Дата и час: Вто Апр 16, 2024 11:45 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем с ръчна спирачка 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 07, 2006 8:46 pm
Мнения: 93
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Проблем с ръчна спирачка
Колеги може ли някои да ми каже от къде се отхлабва ръчната. От една седмица забелязах че като карам по нанагорнище започва да ми свети лампата на ръчната. Дали е нормално с тези студове и какво трябва да направя


Сря Яну 09, 2008 10:22 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Ако на равно можеш да забуташ колата да тръгне малко с едната ръка, както и като спреш ако и двете джанти на задния мост са студени- тогава проблема не е в ръчната, а в датчика под лоста на ръчната, ако наистина задържа- най- добре е да се регулира внимателно на канал в някой сервиз- залягането под колата на теснотия по- малка от педя едва ли ще е приятно преживяване, иначе гайката за реглаж е отдолу под лоста за ръчна.
Лампата се задейства от датчик на самия лост и него единствено го интересува положението на лоста, а не дали ви задържа нещо, или не държи по задния мост. Yellow_Flash_Colorz_PDT_04


Сря Яну 09, 2008 10:32 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
На тия студове е нормално. Опитай се да се лишаваш от услугите и докато минат големите студове. Аз лично зимата не я вдигам, а като се замисля и през останалото време рядко се сещам за нея.

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Сря Яну 09, 2008 10:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
Има си раздел Спирачна система, темата отива там, колеги, за да е на мястото си. :cool:

А и защо на никой не му хрумна, че лампата за ръчната и лампата за нивото на спирачната течност са една и съща.
А и той НЕ говори никъде, че ръчната му задържа, казва:

petko_dimow написа:
забелязах че като карам по нанагорнище започва да ми свети лампата на ръчната.


99% съм сигурен, че има нужда от доливане на течност, а не от разхлабване на ръчната. И съответно да се провери някъде да няма изтичане на спирачна течност.


Сря Яну 09, 2008 11:01 pm
UNREAD_POST 
И при мен присветваше мислех , че е хлабава връзка на конектора кабелите за ръчната спирачка . С двама колеги си говорихме по темата и те ми казаха да долея 10 грама спирачна течност и ще спре да свети . Единия колега ми обясни как правил какви ли не опити и пак му светела лампата за ръчната (той караше форд) и негов познат автомонтьор му казал сега ще ти го оправя сипал му 10 милилитра спирачна течност и се оправило . И аз го послушах и при мен светкаше след сипването спря да свети . Та сипи му малко покарай и ще видиш че няма да примигва . Явно идикацията за ръчна е вързана с датчика за нивото на спирачна течност . Дано да съм бил от полза .


Пет Яну 11, 2008 9:51 pm
UNREAD_POST 
arsenov написа:
Явно идикацията за ръчна е вързана с датчика за нивото на спирачна течност .


Точно така :36_2_25: Повечето хора го разбират след като се сблъскат с подобна ситуация.


Пет Яну 11, 2008 11:37 pm
UNREAD_POST 
Който не го знае много излишен труд и нерви за да се локализира проблема . И аз не вярвах , че е вързан към датчика за нивото на спирачната течност но се убедих . Карам вече втори ден след доливането и няма помен от идикация по таблото . За друго не се сещам . Ей значи колко е добре да има кой да ти даде съвет :cool:


Съб Яну 12, 2008 4:30 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 07, 2006 8:46 pm
Мнения: 93
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST п
Благодаря за съветите найстина се оказа от спирачната течност


Съб Яну 12, 2008 5:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
Радвам се че проблема ти е отстранен .


Вто Яну 15, 2008 7:34 pm
UNREAD_POST 
Колега ако пак ти присветка , другото предположение че ти е откачено жилото дето се захваща от двете страни (е не го знам как се води точно ) защото при мен спря да примигва и след известно време пак започна . Утре ще го закача и ще направя 1-2 фототата да кача да видиш за какво иде реч . Това е другата причина според мен и при мен поради която още примигва лампата за ръчната .


Пет Яну 18, 2008 1:09 am
UNREAD_POST 
Закачих жилото и спря да свети (поне за сега ) фотота не можах да направя защото преди това се бях омазал до ушите в масло . Дано пак съм бил от полза .


Пет Яну 18, 2008 9:15 pm
UNREAD_POST 
arsenov написа:
Колега ако пак ти присветка , другото предположение че ти е откачено жилото дето се захваща от двете страни


Ако пак му присвятка по-скоро трябва да търси течове и да ги отстранява.


Пет Яну 18, 2008 9:19 pm
UNREAD_POST 
Не знам разбиращите да кажат , да за течове не е лошо да се види . Но аз нямам течове и долях 10-ина милилитра и спря да светка . След няколко дни пак присветка . Видях жилото на ръчната се е разкачило закачих го и няма помен от индикации по таблото . Не съм сигурен това са си е мое предположение - когато е откачено жилото може би и машинката която е в ръчната за индикация на таблото е свободна и си играе нагоре на долу и за това примигва , не съм го разтварял и не знам това са само предположение нека хората които са отваряли да кажат как е . Ще ми е интересно да разбера как е . Благодаря Ви !


Нед Яну 20, 2008 12:38 am
UNREAD_POST 
Да кажа след като закачих ръчната спря да ми присветва индикацията на таблото за ръчната . Както каза колегата sok1 може някъде да е имало нещо разхлабено по контактното ключе което подава сигнал . Но най-важното е че ръчната е закачена :)


Сря Яну 23, 2008 8:54 pm
UNREAD_POST 
И крайното ми решение е следното - днес видях че ми е омаслено около задна дясна гума и разбрах защо ми присветва лампата на ръчната . Щом ти присветва ако долееш и спре да свети добре , но ако е като при мен на 2-3 пъти доливам значи някъде има теч . Лягаш под колата гледаш къде е омаслено (със спирачна течност) купуваш нужната част сменяваш и спира да свети . Толкова от мен проблема ми е решен на 50% утре ще го отстраняваме .


Съб Фев 02, 2008 12:14 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg