Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:59 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Проблем с ръчната на Пунто - Решен! 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST Проблем с ръчната на Пунто - Решен!
Здравейте колеги,
откакто съм собственик на пунтото (около половин година), ръчната му беше под всякаква критика. Бях сигурен че е от задните накладки и когато свалих барабаните за да ги проверя се оказа точно така. Реших обаче да не рискувам да ги сменям сам и си закарах колата в сервиз. Там след като ми смениха накладките, ми казаха, че ми е скъсан кожуха на лявото жило и било добре да си сменя и двете жила. Отидох, купих си жилата и ми ги смениха и тях. След тази интервенция в сервиза обаче, се появиха няколко проблема:
- При дърпане на лоста на ръчната спърачка се чува и усеща едно странно хруптене, все едно нещо стърже (не говоря за прищракването на храповият механизъм, които задържа лоста)
- Още след като ми смениха накладките и жилата, дори когато дръпнех ръчната догоре, задните гуми не блокираха напълно.
- Сега, около 1000км. след ремонта, ръчната стана още по хлабава (не държи)

Интересува ме някой знае ли на какво се дължи странното стържене когато се опъва лоста на ръчната и какво да направя за да започне да хваща тая тъпа ръчна.


Последна промяна hann на Вто Фев 19, 2008 8:24 pm, променена общо 1 път



Пон Фев 18, 2008 7:40 pm
Профил
UNREAD_POST 
Местя темата в раздел Спирачна система.


Пон Фев 18, 2008 8:49 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Не ти ли дадоха някаква гаранция,там където си ги сменял...??
Според мен,или жилата са менте,или са сгафили нещо при монтажа.

_________________
Изображение


Пон Фев 18, 2008 9:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
Има вероятност да ти трият жилата,защото нямаш смазка.Пробвай да сипеш масло по самото жило и най-вече в точките в които трие с кожуха.А за незадържането пробвай дали е опъната достатъчно,ама мисля че и това се дължи на смазването.


Пон Фев 18, 2008 9:54 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Ами аз лично присъствах като ги сменяха и ги монтираха точно както бяха монтирани и старите. Докато гледах каква е процедурата бях сигурен че почти всеки може да го направи ако има къде да ползва рампа или канал. Просто монтажът наистина е елементарен и няма къде да се сбърка. Ще опитам да капна масло и дано се оправи проблема с това стържене. Колкото до спирането за него нямам никакво обяснение защо не се получава?


Пон Фев 18, 2008 10:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
Точно за спирането ще ти помогне маслото.На един форд така не му ловеше ръчната и с сипване на масло по цялото жило където трие в кожуха нещата се оправиха.Шума ти е от това,че трие жилото а като дърпаш по-лесно жилото,хваща ръчната.Моята е наред,ама ако я дърпам в движение плавно не блокират колелата.Пробвай да смажеш жилата навсякъде и пиши какво е станало.


Пон Фев 18, 2008 10:36 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
ОК, утре ми е много натоварено и няма как да го направя, но в сряда ще ги смажа и ще пиша какво е станало. Само един въпрос допълнителен - за да ги смажа трябва да капна масло с една спинцовка където жилата влизат в кожуха или да ги демонтирам отново и да ги напълня цялите с масло???


Пон Фев 18, 2008 10:51 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ако са ти с наклон посока назад към колелата сипваш в началото и до сутринта всичко ще е пушка.Ако нямаш такъв наклон просто спри колата под наклон,за да си направиш подходящия наклон за стичане на маслото. :cool:


Пон Фев 18, 2008 11:17 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Здравейте колеги,
не издържах до утре и днес следобед намерих малко време и реших да преборя проблема. Въпреки, че ако трябва да съм откровен, мнението на колегата "pi4_s_bravo", че ръчната не хваща защото жилата не са смазани ми се стори малко несериозно, аз все пак реших да ги смажа, за да премахна поне якото стържене което се усещаше и чуваше. Разпитах малко и намерих една рампа на 15мин. път от нас . Закарах си колата, качих я с предницата напред, свалих пластмасите около ръчната и с една спринцовка с по дебела игла вкарах по 15мл. масло (Selenia 10W40) в кожуха на всяко от жилата. Имайки предвид дължината на жилата и диаметърът на кожусите, ми се стори, че от повече масло няма смисъл. Изчаках 15-20мин. за да се стече маслото до барабаните, дръпнах ръчната 20-30 пъти и стърженето изчезна. Свалих колата от рампата и тъкмо се бях приготвил с крик в едната ръка и с ръководството на Haynes в другата да свалям барабаните за да видя какво са оплескали майсторите и реших все пак да пробвам след смазването, дали нещо не се е подобрило в работата на ръчната. Позасилих се, дръпнах здраво и задните гуми направо заковаха. Все още ми е странно, как стана тая работа, но колегата "pi4_s_bravo" се оказа напълно прав! След смазването на жилата, реших проблемите :D
Мерси "pi4_s_bravo"!!!


Вто Фев 19, 2008 8:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Нямаш проблеми!Нали сме затова-да си помагаме в нужда :)


Вто Фев 19, 2008 8:29 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg