Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:24 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Какви спирачни дискове и накладки.... 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 10:08 pm
Мнения: 34
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Какви спирачни дискове и накладки....
Здравейте колеги.Отскоро и аз си закупих Фиат Мареа Уикенд ЖТД 105к.с-99г.Смених си сам всички консумативи и ремъци и сега дойде ред на предните спирачни дискове-вентилирани и предни накладки.щЕ бъда много благодарен на всеки,ако каже тука какви дискове и накладки препоръчва,на коя фирма и най-вече ако може да сподели цена,ще е супер направо,че много отънях покрай тези консумативи и да направя една груба сметка колко може да излезе всичко. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15 А и да не забравя-имаше тука на един колега тема,че иска да си сложи задни спирачни дискове вместо барабани на неговия Фиат и беше дал сайт на който имаше спортни нарязани дискове,които на мен лично много ми харесаха.Та купувал ли си е някой такива и случайно ако отговора е ДА на коя фирма са и цената естествено на която ги е закупил,защото съм чувал,че се водят като аксесоар и са по-скъпи от оригиналните ненарязани и ненадупчени дискове.Благодаря предварително на отговорилите :beer:

_________________
Fiat Marea Wikend JTD 105-99г.


Вто Апр 08, 2008 8:59 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега чети-има писано по въпроса. http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16339
Относно вентилираните и набраздени дискове-полза от тях има само ако са на известни фирми Брембо,Феродо,АТЕ и т.н.При тях цените обаче са поне с 50% отгоре.От стара кореспонденция с фирми вносителки по цени от преди 2-3 месеца за моето браво плътни Брембо бяха 49лв единия,а вентилираните на 115 лв.Прави си сметка дали чак толкова има полза.Важно е да си вземеш дискове и накладки от една и съща фирма-тогава са съгласувани като материали,иначе се получават "неразбирателства" между диск и накладка от различни марки.Аз съм доволен много от комплект Феродо-диска е 36лв бр. а накладки комплект са 50лв.


Вто Апр 08, 2008 9:19 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 10:08 pm
Мнения: 34
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Колега чети-има писано по въпроса. http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16339
Относно вентилираните и набраздени дискове-полза от тях има само ако са на известни фирми Брембо,Феродо,АТЕ и т.н.При тях цените обаче са поне с 50% отгоре.От стара кореспонденция с фирми вносителки по цени от преди 2-3 месеца за моето браво плътни Брембо бяха 49лв единия,а вентилираните на 115 лв.Прави си сметка дали чак толкова има полза.Важно е да си вземеш дискове и накладки от една и съща фирма-тогава са съгласувани като материали,иначе се получават "неразбирателства" между диск и накладка от различни марки.Аз съм доволен много от комплект Феродо-диска е 36лв бр. а накладки комплект са 50лв.
Извинявам се много :oops: -видях я тази тема и исках да пиша в нея,но в бързината съм натиснал за нова тема.Мога ли да изтрия мойта тема да не става плява?

_________________
Fiat Marea Wikend JTD 105-99г.


Вто Апр 08, 2008 9:24 pm
Профил
UNREAD_POST 
Не е страшно споко.За по принцип да знаеш да търсиш :) Спирам да съветвам,че пак ще ме скастрят,че се правя на скрит модератор :P
П.с.можеш само да променяш мненията си,но не да ги триеш напълно (това го могат модераторите и администраторите).Темите също неможеш да триеш (пак само горепосочените го могат).


Вто Апр 08, 2008 9:48 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:59 pm
Мнения: 31
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Колега чети-има писано по въпроса. http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16339
Относно вентилираните и набраздени дискове-полза от тях има само ако са на известни фирми Брембо,Феродо,АТЕ и т.н.При тях цените обаче са поне с 50% отгоре.От стара кореспонденция с фирми вносителки по цени от преди 2-3 месеца за моето браво плътни Брембо бяха 49лв единия,а вентилираните на 115 лв.Прави си сметка дали чак толкова има полза.Важно е да си вземеш дискове и накладки от една и съща фирма-тогава са съгласувани като материали,иначе се получават "неразбирателства" между диск и накладка от различни марки.Аз съм доволен много от комплект Феродо-диска е 36лв бр. а накладки комплект са 50лв.

Може ли да обясниш ако така наречените от теб 'вентилирани и набраздени' дискове са от други марки (не изброените от теб), какво точно се случва че няма полза от тях?
Как може една накладка и един диск да не се 'разберат', защото са от различни марки?


Сря Апр 09, 2008 7:28 am
Профил
UNREAD_POST 
Колега ти да не следиш моите постове само за да спориш?Първо чети после спори http://www.snimka.bg/album.php?album_id=60706 ето ти тест на накладки прочети го и не пиши каквото ти дойде.В нета също ако поразтърсиш ще намериш достатъчно материали по въпроса.


Сря Апр 09, 2008 7:35 am
UNREAD_POST 
Подкрепям колегата pi4_s_bravo за мнението му, че е най-добре дисковете и накладките да са от един производител, което не винаги означава, че ще са с една марка. Един много бърз пример (в чичко Гугъл има достатъчно), накладки "Motorcraft" се "разбират" идеално с дисковете, монтирани на Форд. Накладки на друга фирма водят до по-интензивно износване на един от компонентите. Такива комплекти, обаче са доста парички и много малко колеги могат да си ги позволят. В реномираните сервизи по света е честа практика, при всяка смяна на накладки да се сменяват и дисковете. Странно, нали? И аз така си мислех, докато не прочетох сервизния фиш на един гигант в автомобилостроенето. Престъргвания на струг, които ние правим (вкл. и аз) са табу, въпреки, че съм чел инструкции за това в сервизно ръководство, което пък е явно противоречие :shock:
След като управляваме автомобили 2-ра, че и 3-та ръка, значи ще монтираме това, което ни отговаря на джоба, без знаение дали е най-доброто или най-лошото :-(

P.S. Умишлено давам пример с друга марка автомобили.


Сря Апр 09, 2008 7:55 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:59 pm
Мнения: 31
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Колега ти да не следиш моите постове само за да спориш?Първо чети после спори http://www.snimka.bg/album.php?album_id=60706 ето ти тест на накладки прочети го и не пиши каквото ти дойде.В нета също ако поразтърсиш ще намериш достатъчно материали по въпроса.

Явно не си ме разбарал правилно-нямам идея и намерение да споря с теб, просто зададох две въпросчета: за това как от дискове на други фирми освен изброените няма полза и как при дискове и накладки с различна марка има "неразбирателство" :)
Аз за мен си, съм прочел достатъчно за тез неща, няма страшно.
Извинявай, ако съм ти прозвучал заядливо :cool:


Сря Апр 09, 2008 10:37 am
Профил

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Re: Какви спирачни дискове и накладки....
ami i az imam sa6tia problem sas diskovete - zaliuliava kato spiram demek klati. Poneje vijdam 4e pitaneto ti e ot dosta vreme i veroiatno si se zapoznal taka 4e ako moje6 da me svetne6 i men 6te sam ti blagodaren

Тук пишем на кирилица!
Ferrari


Чет Окт 09, 2008 2:54 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега май си объркал темата,щом казваш че ти тресат спирачките.Прочети в тая тема последния мой пост и пробвай същото http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23548&start=15


Чет Окт 09, 2008 7:12 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg