Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:08 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
За ABS на Браво 95г 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 7:18 pm
Мнения: 57
Местоположение: Пловдив Кичук Париж
UNREAD_POST За ABS на Браво 95г
Значи от прочетените теми разбирам, че и мойта кола не и работи ABS, защото никога не съм виждал да ми свети таи лапа. Какво да правя!!!!

_________________
Bravo 1.6 16V Тарчи много !


Чет Ное 15, 2007 2:30 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: За ABS на Браво 95г
kana написа:
Значи оът прочетените теми разбирам че и мойта кола не и работи ABS защото никога не съм виждал да ми свети тали лапа. Кво да правя!!!!


А трябва ли колата ти да има ABS?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Ное 15, 2007 2:48 pm
Профил ICQ YIM
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 7:18 pm
Мнения: 57
Местоположение: Пловдив Кичук Париж
UNREAD_POST Re: За ABS на Браво 95г
Ferrari написа:
kana написа:
Значи оът прочетените теми разбирам че и мойта кола не и работи ABS защото никога не съм виждал да ми свети тали лапа. Кво да правя!!!!


А трябва ли колата ти да има ABS?

Ми аз си мислех че има !!!
Ама май нема !!!

_________________
Bravo 1.6 16V Тарчи много !


Чет Ное 15, 2007 2:58 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Дигни капака и пусни една снимка на спирачната помпа.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Ное 15, 2007 3:00 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 12:20 am
Мнения: 16
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Това, че не свети лампата е добре. Когато светне обикновенно е проблема


Чет Ное 15, 2007 5:39 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Като се даде на контакт трябва да светне, и впоследствие да угасне. Но ако не светва изобщо...първата и най-вероятна причина е липсата на АБС, но в България всичко е възможно, може някой горублянски търговец, да я е изолирал да не свети, за да продаде колата с прецакан АБС.


Чет Ное 15, 2007 6:03 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 11:21 pm
Мнения: 313
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
Като се даде на контакт трябва да светне, и впоследствие да угасне. Но ако не светва изобщо...първата и най-вероятна причина е липсата на АБС, но в България всичко е възможно, може някой горублянски търговец, да я е изолирал да не свети, за да продаде колата с прецакан АБС.

Много вероятно е моя случай да е такъв :evil:

_________________
Ако посочиш някои, не забравяй че трите пръста сочат тебе!
1.6 16V 103HP Made In FIAT


Вто Ное 20, 2007 11:28 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Значи, преди време си взеф и аз Фиат-че, виждате го на снимката ми. Обаче, АБС светеше... Разпитах за тва... викат, смени феродото... Сменям аз ама какво да видя кабела на феродото няма каде да го закача за да се изк. лампата на АБС и проблема да се отстрани. Та питам каде трябва да се намира тоя кабел ( не се уточних, става вапрос за АБС на предните колела) оглеждах каде ли не, таи и не го видях. :-( Може ли да ми дадете снимка на ел схемата на АБС и тоя кабел колко пара е?

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Пон Юни 23, 2008 9:22 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Добре дошъл във форума, колега!
Можеш да бъдеш абсолютно сигурен, че АБС системата няма нищо общо със "феродото", т.е. накладките. От износени предни накладки светва една друга лампа, която е различна от тази на АБС-а.
Ето ти картинки на ДАТЧИЦИТЕ (предни и задни) на АБС и лампите за износени накладки и за неработещ АБС.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пон Юни 23, 2008 11:34 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Добре дошъл във форума, колега!
Можеш да бъдеш абсолютно сигурен, че АБС системата няма нищо общо със "феродото", т.е. накладките. От износени предни накладки светва една друга лампа, която е различна от тази на АБС-а.
Ето ти картинки на ДАТЧИЦИТЕ (предни и задни) на АБС и лампите за износени накладки и за неработещ АБС.


Питам се..? накладките имам едно кабелче, туй кабелче каде се сварзва? огледах колата, и дае** ма*** следа не виждам от тоя кабел към който се сварзват накладките

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Вто Юни 24, 2008 1:17 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Това кабелче се връзва към един конектор трябва да огледаш обстойно и трябва да го видиш закачен някъде . А варианта е да е срязан или де да знам .Та като го вържеш към съответния конектор и ти се износи феродото което е залепено за железна планка тя ти затваря верига и започва да ти свети индикацията за износени накладки (схемата която е качил колегата sok1) . Така че огледай хубаво . Успех!


Вто Юни 24, 2008 1:35 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
arsenov написа:
Това кабелче се връзва към един конектор трябва да огледаш обстойно и трябва да го видиш закачен някъде . А варианта е да е срязан или де да знам .Та като го вържеш към съответния конектор и ти се износи феродото което е залепено за железна планка тя ти затваря верига и започва да ти свети индикацията за износени накладки (схемата която е качил колегата sok1) . Така че огледай хубаво . Успех!


Ми неска ще взема крика и ще видя, пак. аз накладките вав сервиз ги сменях оноя гледа гледа никаде не видя да пахне буксичката, а и старото беше сас одрязан кабел... май тая работа отсаства от мойта кола. Оту от там питам нали, един ми вика може да е бласкана предницата и да са ти махнали кабела :|

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Вто Юни 24, 2008 1:49 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Колега не е задължително да е блъскана колата (може и да е) за да е срязан кабела . Просто по автокъщите имат навика ако примерно свети нещо по таблото да го свалят и да вадят лампичките и отиваш ти даваш на контакт всичко си гасне както му е реда (други и не светкат) . И продавача ти вика ето нищо не свети след като си запалил колата е пушка . А практиката с тези кабелчета е като инкикацията за итрити накладки светва и да ги режат или иваждат от самия конектор или манипулация по таблото .Това е информация от първа ръка от човек с автокъща в София така че сам си прецени . А другия вариант е да си оправиш кабелчето и да си намериш конекторче да ги вържеш . Успех


Вто Юни 24, 2008 11:10 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
мерси за информацията. Само тия кабелчета иконекторчета, на каква цена варвят (оригинални) ?

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Вто Юни 24, 2008 8:48 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
А ми да ти кажа не знам . Отиди в някой магазин на фиат и попитай дали продават изобщо . Ако ли не отиди до някоя автоморга . Или го побългари направи си преходник или нещо от този род , но имай в предвид че трябва да е добре затворен да не влиза вода и разни боклуци защото ще ти присветва индикацията за иносени накладки . За друго не се сещам .


Вто Юни 24, 2008 10:36 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg