Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:46 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Тресе при натискане на спирачките 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 9:35 pm
Мнения: 88
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
тук във Ловеч нямаме такива сервизи никой не ти прави разпечатки просто се доверяваш на сляпо и се надяваш да ти открият проблема, имам познати който сменят половин двигател докато се открие проблема защото нашите майстори толкова разбират а и няма кой да прави диагностики карат го на предположения имаме един сервиз ако може да се нарече така де уникален отива един прияте и им казва да ми видите колата че нещо тропа а те му казват абе усили си радито и няма да го чуваш.
ще пробвам с навивките отзаде и ще видим какво ще стане
а като вдигна колата и завърта колелата какво трябва да усетя ако има нещо нередно

_________________
FIAT BRAVA 1.4 12V
http://pchelari.com/
http://www.lovechshop.com/
http://bizneslovech.1gb.bg/
http://web-pari.hit.bg/


Сря Юли 23, 2008 11:07 pm
Профил WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 7:00 pm
Мнения: 30
UNREAD_POST 
И аз имам подобен проблем.Но при мен е като карам с над 90 км/ч и натисна силно педала почва да тресе но се усеща не на педала а в самата предница даже и на волана.Дисковете ми са ок,накладките са ок,от какво може да е?Ако натискам постепенно и леко педала не се усеща тресене.Нямам АБС.За сега ще си карам така.Май май .... :wink:


Пет Авг 22, 2008 12:09 pm
Профил
UNREAD_POST 
Тресене се получава от небалансирани гуми и от крива полуоска(макар и много рядко).


Пет Авг 22, 2008 11:50 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 4:36 am
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
значи, и аз имам същия проблем с браво.
спирачната течност,маркучи предни задни,феродо пред и барабани нови с феродо накладки и предни дискове са сменени..
също така последния месец смених и амортисьори
спирачна течност кастрол
маркучи предни и задни рикамбифлекс
феродо феродо :D
барабаните са сменяни преди година
предни дискове на делфи
обаче ми направи впечатление че когато завивам наляво независимо дали давам газ или съм на свободна и се движа по инерция и се чува едно тракане от предницата от дупките и неравностите
също така от колко време насам като спирам от над 80-90 км/час цялата предница тресе чак ще се разпадне колата..когато намалявам от 80 и надолу колкото и рязко да набивам спирачки и силно нищо не прави!
ай ми кажете какво става щото аз вдигнах ръце нагоре вече..всичките неща освен барабаните нямат и 20.000 км..
волана много леко вибрира в сравнение с таблото което е все едно става земетресение и педала изобщо не вибрира..
кажете някое инфо че съм се хвърлил в джаза вече :-(


Чет Окт 09, 2008 6:38 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз патих от същото.Пробвай следното и кажи после има ли резултат-свали задните барабани и на саморегулиращите механизми навий навътре (събираш ги) за да направиш механизма по-къс и така ще се приберат малко накладките.Да кажем навий ги с по 2-3 оборота посока навътре и сглоби всичко.След това пробвай как ще е и дали ще има тресене и кажи. :)


Чет Окт 09, 2008 7:09 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 4:36 am
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
старите барабани с които дойде колата бяха поизгнили..тези са чисто нови механизми и т.н..разбрах за какво ми говориш ,имах същ проблем с един форд само че задницата играеше кючек и в този случай нещо вибрира отпред..и това нещо става до 80 км/ч. ще рече с 85 ако вървя и натисна тресе та не се трае мина ли 80 и надолу изчезва яко дим този проблем..пък от форда си спомнях че над 20 км имаше такова тресене да не ти разправям (фиеста си беше)


Чет Окт 09, 2008 7:45 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 4:36 am
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
май ще започнем с един стенд утре и ще видим как са нещата пък после ще пиша


Чет Окт 09, 2008 7:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз защото патих по същия начин,затова ти казвам да пробваш.При мене отпред тресеше аха да се разглоби и с това описаното упражнение се оправи.


Чет Окт 09, 2008 8:08 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 4:36 am
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
нищо не губя да го проверя все пак след като проверя дисковете утре че нещо на гладък път дадох леко спирачка на затворени прозорци и чух как леко се чува накладката да прави неравномерен звук..май дискове ще се окажат


Чет Окт 09, 2008 8:41 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 9:26 pm
Мнения: 160
Местоположение: Панагюрище
UNREAD_POST 
неси спомням как се захващаше спира4ния апарат на браво но мисля че е от него ако се хваща с два болта тои се движи по тях от което следва че там има едни фтулки които като се износят по4ва да тресе то4но по този на4ин;ако е така както си мисля лесно мойе да го провериш просто навии малко изолирбанд и ако се оправи си тарси втулки( имах един колега с голф на него беше по сащия на4ин , пак аз някога имах ескорт и на мен беше същото

_________________
Изображение
TIPO 1.4 DGT 159А2000


Сря Фев 11, 2009 10:40 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 10:31 am
Мнения: 24
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST Re:
radoi4o11 написа:
неси спомням как се захващаше спира4ния апарат на браво но мисля че е от него ако се хваща с два болта тои се движи по тях от което следва че там има едни фтулки които като се износят по4ва да тресе то4но по този на4ин;ако е така както си мисля лесно мойе да го провериш просто навии малко изолирбанд и ако се оправи си тарси втулки( имах един колега с голф на него беше по сащия на4ин , пак аз някога имах ескорт и на мен беше същото


Точно това си мисля и аз понеже го имам този проблем с тресенето, ходих на скоро да си пиля дисковете, стругаря ми ги оправи, но тресенето остана, вече не знам..май при мен е от тъпите барабани и от тези фтулки, за които ти говориш. Стругаря също ми каза това, но не знам кокло ще ми вземе да ми ги стругова там не знам какво щеше да ги прави.
ПС. Нещо ми трака на задна дясна гума и също карам с ръчна опъната на последен зъб (така спира супер не ми потъва педала и имам спирачки) в същност нямам ръчна :), май по добре да я нарежа за старо желязо тая брава писна ми от нея..

_________________
vessel is crazy about sasy..


Пет Авг 21, 2009 9:58 am
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST Тресе при натискане на спирачките
Такова тресене може да има и от река особенно и ако и волана тресе
вътрешни карета и външен накрайник
от водача на спирачния апарат

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Съб Сеп 19, 2009 9:57 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 11:28 am
Мнения: 107
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Re: Тресе при натискане на спирачките
такааа
аз имах същтиа проблем като взех брадвата преди 3 години :)
дадоха ми я с едни гуми мишлин дето си имаха добър грайфер, но се оказа 4е проблема е точно там
при скорост повече от 70 при натискане на спирачка и почва да тресе. преди да разбера че проблема ми е от там, ко ли не правих... :(
свалях дискове, тестове - абе бях се поболял, но баща ми вика един ден:
абе ти що караш ноември с летни гуми, я дай да ти сложа зимните че няма ко да правя... :)
Слагам зимните гуми и о чудо проблем няма.... , а летните сам ги свалял поне 2 пъти за реглаж.... :(
оказа се, че при по голяма скорост почват да кривят нещо явно.
Така, може да си обърнете задните гуми и да ги сложите отпред само за проба. Ако не помогне поне няма да навреди...
Дано съм помогнал на някой! ;)

_________________
Brava 1.4 12V 98г.


Пон Мар 15, 2010 4:17 pm
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 6:53 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: Тресе при натискане на спирачките
колега провери си лагерите и главините на предните колела ас лично имах проблем с главинката лагера превартял и паднал размера на главината и при стягането не застава в правилната равнина и от там тресене сащо си провери дали нямаш скъсан болт и да надига диска или подбито надявам се да сам помогнал :)


Сря Окт 13, 2010 8:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg