Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:37 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Спирачно усилие на задни апарати 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Спирачно усилие на задни апарати
може ли по някакъв начин да намаля силата с която спират задните колела.Гледам че имат едни джаджи дето се развиват и завиват на задния апарат при което се увеличава/намалява разстоянието между накладките и барабана.Дали обаче това регулиране оказва влияние върху силата на спиране?


Нед Дек 23, 2007 10:53 am
UNREAD_POST 
мнения? :shock:


Нед Дек 23, 2007 8:31 pm
UNREAD_POST 
Това е механизъм за саморегулиране, който компенсира износването в накладките. Дори и да го преместиш, след кратко време отново ще заеме позиция, при която челюстите са най-близо до барабана. Вариант е изцяло да го премахнеш, но не ти го препоръчвам. Как реши, че отзад държи повече от необходимото или искаш да си правиш дрифтове? :D


Сря Дек 26, 2007 9:07 am
UNREAD_POST 
нали преди време писах тема че задните ми хващат отвреме на време по-рано от предните и задницата занася.донякъде се оправи проблема,ама не съвсем.нещо ми се върти в главата смяна на спирачна течност.Може до обезвъзд.да е


Сря Дек 26, 2007 9:32 am
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
нали преди време писах тема че задните ми хващат отвреме на време по-рано от предните и задницата занася.донякъде се оправи проблема,ама не съвсем.нещо ми се върти в главата смяна на спирачна течност.Може до обезвъзд.да е


А може и от помпата да е или от "катинарчето".


Сря Дек 26, 2007 10:47 am
UNREAD_POST 
проблема е че като е запалена студена и първите 5-6 натискания прилагат по-яко усилие на задните.направо ми кляка задницата все едно ръчна вдигам.Обаче след това изчезва и си спира повече с предните.Навежда ме на мисълта че помпата си е наред.Какво е това катинарче?


Сря Дек 26, 2007 11:18 am
UNREAD_POST 
Това е един разпределителен клапан на спирачното усилие. Тества се само със специализиран уред. За достъп се сваля част от изпускателната система, намира се до задния мост. Играчка голяма. Между другото, ако си оставяш колата на "ръчна" през ноща, може точно от това да е проблема.


Чет Дек 27, 2007 8:35 am
UNREAD_POST 
лятото и така и така,ама сега не я пипам ръчната.


Съб Дек 29, 2007 6:40 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg