) около 2-3 милиметра, което ме навежда на мисълта за смяна.
Предните са със кабелчета за датчика за изнонсване, но засега на моето табло свети само датчика за преебан еърбег. Чудя се Бравото има ли такава сигнална лампа на таблото за смяна на накладките?
Бравото е 1.6 16в 103 к.с. 1997 г. без АБС.

Да пристъпя ли към смяната и ще се озоря ли? Има ли някакви трикове или специфични тънкости при смяната на дисковите и барабанните накладки?

Благодаря!


Лесно е. Единствения зор който може да видиш е връщането на спирачните бутала навътре, за да можеш да сложиш новата по-дебела накладка.


Нед Дек 04, 2005 2:02 am
UNREAD_POST 
За датчик - на нашето Браво 1.4 го има със сигурност, на Пунтото също го имаше, като мискля че лампичката е тая която е за ръчната, при износени накладки лепо присветва... Обаче самите накладки също трябва да са с датчик.


Нед Дек 04, 2005 2:16 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
лесно се сменят накладките а датчик за износването им трябва да имаш на предно ляво колело при мен го бяха изрязали и аз си мислех че нямам но след кратка консултация във форума разбрах че имам издирих къде го бяха завряли/останалата част от кабелчето/ удължих го и сега имам такъв датчик

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Нед Дек 04, 2005 3:08 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
бравото имам датчик за износени накладки със сигурност! намира се както са ти обяснили колегитев на предното колело от страната на шофьора.
Самите накладки се сменят много лесно. имаше посната такава тема, ако не я намериш виж това: http://www.bravo-guide.co.uk/fix-a-bravo.htm#brakes
на английски е.

Успех!

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Дек 05, 2005 10:44 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!


Пон Дек 05, 2005 11:12 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:54 am
Мнения: 266
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
Благодаря за отговорите. Предполагам, че до няколко дена ще сменя накладките.
Бих го направил и по-рано, но в момента ми е много напечено под д.-то - пиша дипломна работа и времето ми е много ценно... :?
По време на смяната трябва ли да се натиска педала на спирачките?

_________________
FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103hp
KAWASAKI ZL600B Eliminator 600cc 16v 61hp
-----------------------------------------------------
Хора, не газете животните с колите си по пътищата!


Пон Дек 05, 2005 7:53 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
Humppa написа:
Благодаря за отговорите. Предполагам, че до няколко дена ще сменя накладките.
Бих го направил и по-рано, но в момента ми е много напечено под д.-то - пиша дипломна работа и времето ми е много ценно... :?
По време на смяната трябва ли да се натиска педала на спирачките?

педала на спирачките въобще не го пипай като свалиш накладките особено, че може да изкараш буталцето

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пон Дек 05, 2005 10:39 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 9:54 am
Мнения: 34
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Vladim написа:
Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!

Колеги, буталата се връщат без проблем и за секунди с най-обикновена дърводелска стяга за 3 кинта, изпробвано е многократно :shock:

_________________
Make love, not war with 159A2.000 !!!


Вто Дек 13, 2005 9:20 am
Профил
UNREAD_POST 
FEN TEMPRA BG написа:
Vladim написа:
Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!

Колеги, буталата се връщат без проблем и за секунди с най-обикновена дърводелска стяга за 3 кинта, изпробвано е многократно :shock:


Това е хитра идея не се бях сетил. Имам няколко стяги на тавана, ама... Благодаря за съвета! :)


Вто Дек 13, 2005 12:07 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:54 am
Мнения: 266
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
В крайна сметка се оказа, че закупените накладки въобще не са такива като тези на колата. Различават се по габарити, местоположенията на дупките за закачане на пружините и т.н.
Брат ми ги върна в магазина, вече е взел новите предни и утре ще вземе задните.
Лошото е че съм без кола точно когато най-много ми трябва, но нали Мърфи си е гадняр...
Установих че отзад барабаните са ръждясали, малко се опъваха докати ги свалим. Предните накладки не щяха да излезат и се наложи сваляне на цялостния механизам.
Надявам се в неделя вече да имам кола със спирачки и в понеделник да пътувам с нея за русе за защитата на дипломната работа :P

_________________
FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103hp
KAWASAKI ZL600B Eliminator 600cc 16v 61hp
-----------------------------------------------------
Хора, не газете животните с колите си по пътищата!


Сря Дек 14, 2005 1:49 am
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 1:42 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Не е лошо буталата да се раздвижат т.е да се вкарат до край на вътре и после да се сложат износените накладки и се напомпа педала до като излязат до край, тая процедура може да се повтори няколко пъти и на края като сложите новите накладки пак напомпайте до край и тогава тръгвайте, ..... иначе ще има бум тряс.


Чет Дек 15, 2005 6:26 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Humppa написа:
.... но нали Мърфи си е гадняр...


:offtopic: Мърфи е жена :wink:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Дек 15, 2005 7:14 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg