Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:21 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Пак спирачни проблеми (купи си фиат , цял живот да те е яд) 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Пак спирачни проблеми (купи си фиат , цял живот да те е яд)
спират само предните колела , задните изобщо ги няма , а педала на спирачката е твърд като камък , моля кажете от какво може да е, защото главоболията ми продължават ........... писна ми от тоя фиат


Нед Май 04, 2008 1:43 pm
Профил
UNREAD_POST 
Виж има ли задни накладки,спирачната течност достатъчно ли е,да не би да е блокирало цилиндърче?Провери като начало има ли течност спирачна,след това разглоби задните спирачни цилиндърчета,почисти ги и ги смажи леко с масло ако не се движат лесно.След това обезвъздуши хубаво системата.А и вместо да пускаш 2 почти еднакви теми да беше написал каква е колата поне.


Нед Май 04, 2008 4:06 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
колата е фиат типо . има течнност в казанчето , маркучи са смененени , ръчната кове на место , накладки има


Пон Май 05, 2008 9:07 am
Профил
UNREAD_POST 
Тогава обезвъздуши хубаво да видиме как ще е.


Пон Май 05, 2008 9:56 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
мисля че добре са обезвадушени , но ако има въздух , не трябвали педала да е мек?
а при мен е точно обратно , твърд и не може да се натисне, има съвсем малък ход , а и спирачките почти не държат, карам само на ръчна :-(


Пон Май 05, 2008 1:31 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 3:59 am
Мнения: 174
Местоположение: друг
UNREAD_POST 
:wink: А сервоусйлвателя работйлй йзобщо,,,йлй е спукан маркучът,,,явно нямаш вакуум,,,успех :)

_________________
EX PALİO 1.2 16 V...


Пон Май 05, 2008 5:41 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
маркуча е здрав , остава да е сервоапарата , питам колко струва той , и лесно ли се сменя, някой правил ли е тези ремонти , моля , споделете тези неволи. :-(


Пон Май 05, 2008 5:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
Още като прочетох заглавието и реших да не ти отговарям нищо. Винаги съм се чудил (по-скоро ядосвал) на хората, които заради някакъв проблем на колата започват да обвиняват марката. Но както и да е. Въпрос на култура и манталитет.


Пон Май 05, 2008 8:31 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 7:09 pm
Мнения: 16
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Колега, един съвет от инженер Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
Търси решението на проблема ПЪРВО в най-елементарната възможна причина за възникването му!
На маркуча, свързващ сервоапарата с двигателя, има предпазно клапанче. Ако блокира или се запуши, няма вакум, няма и спирачки. Проверката му е елементарна - сваляш го и надуваш. Ако не пропуска въздух в нито една посока-проблемът е именно в него. Успех, и дано занапред Фиатът да ти носи само положителни емоции!

_________________
FIAT Palio Weekend 1.2


Пон Май 05, 2008 8:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
djiji написа:
мисля че добре са обезвадушени , но ако има въздух , не трябвали педала да е мек?
а при мен е точно обратно , твърд и не може да се натисне, има съвсем малък ход , а и спирачките почти не държат, карам само на ръчна :-(

Колега по заглавието на темата си личи компетентноста ти като цяло... Незнам кой майстор ти каза, че при въздух в системата педала трябва да е мек. Точно при въздух, педала е твърд, и има съвсем малък ход. Пробвай да го напомпаш, и виж дали се качва още по нагоре. Аз залагам не необезвъздушена система.


Вто Май 06, 2008 10:10 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
да . обезваздуших пак и никакъв ефект, и до къто се чудех вече кой и къде да я карам , се сесетих , че някога имах МОСКВИЧ и той много прилича , на фиата , същите проблеми, със спирачки , течове на масло от всички възможни гарнитури , стържане на скорости ,така че аз ги поставям горе долу на едно ниво, и никога повече аз няма да си купя фиат, ина наникого няма и да го препоръчам , стова искам да отговоря и на засегнатия колега, а за културата на един човек не се съди от това каква таратайка кара а от много други неща , които не са обект на тоя форум . ка то цяло , мненията на повечето колеги е че фиата е автомобил с много дефекти , затова и на запад трудно се котира .благодаря на всички , които изказаха , своите мнения, към тях, с най добри чуства- и да но нямат проблеми!!!!


Вто Май 06, 2008 11:22 am
Профил
UNREAD_POST 
djiji написа:
... същите проблеми, със спирачки , течове на масло от всички възможни гарнитури , стържане на скорости


Не колата ти е виновна, а самият ти - явно като си купувал/оглеждал колата си СПАЛ. Или просто толкова си разбираш.

djiji написа:
...а за културата на един човек не се съди от това каква таратайка кара а от много други неща ...


Тук си много прав. Съди се по неговите изказвания, по правописа му и т.н.

djiji написа:
ка то цяло , мненията на повечето колеги е че фиата е автомобил с много дефекти , затова и на запад трудно се котира ...


И тук си много далеч от истината, но както и да е.

Не ми е работа да ти давам съвети (най-малкото, защото нямам право на това), затова ще ти кажа как аз постъпвам, когато не мога да реша САМ даден проблем - искам помощ от ПО-КОМПЕТЕНТНИ от мен. :cool:

И последно. Пожелавам ти да си намериш автомобил, който да не ти създава проблеми повече. Само внимателно гледай какво купуваш, защото състоянието на автомобила зависи не от марката, а от предишния собственик, най-вече. Успех!


Вто Май 06, 2008 12:22 pm

Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 7:52 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
sok1 е прав - автомобила е такъв, какъвто ти си го направиш. Той не ти е виновен, че не е поддържан както трябва. А относно марката "FIAT" вземи попрочети малко за какво става дума. 8)

_________________
Fiat Marea HLX 1,8i 16V


Сря Май 07, 2008 12:48 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 10:31 pm
Мнения: 31
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
връщам се от сервиза -смениха серрвоапарата, обезваздушиха, провериха клапана, смених , всички маркучи до сервото -----ефекта е съвсем нищожен, спира но не ефективно,чудя се вече какво да го правя вече този фиат, ако някой го иска в такъв вид му го продавам и за в бъдаще ще се насоча само към немските коли , които са най - стъбилни. на всички които карат фиат, всичко добро.+


Чет Май 08, 2008 5:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
djiji написа:
... на всички които карат фиат, всичко добро.+


Успех с новата кола! Каквато и марка да избереш, пожелавам ти да си я караш дълго и безаварийно! :cool:


Чет Май 08, 2008 6:05 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg