Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:58 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Затегнали накладки на предно дясно - идеи? 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:49 pm
Мнения: 340
Местоположение: Горна Оряховица
UNREAD_POST Затегнали накладки на предно дясно - идеи?
Проблемът е следният - когато поставях зимните гуми на майка ми на Браво-то (1.6, 16v, 1996) пред вулканизатора бяха запушили накладките на предно дясно колело, до там колата вървеше като спъната. Та понатиснах ги аз с една щанга и ги пораздалечих от диска, временно реших проблема, колкото да се прибера. Нали знаете, че понякога временните решения се оказват постоянни, та така до днес-около 1 месец без проблеми.
Днес пак й измъкнах колата от ръцете, че ми стана жал за нея (колата)-беше я навряла в един сняг, тази жена за понятието "малко газ" не е чувала :D , та след като направих едно кръгче установих, че пак мирише на феродо от предно дясно и колелото грее.
Въпросът ми е - какви са възможните причини за този проблем и има ли нещо общо между течността в спирачната система и тази в помпата на съединителя (ако изобщо има такава течност в съединителя)?

_________________
Изображение


Сря Яну 09, 2008 12:17 am
Профил
UNREAD_POST Re: Затегнали накладки на предно дясно - идеи?
georgian написа:
Въпросът ми е - какви са възможните причини за този проблем и има ли нещо общо между течността в спирачната система и тази в помпата на съединителя (ако изобщо има такава течност в съединителя)?


Колега при мен е едно и също казанче и за двете. И за спирачките, и за съединителя течноста е една. Ако искаш пробваи да смениш течноста с нова, и след това да обезвъдушиш системата.


Сря Яну 09, 2008 10:00 am
UNREAD_POST 
Смени спирачния маркуч на проблемното колело.


Сря Яну 09, 2008 3:50 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:49 pm
Мнения: 340
Местоположение: Горна Оряховица
UNREAD_POST 
OK, благодаря, ще послушам и двата съвета. Поздрави! :D

_________________
Изображение


Сря Яну 09, 2008 4:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
Освен горепосочените варианти, ето оже една възможна причина: виж дали са здрави маншончетата на буталцата. Възможно е да е влязъл боклук, който да е причинил клеясване и блокиране на буталцето.


Сря Яну 09, 2008 9:09 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
- ако точно това колело, което запушва накладките има по- малко спирачно усилие- значи има запушен спирачен маркуч- теста може да се направи и като засилиш и удариш рязко спирачки и някой да гледа дали това колело блокира по- късно- тогава е маркуче- сменя се,
-ако блокират едновременно- тогава са износени или замърсени водачите и заклинват- най- добре е да се сменят- не са скъпи.


Сря Яну 09, 2008 9:34 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:49 pm
Мнения: 340
Местоположение: Горна Оряховица
UNREAD_POST 
Най-вероятно ще е запушен маркуч-ще се сменя, само да успея да изкопча колата от ръцете на майка ми-ще се убие някъде тая жена с този проблем, ама то жена (дори и да ми е майка) - ти му говориш, то си знае неговото... :D

_________________
Изображение


Сря Яну 09, 2008 11:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg