Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:52 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
След смяна на предни накладки 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 8:12 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST След смяна на предни накладки
Колеги искам да ви попитам след смяната на предните накладки необходимо ли е обезвъздушаване. Значи аз постъпих по следния начин: неможех да вкарам новите накладки понеже буталото беше излязло много навън и отвих пробката за обезвъздушаване и натиснах буталото с една отверка и то се прибра.(така и от двете страни) Аз мисля че всичко е както трябва но да питам по разбиращите :) Със старите накладки спирачките ловеха със съвсем леко усилие на педала и почти в най-горната част,а сега с новите педала хлътва малко по надоло (ще изчакам малко да улегнат накладките и ще видим как ще спира) Мерси предварително за всяко мнение. :)

_________________
Fiat Palio Weekend 75
Fiat Brava 1.6 16


Вто Яну 27, 2009 7:13 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 2:44 am
Мнения: 142
Местоположение: София 22 Кремиковци
UNREAD_POST 
Здравей колега,

Аз преди няколко дни сменях накладки(при майстор),но нещото което забелязах е че и той трудно сложи новите накладки(т.к. старите са се изхабили и е нужно повече спирачна течност за повече натиск),та след като ги слоги ме накара да натисна 5-6 пути педала на спирачката,а той през това време беше отворил съда със спирачна течност.При тази процедура се изля от там спирачна течност(според мен един вид обезвъздушаване) и затвори после капачето.Колкото до недърежането на накладките и потъващия педал - при мен е същото,понеже не са се разработили и слегнали още накладките,а другото което четох из форумите и по-лошото ,е че може ако са сменяни само накладките да не паснат като материал на дисковете и да не спират въобще,заради което се сменяли и дисковете,но аз смених само накладките.Е дано всичко е ок и не се налага да се стига до рязкото им използване.

Леко и безаварийно :)

_________________
колкото повече толкова повече
bravo 1.6 16v 97


Последна промяна ses на Сря Яну 28, 2009 10:46 am, променена общо 1 път



Вто Яну 27, 2009 11:47 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: След смяна на предни накладки
wrestling написа:
Колеги искам да ви попитам след смяната на предните накладки необходимо ли е обезвъздушаване. Значи аз постъпих по следния начин: неможех да вкарам новите накладки понеже буталото беше излязло много навън и отвих пробката за обезвъздушаване и натиснах буталото с една отверка и то се прибра.(така и от двете страни) Аз мисля че всичко е както трябва но да питам по разбиращите :) Със старите накладки спирачките ловеха със съвсем леко усилие на педала и почти в най-горната част,а сега с новите педала хлътва малко по надоло (ще изчакам малко да улегнат накладките и ще видим как ще спира) Мерси предварително за всяко мнение. :)


Проблема при много износени накладки е именно връщането на буталото. В сервизите отварят казанчето за спирачна течност и връщат буталото със специален инструмент (малко прилича на дърводелска стяга). Аз съм го правил с отвиване на пробката, но винаги ми се е налагало да изкарам малко въздух.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Яну 28, 2009 10:20 am
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg