Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:53 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Странен проблем с педала.... 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Странен проблем с педала....
Автомобила е бил около 10-12 дена без движение. Днес влизам, натискам педала на спирачката и той... буквално потъва меко едно такова и на вдигане се чува едно леко скърцване, което немога да определя точно от къде идва. Напомпих няколко пъти, двигателя работи около 10 минути - без промяна. Спирачката работи, държи, спира още при началното натискане, но защо се получи такава рязка промяна. Какъв може да е проблема и защо скърца?

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Фев 21, 2008 7:13 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Фиатите имат мек педал, ако всичко е изправно със сервото, ако искаш педала да тие твърд- купи си Фалве... Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 . Скърцането при вдигане на педала е в пружинките около самата му ос- трябва да се пръсне със спрейче за смазка.


Чет Фев 21, 2008 7:59 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Да де, но разбираш ли, сядам и изведнъж виждам коренна разлика. Не че досега педала е бил твърд, но сега все едно има въздух вътре вместо течност... чува се как "диша". Преди 10 дена не беше така.

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Фев 21, 2008 8:17 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Стига ли чак до долу? Ако стигне до долу и на следващо напомпване хваща малко по- високо- значи има въздух в системата.


Чет Фев 21, 2008 8:19 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Слиза до долу да, но най-долу си е твърд. От къде може да е влязъл въздух? Ако е влязал такъв, няма ли все пак от някъде да има теч? Гледах, теч под колата няма никъде. Спирачката държи добре, но с такъв мек педал ще се претрепя някъде....

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Фев 21, 2008 8:22 pm
Профил
UNREAD_POST 
С риск да ми се смеете, ще ви кажа моето предположение (преди време и на мен ми се случи същото), може би се получава така, защото при продължителен престой на колата, гумичките в цилиндърчетата изсъхват, не ме питайте защо - не знам, но така си мисля, и при първоначално натискане педала пропада, като при наличие на въздух. Ако в бъдеще всичко е ок, значи няма повод за притеснение.


Чет Фев 21, 2008 8:23 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Щом пропада при първото натискане- въздух.
Обезвъздушава се от пробките и на четирите колела и при самата операция по- внимателно се оглеждат за омасляване. Започва се от най- далечното колело, после другото задно и най- накрая предно ляво, като се следи и се долива течност в казанчето, която може и сега да е намаляла доста.


Чет Фев 21, 2008 8:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 5:54 pm
Мнения: 193
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Тия дни ще съм по-свободен и ако проблема не изчезне ще ходя да видят какво става. Не се наемам да пипам по спирачките. Все пак съм нов в занаята :)

_________________
Brava 1.6 16V


Чет Фев 21, 2008 8:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg