Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Свирене в предно ляво колело - предпогам спирачки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 3:47 am
Мнения: 3
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Свирене в предно ляво колело - предпогам спирачки
Здравейте колеги! Имам един такъв странен проблем. Като покарам достатъчно за да се стоплят спирачките и дисковете и се появява един шум наподобяващ нещо седно между свирене и скърцане доста пискливи. Шума идва само от предно ляво колело. Честно казано незнам дали проблема са спирачките но предполагам че проблема е в тях поради две причини:
1. Предните колела или по точното джантите ми загравят малко повече от нормалното според мен и доста повече отколкото задните. Това незнам нормално ло е но навежда на мисалта че има проблем със спирачната система.
2. Втората причина поради която си мисля че имам пролем със спирачките е че дисковете малко не ми харесват с ръбчето което им се е оразувало и леките неравности по самия диск в часта където контактува с накладките.
Странното в случая е че за разлика от колегите имащи подобен проблем със спирачките е че при тях шумовете се появяват при натискане на спирачките, а при мен не е така. При мен шума се появява като карам в права линия, а като натисна спирачки изчезва или като кривна леко волана също изчезва.
Та въпроса ми е такова неще случвало ли Ви се е и имате ли идея какво може да е преди да отида в сервиза и да ме накарат да сменя едва ли не полуоската, главината и целия спирачен апарат защото не им се занимава да погледнат каде е проблема.
Всички савети и предложения са добре дошли! Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

П. С. Забравин да кажа каква е колата. Описана е в подписа ми.

_________________
Бог ми е навигатор!!!
Фиат Типо 1.6 iE 75 к.с, 1994 г.


Съб Окт 18, 2008 4:11 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Свирене в предно ляво колело - предпогам спирачки
quatr0 написа:
Здравейте колеги! Имам един такъв странен проблем. Като покарам достатъчно за да се стоплят спирачките и дисковете и се появява един шум наподобяващ нещо седно между свирене и скърцане доста пискливи. Шума идва само от предно ляво колело. Честно казано незнам дали проблема са спирачките но предполагам че проблема е в тях поради две причини:
1. Предните колела или по точното джантите ми загравят малко повече от нормалното според мен и доста повече отколкото задните. Това незнам нормално ло е но навежда на мисалта че има проблем със спирачната система.
2. Втората причина поради която си мисля че имам пролем със спирачките е че дисковете малко не ми харесват с ръбчето което им се е оразувало и леките неравности по самия диск в часта където контактува с накладките.
Странното в случая е че за разлика от колегите имащи подобен проблем със спирачките е че при тях шумовете се появяват при натискане на спирачките, а при мен не е така. При мен шума се появява като карам в права линия, а като натисна спирачки изчезва или като кривна леко волана също изчезва.
Та въпроса ми е такова неще случвало ли Ви се е и имате ли идея какво може да е преди да отида в сервиза и да ме накарат да сменя едва ли не полуоската, главината и целия спирачен апарат защото не им се занимава да погледнат каде е проблема.
Всички савети и предложения са добре дошли! Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

П. С. Забравин да кажа каква е колата. Описана е в подписа ми.


Това което си описал не е сериозен проблем - след като свиренето изчезва при натиск и при завой, накладките ти , след отпускане на педала остават леко докосващи диска, задържат във водачите!
Едно раздвижване на спир. апарати ще оправи нещата, смяната с нови накладки също!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Окт 18, 2008 8:07 am
Профил WWW
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Свали спирачния апарат, почисти добре водачите и ги смажи с медна или молибденова грес. След това бих ти препоръчал едно пробно сглобяване на спирачния апарат без накладки - това се прави за проверка дали апарата се движи аксиално по водачите без запъване. Ако се движи нормално - слагай накладките. Ако не - имаш криви водачи.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Съб Окт 18, 2008 9:29 am
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 3:47 am
Мнения: 3
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
OK. Благодаря за съветите. За това, че може да са водачите не се бях сетил определено и щях да започна от смяна на дисковете, което така или иначе мисля скоро да направя. Явно познаниянията ми не са толкова добри колкото мислех. Ако имам време още утре ще пробвам да направя нещо. :)

_________________
Бог ми е навигатор!!!
Фиат Типо 1.6 iE 75 к.с, 1994 г.


Съб Окт 18, 2008 8:39 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 7:35 pm
Мнения: 17
Местоположение: Брацигово
UNREAD_POST Re:
Същия проблем го имах и аз но беше само на предно дясно колело. Дясното колело винаги беше по топло от предно ляво, водих я на майстор раздвижи ми спирачния апарат но нещата се промениха съвсем слабо, в смисъл колелото продължи да загрява (макар и по-малко) и да свири на моменти. Свиренето изчезна едва след като сменихме предните спирачни маркучи. Преди смяната на маркучите с натискането на спирачката педала ставаше твърд още в началния ход което за мен не бе нормално, след смяната с натискането на спирачката имам около 1/3 ход на педала и после той става твърд

_________________
хвали старо, купувай ново :)


Чет Дек 03, 2009 7:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg