Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:43 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Проблем с накладки (не спира). 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST Проблем с накладки (не спира).
Здравейте колеги. Проблемът е следният: Преди около месец реших да си сменя накладките, тъй като имах малко свободно време, а то трудно се намира напоследък, а и накладките бяха поизносени (бяха на около 25% от първоначалната си дебелина на феродото ). Купих си накладки MAFF от T&N , смених старите и започнаха проблемите. А именно, че новите накладки почти не спират. Със старите направо ковеше, а сега спирачките никакви ги няма. Вече съм минал над 1000 километра от смяната и все предполагам, че трябва да са се напаснали, обаче те продължават да не спират. Ако ковна спирачката малко по-силничко, предните гуми блокират, обаче ако се наложи да спра по рязко (без да ми завлачат гумите), спирачките никакви ги няма. Мерих диковете с един шублер - ОК са. Но и да не бяха ОК дисковете, със старите накладки как спираше?! Дайте съвет, да сменям ли пак накладките, да чакам ли още да се напаснат, каво да правя?!
Punto 1.1 '97


Вто Окт 21, 2008 10:34 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Да не си взел много твърди накладки?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Окт 21, 2008 11:20 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 4:19 pm
Мнения: 145
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Засили се със 100 км/ч или нящо такова и скочи на спирачките. Така 1-2-3 пъти и би тябвало всичко да е ток после.

_________________
Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
Engine Stamp: 176B9.000
Version Code: 176BV
Version: V5 | SPORTING | 03.'98


Сря Окт 22, 2008 3:16 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 11:54 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна Евксиноград
UNREAD_POST 
easylife написа:
Засили се със 100 км/ч или нящо такова и скочи на спирачките. Така 1-2-3 пъти и би тябвало всичко да е ток после.

Здрасти колега... :) Съгласен съм с колегата пробвай това ако не се получи кофти... Аз нямах точно такъв проблем , но беше нещо подобно... Бяха почнали да ми заминават накладките че и дисковете... И спирачките работеха много твърдо, лек натиск и веднага ковяха...Обаче свикваш с това нещо и когато ги смениш първоначално все едно нямаш спирачки и смятам знаеш ,че до към 300-400 км имат разработване след което ако има проблем той е в несъвместимоста на накладките и дисковете ако са от различен производител /не казвам че винаги е така , да уточня :) /... Говоря за момента при смяна на накладки и дискове ! Може да ви се стори тапо изказване или да се повтарям с някой колега за което се извинявам... Но за част от колата като спирачки не си пестете парите дали ще дадеш с 20 - 30 лв повече къде не сте ги дали в крайна сметка :) Също така наистина няма нищо лошо в това сами да си ремонтираме колата , но друго е да го направят в сервиз... Ако питаш мен отиди в някой сервиз където знаеш ,че работят добре ... Стига съм говорил толкова ... Само последно да кажа нещо но да не прозвучи като реклама Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 ... Феродо ...наистина днеска си свършиха работата перфектно... За няма и секунда се видях като труп... Наистина дадох 200лв за накладки и дискове , но несъщалявам .. Успех и лека вечер :cool:

_________________
Fiat Bravo 1.8 GT 16V 83KW 113HP


Чет Окт 23, 2008 7:12 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 8:03 am
Мнения: 178
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
Накладките са добри толкова повече колкото по-гадно миришат , казвам го от опит.

_________________
някой отиват в рая , някой в ада аз за риба,вече и ловец-абсолютен спец
Brava JTD105


Пет Окт 24, 2008 12:44 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Здравейте колеги,
Имах малко свободно време и отидох да "мириша" накладки по магазините. Тези накладки с които съм в момента не миришат на нищо. Мирисах и други накладки и те също не ми миришат на нищо. Та исках да попитам, няма ли някакъв по сериозен вариант да се определи едни накладки добри ли са или не (преди да ги купя разбира се). Не пише ли някъде върху кутията за някакъв коефициент на твърдост примерно или нещо такова?


Съб Окт 25, 2008 12:06 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST Проблем с накладки
а как отвори място да сложиш накладките
буталото ли натиска
виж дали няма Въздуг в системата

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пон Мар 01, 2010 11:43 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg