Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:22 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Педала хлътва - Мареа ТД100 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Педала хлътва - Мареа ТД100
Здравейте колеги! Имам следния проблем: при спиране педала на спирачката хлътва леко и едва забележимо - но е факт!!! :-( При по-продължително спиране и съответно ползване на педала имам чувството че крака ми ще "излезне" извън купето и колата няма да може да спре навреме т.е. хлътва почти до края. При по "малки спирания" т.е. от първа или втора скорост - спирачките сработват първоначално и след спирането педала пак омеква.
Сега да кажа какво е правено по колата напоследък: предни и задни накладки са сменени /предни преди 1.5 месеца, задни преди 1 седмица/. Имаше малък проблем при смяната на задните и печеше барабана /засен десен/ - но да приемеме че е в рамките на нормалното - докато се напаснат новите накладки /или греша?!?/ Майстора каза че е прегледал цилиндърчетата и не е имало следи от теч, така че да си мислиме че там всичко е изправно и още каза че системата е обезвъздушена хубаво - дано е прав - аз лично няма как да знам 100% дали е така докато не облека работните дрехи и не направя манупулацията обезвъздушаване сам. Но все пак ако му се има вяра - какво ще ме посъветвате да направя и има ли някой да се е сблъсквал със подобен проблем?


Вто Ное 13, 2007 1:10 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
а като помпиш педала връща ли се? и ти препоръчвам друг майстор да отидеш да ти каже как са спирачките щот с тях шега не бива!

_________________
:D


Сря Ное 14, 2007 11:03 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
да - като напомпам се връща и първоначално хващат добре спирачките, но само за известно време 3-5 сек. ... и после пак постепенно хлътва до долу. оставих я на сервиз и да видим какво ще измайсторят пък те - приемчика каза че най-вероятно е спирачна помпа.


Сря Ное 14, 2007 5:51 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
не са обезвъдушени сигурно както трябва

_________________
:D


Сря Ное 14, 2007 10:36 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
1. При помпане и оправяне- въздух,
2. при хлътване след 5-6 секунди след това и няма външни течове - помпа.


Сря Ное 14, 2007 11:18 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
ми при мен нямаше външни течове ама помпех като луд и нямах никакви спирачки по баир надоле са случи нямам думи за обяснението как са спрях ;)

_________________
:D


Чет Ное 15, 2007 1:14 am
Профил
UNREAD_POST 
Kimi_Raikonen написа:
1. При помпане и оправяне- въздух,
2. при хлътване след 5-6 секунди след това и няма външни течове - помпа.

В десятката! Имал съм същия проблем. Дори на едно кръстовище, изчаквайки светофара, педала неусетно ми хлътна (бях си подпрял петата в стелката и зяпах през прозореца) и чукнах някакъв невинен човечец с около 1-2 км/ч. :dontknow:


Чет Ное 15, 2007 1:33 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
сагата продължава - епизод 3
идвам от т.нар. сервиз в младост1 - VIP Service. Хора не ходете там!!! Аз ужким отивам с връзки и познат... хе хе хе - тия хора нямат скрупули - нямаш ли някой майстор твой човек дори и човек с висока длъжност да познаваш - пак не предеш.
та значи отивам да си взема колата - била готова ми твърди неква патка и аз чинно си се разплащам - 108 лв. за ремонта - добър е господ си казвам аз и ги прежалвам в името на безпроблемното шофиране. сменили наште любимци две цилиндърчета задни по 20 лв. и другото труд и ддс. както и да е - паля колата и решавам да тръгвам, но какво усеща чувствителното ми краче - педала пак потъва навътре... :( напомпвам няколко пъти и пак същото усещане. отивам при "майстора" най-велик и оня има наглостта да ми каже че при т.дизелите било така и след като му казвам че преди не е било така и че педала пак хлътва навътре той ме пита съвсем сериозно - е ти колко време си държиш крака на педала - постоянно ли? идваше ми да го обеся - но единствената мисъл че мога да навредя на познатия там ме възпря.. и така аман от майстори ...
хора кажете някой читав сервиз - поне да свършат работа като така и така ще ми дерат кожата :cry:
:cry:


Чет Ное 15, 2007 9:49 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
По- добре намери някой майстор- пияница, дето е правил жигулита- помпата е същата горе- долу като смяна- купи си помпа, занеси му я + 1 шишенце спирачна течност, дай му 10 лева и две бири и след 15 минути ще си като с нова спирачна система. Какви цилиндърчета, какви 100 лева.


Чет Ное 15, 2007 11:13 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Kimi_Raikonen написа:
По- добре намери някой майстор- пияница, дето е правил жигулита- помпата е същата горе- долу като смяна- купи си помпа, занеси му я + 1 шишенце спирачна течност, дай му 10 лева и две бири и след 15 минути ще си като с нова спирачна система. Какви цилиндърчета, какви 100 лева.

най-правилното решение и от мен просто го наблюдавай да не направи някоя беля :)

_________________
:D


Чет Ное 15, 2007 11:18 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
/TDS/ написа:
Kimi_Raikonen написа:
По- добре намери някой майстор- пияница, дето е правил жигулита- помпата е същата горе- долу като смяна- купи си помпа, занеси му я + 1 шишенце спирачна течност, дай му 10 лева и две бири и след 15 минути ще си като с нова спирачна система. Какви цилиндърчета, какви 100 лева.

най-правилното решение и от мен просто го наблюдавай да не направи някоя беля :)

Да- да не отпие от спирачната течност Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 -
по- добре въобще не му я и давай, ами доливай сам докато помпи.


Чет Ное 15, 2007 11:20 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
аз вече ще имам едно наум и знам какво да правя - ама подайте го тоя майстор...
някой може ли да съдейства. не ми се вярва в целия форум да няма някой, който да е доволен от майстора/сервиза си. съдействайте плииииз :P


Чет Ное 15, 2007 11:21 pm
Профил
UNREAD_POST 
tesiv написа:
сагата продължава - епизод 3
идвам от т.нар. сервиз в младост1 - VIP Service. Хора не ходете там!!! Аз ужким отивам с връзки и познат... хе хе хе - тия хора нямат скрупули - нямаш ли някой майстор твой човек дори и човек с висока длъжност да познаваш - пак не предеш.
та значи отивам да си взема колата - била готова ми твърди неква патка и аз чинно си се разплащам - 108 лв. за ремонта - добър е господ си казвам аз и ги прежалвам в името на безпроблемното шофиране. сменили наште любимци две цилиндърчета задни по 20 лв. и другото труд и ддс. както и да е - паля колата и решавам да тръгвам, но какво усеща чувствителното ми краче - педала пак потъва навътре... :( напомпвам няколко пъти и пак същото усещане. отивам при "майстора" най-велик и оня има наглостта да ми каже че при т.дизелите било така и след като му казвам че преди не е било така и че педала пак хлътва навътре той ме пита съвсем сериозно - е ти колко време си държиш крака на педала - постоянно ли? идваше ми да го обеся - но единствената мисъл че мога да навредя на познатия там ме възпря.. и така аман от майстори ...
хора кажете някой читав сервиз - поне да свършат работа като така и така ще ми дерат кожата :cry:
:cry:

Не можах да повярвам, че просто си се обърнал и си тръгнал прежалвайки 108 лв. :shock:


Чет Ное 15, 2007 11:22 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
sok1 написа:
tesiv написа:
сагата продължава - епизод 3
идвам от т.нар. сервиз в младост1 - VIP Service. Хора не ходете там!!! Аз ужким отивам с връзки и познат... хе хе хе - тия хора нямат скрупули - нямаш ли някой майстор твой човек дори и човек с висока длъжност да познаваш - пак не предеш.
та значи отивам да си взема колата - била готова ми твърди неква патка и аз чинно си се разплащам - 108 лв. за ремонта - добър е господ си казвам аз и ги прежалвам в името на безпроблемното шофиране. сменили наште любимци две цилиндърчета задни по 20 лв. и другото труд и ддс. както и да е - паля колата и решавам да тръгвам, но какво усеща чувствителното ми краче - педала пак потъва навътре... :( напомпвам няколко пъти и пак същото усещане. отивам при "майстора" най-велик и оня има наглостта да ми каже че при т.дизелите било така и след като му казвам че преди не е било така и че педала пак хлътва навътре той ме пита съвсем сериозно - е ти колко време си държиш крака на педала - постоянно ли? идваше ми да го обеся - но единствената мисъл че мога да навредя на познатия там ме възпря.. и така аман от майстори ...
хора кажете някой читав сервиз - поне да свършат работа като така и така ще ми дерат кожата :cry:
:cry:

Не можах да повярвам, че просто си се обърнал и си тръгнал прежалвайки 108 лв. :shock:


ми ситуацията е малко по-деликатна и още не съм говорил с връзката там - се пак съм толерантен човек /за разлика от майсторите в тоя сервиз/ и искам първо да говоря с него преди да дигам олелия и да взривяван бомбите


Чет Ное 15, 2007 11:25 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Ако твоя приятел, който както каза е някой шеф се разлюти и поиска да види какво са направили помиярите- не се противи и закарай колата отново- де да знаеш- случва се даже и цилиндърчетата ти да са си оригиналните още, а някой от сервиза да се е разкарвал с някоя мацка с твоята кола, и твоята нафта... ръца- пръца- нали се сещаш. :D


Чет Ное 15, 2007 11:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg