Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:53 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Как да премахна досадното скърцане при спиране 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Как да премахна досадното скърцане при спиране
Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма :? Някакви идеи :?: Струговане, смяна на накладките с други :?:


Сря Окт 19, 2005 7:39 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране
me_to_u написа:
Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма :? Някакви идеи :?: Струговане, смяна на накладките с други :?:

Като най първо опитай това:смазваш леко с високотемпературна грес /най-добре синтетика/,странично металната плочка на накладките-там където контактуват в апарата-,освен това повърхноста,която контактува с буталото...
Качествените накладки имат в тази част полимерно "антискърцащо покритие"-на повечето изглежда на вид като нагърчена боя...
Тази рецепта се препоръчва не само от ФИАТ,но и от други водещи производители...Изпробвано -работи!
Успех ! :wink:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Изображение


Сря Окт 19, 2005 8:53 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране
me_to_u написа:
Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма :? Някакви идеи :?: Струговане, смяна на накладките с други :?:

според мен накладките които си купил са нискокачествени с твърдо феродо и от там се получава гадното скърцане доста често срещано явление за съжаление
П.С на коя фирма са накладките

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Сря Окт 19, 2005 10:13 pm
Профил
UNREAD_POST 
Да, забравих да напиша марката, мисля "Lockhead" или "Lock...", не съм сигурен точно. :roll: Ще пробвам това, което ми прерпоръча vesko.t


Пет Окт 21, 2005 6:34 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране
vesko.t написа:
me_to_u написа:
Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма :? Някакви идеи :?: Струговане, смяна на накладките с други :?:

Като най първо опитай това:смазваш леко с високотемпературна грес /най-добре синтетика/,странично металната плочка на накладките-там където контактуват в апарата-,освен това повърхноста,която контактува с буталото...
Качествените накладки имат в тази част полимерно "антискърцащо покритие"-на повечето изглежда на вид като нагърчена боя...
Тази рецепта се препоръчва не само от ФИАТ,но и от други водещи производители...Изпробвано -работи!
Успех ! :wink:

на тези които изглежда като нагърчена боя обикновено са нискокачествени добрите имат нещо като гумирана пластина

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Окт 21, 2005 8:04 pm
Профил
UNREAD_POST 
За жалост, препоръчаният метод не ми помогна особено :? Поразгледах в нета и се установи, че проблема не е само при мен-
http://www.fccuk.org/ubbthreads/showfla ... Post533738


Нед Окт 23, 2005 4:12 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 15, 2004 6:29 pm
Мнения: 128
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
И аз имам същия проблем!Твоите постоянно ли свирят или само когато са загряти спирачките?

_________________
dr_wolfy's Tipo 1.6 i.e. SX 835C1.000


Нед Окт 23, 2005 7:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
dr_wolfy написа:
И аз имам същия проблем!Твоите постоянно ли свирят или само когато са загряти спирачките?

Свиреха при загряване, при напълно студени спирачки не свиреха. Но, реших си проблема с елементарно запиляване на контактната повърхност на накладките. Сега вече като спра не ме гледат от 100 метра ! :shock: :D При мен беше проблема, че не лягаха добре върху диска изглежда.


Пон Окт 24, 2005 8:28 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg