Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:06 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Процедура за обезвъздушаване? 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 5:35 pm
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST Процедура за обезвъздушаване?
Някой може ли да напише как се обезвъздушава спиранчата система?

_________________
Marea 1.8 16V


Съб Дек 29, 2007 12:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
При положение, че не е сменявана спирачната помпа, принципно процедурата е следната:

Намираш си един помощник, това първо.

Необходими инструменти и материали:

Една опаковка спирачна течност със съответната спецификация.
Прозрачен маркуч с вътрешен диаметър 6-8мм.
Прозрачен съд (буркан) с вместимост 100-200мл.
Ключ-лула 6-7 или 8 (зависи от модела).

Действия:
Развива се капачката на казанчето за спирачна течност. При необходимост се долива, докато нивото съвпадне с посочения белег.
Маха се прахозащитната гумена тапичка на обезвъздушителния щуцер на задно дясно колело, нахлузва се маркуча върху него, а с ключа се хваща шестостена на щуцера. Свободния край на маркуча се пъха в съда, на чието дъно е добре да има един снатиметър сп. течност.
Помощника сяда на мястото на водача и натиска спирачния педал силно. Задържа това положение. Двигателя е изключен.

Развива се щуцера на четвърт до половин оборот. Първоначално ще излезе въздух, евентуално с малко течност. Завива се обратно. Педала на спирачката се отпуска и пак силно се натиска. Щуцера отново се развива. Това действие се повтаря докато не започне да тече чиста течност без въздушни мехурчета в нея. Именно за това се ползва прозрачен маркуч. След като се приключи с това колело, щуцера се затяга, не прекалено и се поставя обратно гумената тапичка.

При останалите колела се прави абсолютно същото. Реда е следния:
1. Задно дясно (най-отдалеченото от помпата) колело.
2. Задно ляво.
3. Предно дясно.
4. Предно ляво.
Периодично се наблюдава нивото на течността в казанчето. Не трябва да спадне под минимум. В противен случай, обезвъздушаването се прави от начало!
Успех.


Сря Яну 09, 2008 4:17 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 5:35 pm
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Благодаря колега!

_________________
Marea 1.8 16V


Пет Яну 11, 2008 12:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
Към колегата Rokambol има ли някаква разлика при обезвъздушаването на спирачна ситема с АБС ? В смисъл дали трябва да се държи на контакт за да си върти спирачната помпичка ? Да кажа че съм се заел с превод на спирачната система на Мареа от менюъла и ще се радвам , ако някой по-навътре в нещата бутне по едно рамо . Да се разбият митовете за тея спирачки веднъж за винаги , защото много неверни неща се пишат и ще вземе някой да се пребие .От мен толкова . Благодаря Ви !


Пон Фев 11, 2008 9:00 pm
UNREAD_POST 
Разликата при обезвъздушаване на спирачки с и без АБС е,че при спирачки БЕЗ АБС обезвъздушаването се започва от най-далечното колело-задно дясно,задно ляво,предно дясно,предно ляво.Докато при спирачки С АБС се започва от най-близкото до помпата колело-реда е Предно ляво,предно дясно,задно ляво,задно дясно.Ако бъркам приемам забележки ама така съм чел къде ли не.


Пон Фев 11, 2008 9:16 pm
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo За това обезвъздушаване което си написал мисля , че някой беше написал ,че така се обезвъздупава спирачната помпа не знам така ли е .И сега нека да кажа какво е написано в менюала : "Спирачна система с АБС се обезвъздушава като обикновенна спирачна система " което ще рече задно дясно ,задно ляво, предно дясно, предно ляво .


Вто Фев 12, 2008 7:32 pm
UNREAD_POST 
Не виждам причина, наличието на ABS да пречи при стандартното обезвъздушаване. Поне аз, досега винаги съм действал по изпитаната рецепта, без оглед на това, дали колата е със или без ABS.


Чет Фев 14, 2008 11:49 pm
UNREAD_POST 
Да колега Rokambol. Но на мен ми казаха , че трябвало да се даде на контакт което мисля ,че е излишно .


Пет Фев 15, 2008 12:07 am
UNREAD_POST 
arsenov написа:
.... на мен ми казаха , че трябвало да се даде на контакт което мисля ,че е излишно .


И аз така мисля.


Пет Фев 15, 2008 12:27 am
UNREAD_POST 
arsenov написа:
...Но на мен ми казаха , че трябвало да се даде на контакт ...


:offtopic: И трябва да се движиш с 5 до 10 км в час на 1-ва скорост. :36_2_33:


Пет Фев 15, 2008 12:45 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
:neutral: И д анапалниш резервоара до горе! Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Пет Фев 15, 2008 1:56 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Да колега sok1 , но над 10км/ч започва да бачка АБС-а :) , в неделя ще взема каквото съм превел да се консултирам с теб да не пусна нещо и някой да се пребие . От мен толкоз :) до неделя.


Пет Фев 15, 2008 10:40 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg