Дата и час: Сря Апр 24, 2024 1:08 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Май губя спирачна течност! 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Тръбички са!Освен тръбичката която се движи отстрани на носача, отиваща директно към колелото има още две тръбички които се опитах да изрисувам с син цвят отиват точно в това Г-образно тяло .....и двете са метални просто около колелото няма нищо мазно и проблема не е в буталото притискащо накладките.Проблема е от това тяло което в единия край е хванато горе за носача(там където влизат тръбичките) а другия му край е хванат за гредата и проблема е точно там.Маслото което капе пада върху носача!До колкото разбрах от мой роднина имащ Типо тва са некви разпределители към двете колела, които нагнетявали течността при екстремно спиране и голямо натоварване...нещо такова и съм склонен да му вярвам а това се потвърди и от един пич с Типо 2.0 16в!
Процедурата ми е ясна по прегледа но там няма теч, сменял съм накладки отзад не съм с барабани а дискови спирачки и буталото е ок просто проблема не около маркучето и буталто на самото колело!
На срещата ще я погледнат колегите и ще кажат какво да правя!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 10:59 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 7:33 pm
Мнения: 224
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
бах мааму като четох отначало темата си мислех че е кантара това дето стои почти на средата на моста и определя силата на спирачките в зависимост тежеста на задната ос. Това освен да е някой коляно (както се казва при водопроводните траби) там попринцип нетрябва да има нищо само траба и евентоално кабела за АБС-а. Колега вземи си свали гумата направи някой снимка да добия някаква представа.

_________________
Fiat Punto GT
Изображение
Изображение


Съб Мар 29, 2008 12:04 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
JacK`DanielS написа:
бах мааму като четох отначало темата си мислех че е кантара това дето стои почти на средата на моста и определя силата на спирачките в зависимост тежеста на задната ос. Това освен да е някой коляно (както се казва при водопроводните траби) там попринцип нетрябва да има нищо само траба и евентоално кабела за АБС-а. Колега вземи си свали гумата направи някой снимка да добия някаква представа.

Утре ще направя снимки и ще ги кача!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Съб Мар 29, 2008 12:07 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
JacK`DanielS написа:
бах мааму като четох отначало темата си мислех че е кантара това дето стои почти на средата на моста и определя силата на спирачките в зависимост тежеста на задната ос. Това освен да е някой коляно (както се казва при водопроводните траби) там попринцип нетрябва да има нищо само траба и евентоално кабела за АБС-а. Колега вземи си свали гумата направи някой снимка да добия някаква представа.


Хаха, и аз бях така...


Съб Мар 29, 2008 1:58 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Ето въпросното чудо, снимах конкретно него за да видите какво е :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Съб Мар 29, 2008 2:25 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ммммм да беше направил повечко снимки от тази нищо не ми идва на акъла какво може да е прилича като на тапичка . Никаква идея утре на форума колегите ще си кажат тежкото мнение .


Нед Мар 30, 2008 12:06 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Няма начин да направя повече снимки.Единствения начин и изглед е този, заврях се под колата и задното гърне за да мога да снимам!Дори и да махна колелото това нещо не се вижда единственат възможност за снимка е тази :-(

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Нед Мар 30, 2008 12:29 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колега гледах сега в менюъла и ти качвам диаграмта да я видиш в нея е с номер 4 сензор за оборотите те са 4 броя демек на всяко колело имаш такъв (менюъла е за мареа) при теб не знам как е но този сензор е свързан с електро-хидравличното устройство на АБС-а . Но ти казваш че са две тръбички и съм яко в джаза . И има ли разлика в дебелината на двете защото си мисля че може би да са вкарали кабела на този датчик в тръбичката за да не е изложена на по-сурови условия вода пясък и темподобни (това е предположение) с цел да не се повреди кабелчето .Само това ми изглежда като това което си снимал и този датчик е с Г-образна форма .За коляно както каза колегата да но за система с толкова високо налягане тая кривка 90 градуса малко не на място ми се вижда , но какво се учудвам занимавам се с машини при които има доста по-голямо налягане така ,че може и да е някакъв преходник .Ако ти примигва лампичката на таблото за АБС-а то значи имаш някаква авария я по датчиците я по електрическото или хидравличното упоравление . В менюъла е написано когато присветва лампичката на таблото за АБС-а значи нещо не е наред с него(имам предвид по време на движение ) . За друго не се сещам .Но нека и останалите да си кажат мнението .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Нед Мар 30, 2008 1:10 am
UNREAD_POST 
arsenov написа:
Колега гледах сега в менюъла и ти качвам диаграмта да я видиш в нея е с номер 4 сензор за оборотите


Мисля, че не е това. Този датчик (4) е хванат за самата главина, а dimmX е снимал нещо съвсем различно. :dontknow:


Нед Мар 30, 2008 11:59 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Sok1 е прав това коляно не е хванато за главината на задното колело :-( И е на разстояние от около 20 см от колелото Виждал съм датчици за АБС ама те са малки в сравнение с това!Днес го обсъдете с колегите на срещата в София и ако доиде седичито и на някой ми се заляга да погледне Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
п.с. И двете тръбички са с еднаква дебелина и са метални!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Нед Мар 30, 2008 12:19 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
След обстоен оглед и това което видях мога да опиша следното.Едната от въпросните две тръбички влизаща към този цилиндър е тази която отива към лявото колело, а другата пак влизаща в цилиндъра отива към регулатора за спирачно усилие!Определно това е свързано с тая система за разпределнието на усилието към задните колелета, 3-ти ден я карам и течността не е мръднала но петното си е факт, промяна в спирачките няма както преди са си.
Лампата на АБС не свети дори при подаване на контакт, вероятно е изгоряла но тая зима(първата по сериозна в която съм карал тая кола) Ритането на педала се усещаше което означава че АБС работи!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Нед Мар 30, 2008 1:23 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Малко яснота по въпроса, две седмици след срещата в Търново въпросното място беше сухо както и досега :shock: Няма загуба на течност от както съм я налял допълнително, такаче проблема с теча се реши сам.....па кво му е станало всъщност не знам!Спирачките са без промяна, мацката вижда таблото от близо Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пон Юни 23, 2008 9:27 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg