Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:54 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Kолата ми носи силно на дясно възможно ли да е от спирачките 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST Kолата ми носи силно на дясно възможно ли да е от спирачките
Здравеите от слоро карам fiat punto 1.7TD 97г. и имам странен проблем.Вчера си карам и осе6там че като подавам газ на колата всичко е наред,а като си махна крака от педала волана започва да се завурта на дясно(не просто носене а направо ако не го даржа си завивам).Та това сущто завивене е много по силно като натискам спирачките.говорих с един моче от един сервиз и тои ми каза че сигурно ниакои спирачен апарат ми задуржа.Вазможно ли да е от това?Ако не даите някакви савети от какво може да е.Мерси предварително


Вто Ное 27, 2007 5:41 pm
Профил
UNREAD_POST 
Не се ли сети да пипнеш дали е загряла дясната главина. При такова задържане на спирачки неминуемо ще имаш загряване. "Дърпането" може да е и от спаднало налягане в гумата.


Вто Ное 27, 2007 6:02 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Пипнах но не ми се стори загриала,а и времето не беше топло а и през циалаото време валеше дужд.гумата ми е добре не е спаднала.днес като карах ниамах такув проблем ништо само много леко дурпане се усе6та въб болана.може ли или левиа апарат да не даржи или пук десниа да е блокирал.а като е купих ниама6е спира4ки вакум помпата не работеше и ми е смениха.при смианата на тази помпа вазмож но ли е да не ми е обезвуздушена спира4ната система или се буркам.


Вто Ное 27, 2007 7:49 pm
Профил
UNREAD_POST 
А на преден мост карал ли си я? Може да си за реглаж.


Вто Ное 27, 2007 7:59 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
не оште не сум е карал ама прекалено много дирпаше в4ера,не ми се струва 4е това може се оправи само с един реголаж.


Вто Ное 27, 2007 8:06 pm
Профил
UNREAD_POST 
Може, може. Има още нещо, ако елиминираме запушване в спирачен маркуч (и от там задържане) подобна ситуация има и при много стегнат шарнир. Ако си менил носачи, може да са монтирали някое менте, което да е с калпава ябълка на шарнира. Всъщност това се проверява много лесно - след излизане от завой, волана връща ли се сам в права позиция или "продължава" кривата на завоя и се налага сам да го върнеш в "правия" път?


Вто Ное 27, 2007 8:25 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
ми не сум смениал ни6то по ока4ването.само вакум помпа и консумативи.а това за шарнира 6те го пробвам.а иначе значи казваш може и да е от марку4ите.


Вто Ное 27, 2007 9:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ако си сигурен, че ти задържат именно спирачките, 90% е запушване на маркуч/и.


Вто Ное 27, 2007 9:14 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
ми то4но това е не сум сигурен за пурви път имам такув проблем.просто така мислех а и от сервиза ми казха 4е наи вероиатно това 6те да е.а ако не е от спира4ките от какво могже да е?от 6арнира незнам при условиие 4е не сум смениал ни6то.други идеи от какво моге да е?


Вто Ное 27, 2007 9:21 pm
Профил
UNREAD_POST 
Да речем от разрегулирана предница. Трудно е така да се определи от разстояние. Поне трябва да елиминираш част от горепосочените възможности, за да стесним вероятностите. Това не означава, че веднага трябва да хукнеш на реглаж на мост, ама какви са тия майстори, които не са определили точната причина? Възможностите са поне 5-6. Трябва да се диагностицира на място.


Вто Ное 27, 2007 9:38 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 12:17 am
Мнения: 8
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
като вазникна този проблем аз му се обадих и тои каза по телефона 4е вероиатно е от това.днес сутринта му е закарах ама нали ти казах 4е много леко тегле6е тои направи едно крук4е и ми каза утре кам обиада да му е закарам и да е уставиа.досе6ал се какув моге да е проблема но утре със сигурност 6те и обурне пове4е внимание и се надиавам да го отстани.но ина4е какви о6те може да са възможностите за проблем


Вто Ное 27, 2007 9:51 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 5:23 pm
Мнения: 58
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
брат пуснал сам сащата тема преди ниаколко дни
аз го имам същия проблем като тебе само че на предно ляво и даже запалих феродото
проблема ти е или блокирал апарат т.е. ти задържа или в маркуча това е :)


Вто Ное 27, 2007 11:46 pm
Профил
UNREAD_POST 
А освен дърпането има ли шум? Ако има и стържене ми прилича на лагер на главина или самата главина, имал съм подобен проблем с такива симптоми на "самара".


Сря Ное 28, 2007 12:05 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Подобно дърпане може да се получи и от каре

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Ное 28, 2007 12:44 am
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:19 pm
Мнения: 203
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
на мен ми дърпаше на дясно. проверих предницата и направих реглаж, но си остана така. Размених гумите.... сега дърпа на ляво :). Още не съм установил причината. Паднали тежести, калпави гуми, криви джанти...

_________________
Fiat Bravo SX 1.9 TD 100 '99 климатроник


Сря Ное 28, 2007 12:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg