Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:05 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Май губя спирачна течност! 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST Май губя спирачна течност!
Колеги и преди съм имал такъв проблем при ускорение и рязко изстрелване да ми пресветва лампата за ръчната.Смених накладките лятото и това изчезна обаче казанчето не бе пълно до мах.Сега забелязвам че течността е спаднала с 2 мм под ниво мах и лампата при ускорение и то рязко пак пресветва!Освен това забелязах омасляване на задния ляв носач прилагам и една страница за ориентир по долу!
Значи няма теч от спирачните тръбички, омасляването идва от едно като метален цилиндър хванат за тая дебелата греда и намиращ се точно върху ограденото място! заставайки зад колата тва е пред пружината на амортесьора!Имали някой идея какво е това чудо, на снимката не се вижда такова нещо дали това е част от спирачната система и имали място за притеснение !На толкова калпаво място е тва чудо :-( Утре ще долея малко течност и ще следя но все пак мненията ви са ценни!Имали някой представа какво се опитвам да обесня :-(
п.с.Самото място имаше един см пепел и така се е образувало петно по почти целия носач, сега го избърсах да видя резултата!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Чет Мар 27, 2008 10:01 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Определено имаш теч щом течността намалява. Ще изчакаме резултата.


Последна промяна sok1 на Чет Мар 27, 2008 10:17 pm, променена общо 1 път



Чет Мар 27, 2008 10:06 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Самото казанче на течността е на една страна и в задния край нивото е по ниско а в предния е на ниво мах!Така както съм описъл имаш ли представа за какво говоря колега!Между другото още с смяната на накладките нивото не бе до мах а малко под него, от тогава до сега си е пак малко под мах, като лампата ми е пресветвала рядко но ми направи впечатление петното отзад:(Ако не бях видял сухото петно нямаше да я има тая тема!Спирачки имам и то доста добри даже преди седмица минах преглед!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Чет Мар 27, 2008 10:15 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Както каза: забърши навсякъде, където е съмнително омаслено и ще видиш след ден-два къде ти е теча.


Чет Мар 27, 2008 10:19 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Утре ще взема течност ДОТ4 и ще долея и да видим как ще се държи:)Мерси колега :cool:

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Чет Мар 27, 2008 10:58 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
dimmX написа:
... сега го избърсах да видя резултата!


Реално погледнато ти САМ стигна до правилния начин за установяване на проблема.

dimmX написа:
...Мерси колега :cool:


Сигурно благодариш за участието в темата? Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_08


Чет Мар 27, 2008 11:41 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Аз благодаря на всеки писал в темите ми Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
Така реших да отида и да видя за какво става дума, оказа се че освен тръбичката отиваща към колелото има и две тръбички които са скрити зад една пластмаса и краищата им отиват точно там където е това цилиндричното тяло!Едвали не тръбичките влизат в едно метално тяло и отдоло е този цилиндър!Нямам идея какво е тва чудо но определено от там е сълзенето на масло макар и незначително:(
А ако знам какво му се вика на тва -цензурирано- отдоло ще е лесно ама не нали трябва да е гадно Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 12:05 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
dimmX написа:
Аз благодаря на всеки писал в темите ми Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
Така реших да отида и да видя за какво става дума, оказа се че освен тръбичката отиваща към колелото има и две тръбички които са скрити зад една пластмаса и краищата им отиват точно там където е това цилиндричното тяло!Едвали не тръбичките влизат в едно метално тяло и отдоло е този цилиндър!Нямам идея какво е тва чудо но определено от там е сълзенето на масло макар и незначително:(
А ако знам какво му се вика на тва -цензурирано- отдоло ще е лесно ама не нали трябва да е гадно Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

п.с.С дискови спирачки съм и ABS!

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 12:09 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
dimmX, явно аз нещо не те разбирам...Можеш ли на тази схема (че твоята е много малка) да покажеш къде се намира този цилиндър.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пет Мар 28, 2008 12:22 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
С синия цвят си представи две тръбички които идват от някъде и влизат горе над носача където е кръгчето(червеното) там трябва чалъм за да видиш този цилиндър!Формата му е Г-образна като в горния край на носача влизат двете трибички(вероятно отиват към този цилиндър)другия край на цилиндъра е хванат за тая дебела тръба с номер 1!Там където е връзката на цилиндъра с тръбата има следи от масло, самото място лъщи!
Мале никъв ма няма в обяснения дано ме разбереш а ако не успееш няма да се сърдя Yellow_Flash_Colorz_PDT_04


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 12:35 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
:dontknow: Yellow_Flash_Colorz_PDT_48 Мисля, че съм пас...


Пет Мар 28, 2008 12:42 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Не само ти, брат ми има Дедра 2.0 и Типо 1.4 и няма идея за какво му говоря!Утре ще заляга да види имали такова чудо при него :-( А аз не знам кой ще го оправя тва чудо ако се влоши а пътя до Ямбол е 200 км Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 12:46 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Довечера ще кача снимки да покажа проблема Yellow_Flash_Colorz_PDT_08

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 10:46 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:50 pm
Мнения: 1918
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
За съжаление снимки не можах да направя но определено сълзи от това животно което с еопитвам да обесня!Остава да е свъразано с регулатора за спирачно усилие на задния мост, и съответно на гредата близо до двете колела тея въпросни цилиндри да са някви разпределители:(Ами това е за сега. долях течност и ще следя:(

_________________
Fiat Tipo 2.0.ie GT 113hp
159A6046


Пет Мар 28, 2008 8:23 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колега dimmX какви са връзките тръбички или маркучета ? И защо ли си мисля че това Г-образно разклонение има функцията на кривка за да отива към спирачния цилиндър ? Сигурен ли си че и двете са тъбички едното би трябвало щом имаш АБС да е за датчика за него, а другото да е връзка по която минава спирачната течност . А най-често течовете може да са предизвикани от избили спирачни цилинцърчета . Процедурата предполагам я знаеш сваляш гумата , сваляш барабана и ако там е мазало цилиндърчето си е заминало съветвам те да не му сменяваш гумичките а направо ново аз за мареата взех 20 лв е . Ново защотото на старото има язвички и като смениш гумичките ще избие пак . А и това са спирачки все пак .Дано съм те разбрал правилно .


Пет Мар 28, 2008 9:59 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg