Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Проблем с ръчна спирачка 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
arsenov написа:
И крайното ми решение е следното - днес видях че ми е омаслено около задна дясна гума и разбрах защо ми присветва лампата на ръчната . Щом ти присветва ако долееш и спре да свети добре , но ако е като при мен на 2-3 пъти доливам значи някъде има теч . Лягаш под колата гледаш къде е омаслено (със спирачна течност) купуваш нужната част сменяваш и спира да свети . Толкова от мен проблема ми е решен на 50% утре ще го отстраняваме .


А честито, аз защо го написах три поста по-нагоре това:

Paparac написа:
Ако пак му присвятка по-скоро трябва да търси течове и да ги отстранява.


Не слушай старило, а патило, както се казва :cool: Блокирало ти е задно спирачно цилиндърче и тече.


Съб Фев 02, 2008 12:24 am
UNREAD_POST 
Paparac не го знам блокирало ли е какво му се е случило , но гледката не беше никак приятна като 2 дни подред доливам по 50-60 милилитра .А да попитам защо аджеба италянската инжинерна мисъл е рещила да уложни така спирачната система сложил е тръбички от спирачната помпа до разпределител на спирачното усилие отзад след това мека връзка около 20-30 сантиметра след това до колелото пак тръбичка (говоря за задните колелета ) . Предполагам че с достатъчно дълги гръбички ще може да се прекара и няма да има никакъв проблем само нерви и време трябват . Не знам удачно ли е това оставям вие да ми кажете . Защото протече ли този маркуч който споменах ще стават още повече мизерии с разиването и ще има доста скъсани тръбички смачкани гайки на тръбичките и какво ли още не (колкото и внимателно да се работи и какъвто и инструмент да се ползва ), не смея да си го помисля . Благодаря !


Вто Фев 05, 2008 9:06 pm
UNREAD_POST 
arsenov написа:
...А да попитам защо аджеба италянската инжинерна мисъл е рещила да уложни така спирачната система сложил е тръбички от спирачната помпа до разпределител на спирачното усилие отзад след това мека връзка около 20-30 сантиметра след това до колелото пак тръбичка (говоря за задните колелета ) . ...


Предполагам, че хората са изчислили къде е най-голямото усукване на тръбопровода за спирачна течност, следствие на движението на колелото нагоре-надолу, и са го заменили с гумен маркуч.


Сря Фев 06, 2008 12:50 am
UNREAD_POST 
И аз това си го мислих , но съм виждал коли с тръбички чак до спирачното цилиндърче . Това е друга тема на разговор . Както казах не смея да си помисля , ако маркуча дето съединява двете тръбички протече как ще го отвъртя . Толкова от мен . :)


Сря Фев 06, 2008 3:39 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 11:09 am
Мнения: 300
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Има едни специални ключенца, който обхващат почти целия диаметър на гайката. С тях се развива всичко почти :)

_________________
http://www.airforce-bg.com
---------------------------------
'99 Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD105
---------------------------------
Изображение


Сря Фев 06, 2008 4:13 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 4:19 pm
Мнения: 145
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Някъде четох за няккъв бутон около самата ръчна кйто го натискаш да освободи
ако нещо е позаяла и не ще да изгасне лампата

_________________
Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
Engine Stamp: 176B9.000
Version Code: 176BV
Version: V5 | SPORTING | 03.'98


Сря Фев 06, 2008 4:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg