Дата и час: Чет Апр 18, 2024 4:51 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Ръчната спирачка на Типо 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Ръчната спирачка на Типо
Колеги помощ!!! Дойде ми до гуша от ръчната, а ми е нужно, защото живея на баир, :x
Вече за N-ти път ми я оправят в няколко сервиза.
Държи около 4-5 дни или 10-12 ползвания, примерно, и отказва. Пробвах сам да си я
оправя като следвах най - чинно указанията в книжката за Типо/Темпра но... УВИ, нищо не става?!
Жилото е здраво, накладките са почти чисто нови и с много феродо. Дайте акъл.


Вто Окт 18, 2005 10:46 am
UNREAD_POST Re: Ръчната спирачка на Типо
kiro_of_the_day написа:
Колеги помощ!!! Дойде ми до гуша от ръчната, а ми е нужно, защото живея на баир, :x
Вече за N-ти път ми я оправят в няколко сервиза.
Държи около 4-5 дни или 10-12 ползвания, примерно, и отказва. Пробвах сам да си я
оправя като следвах най - чинно указанията в книжката за Типо/Темпра но... УВИ, нищо не става?!
Жилото е здраво, накладките са почти чисто нови и с много феродо. Дайте акъл.


С барабани ли си отзад?


Вто Окт 18, 2005 10:53 am
UNREAD_POST 
да барабанни са!
абе как го правите това с "иди кой си написа ........." не мога да го направя


Вто Окт 18, 2005 10:58 am
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
UNREAD_POST 
горе имаш бутон цитат, горе дясно на всеки пост на твойте имаш и промени и т.н :wink:


Вто Окт 18, 2005 11:09 am
Профил
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
да барабанни са!
абе как го правите това с "иди кой си написа ........." не мога да го направя


Ами не натискам "Отговор", а горе в дясно на полето с текста има малък надпис "Цитат". Като го натиснеш и става.
Сега за спирачките. Барабанните спирачки имат един обтягащ механизъм, който обира луфта между барабана и накладките. Неработещи обтегачи може да са причина са лоша работа на ръчната


Вто Окт 18, 2005 11:14 am
UNREAD_POST 
Mitko написа:
kiro_of_the_day написа:

Неработещи обтегачи може да са причина са лоша работа на ръчната

Нови или се оправят старите, и мога ли да го оправя сам, все пак поназнайвам нещо


Вто Окт 18, 2005 4:51 pm
UNREAD_POST 
Аз изобщо ги нямах. Това което им се чупи е, че почва да прескача зъбното колелце.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Окт 18, 2005 5:00 pm
UNREAD_POST 
Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?
И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?


Вто Окт 18, 2005 5:29 pm
UNREAD_POST 
tonov написа:
Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?
И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?

държат перфектно и двете колела. Говорим за периода който съм посочил в първия пост.
След това лека полека хода на ръчната почва да се удължава (продължава да държи по малко)
докато престане да държи. Полудел съм.


Чет Окт 20, 2005 5:33 pm
UNREAD_POST 
Напълно ли престава да държи, примерно по време на движение ако я дръпнеш колата намалява ли?
Моето Типо като го взех си беше с натегната ръчна, но при МНОГО голям наклон си потегляше леко, реших проблема с комбинацията "първа" плюс "ръчна". Но поне при мен ръчната не е изпуснала от тогава, вече половин година.


Вто Дек 27, 2005 4:31 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
tonov написа:
Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?
И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?

държат перфектно и двете колела. Говорим за периода който съм посочил в първия пост.
След това лека полека хода на ръчната почва да се удължава (продължава да държи по малко)
докато престане да държи. Полудел съм.


Причината е именно в тези механизми които Митко ти е посочил на схемата!
Тези зьбни колелца /тресчотки / не задьржат и при всяко дьрпане на рьчната, изпускат с по едно зьбче, и така до няколко дьрпания, докато сьвсем откаже!
Затова и в сервиза ти ги настройват, но ако зьбчетата са вече заоблени, механизмите трябва да се сменят!

_________________
FIAT-SPORT


Вто Дек 27, 2005 11:27 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 4:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: София
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Причината е именно в тези механизми които Митко ти е посочил на схемата!
Тези зьбни колелца /тресчотки / не задьржат и при всяко дьрпане на рьчната, изпускат с по едно зьбче, и така до няколко дьрпания, докато сьвсем откаже!
Затова и в сервиза ти ги настройват, но ако зьбчетата са вече заоблени, механизмите трябва да се сменят!

Да ама аз не съм чул някъде да могат да се купят

_________________
Tipo 1.6 [149C2046]


Пет Дек 30, 2005 1:01 pm
Профил ICQ WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 11:23 pm
Мнения: 202
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
От морга бате, и да не забравиш да вземеш ламаринките дето законтрят тези къбни колелца, а бе я по-добре провери въобще има ли ги тези ламаринки, че бях свидетел в един сервиз, как един "майстор" ги изскубна и заяви че са безполезни. Казах на собственика на колата какво ще се случи после и "майстора" взе да ме гледа на криво, е човека не ме послуша и след седмица ми кацна да ме пита от къде да си намери такива, че проблем с ръчната.....май си купи от морга в Луковит!

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
Uno 75 1.5i.e. 88`


Пет Дек 30, 2005 4:52 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз мойте обтегачи ги смених преди много време. Купих ги от Анкол (намира се срещу двореца Враня).


Съб Дек 31, 2005 1:52 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 11:18 pm
Мнения: 31
Местоположение: Варна
UNREAD_POST Re: Ръчната спирачка на Типо
kiro_of_the_day написа:
Колеги помощ!!! Дойде ми до гуша от ръчната, а ми е нужно, защото живея на баир, :x
Вече за N-ти път ми я оправят в няколко сервиза.
Държи около 4-5 дни или 10-12 ползвания, примерно, и отказва. Пробвах сам да си я
оправя като следвах най - чинно указанията в книжката за Типо/Темпра но... УВИ, нищо не става?!
Жилото е здраво, накладките са почти чисто нови и с много феродо. Дайте акъл.


Не зная за спирачката /карам Типо от месец / Някой би ли ми казал от къде да намеря книжката
Типо /Темпра Благодаря!


Сря Яну 04, 2006 11:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg