Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:28 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Проблем спирачки, педала ми хлътва 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 6:09 pm
Мнения: 13
Местоположение: София Дианабад
UNREAD_POST Проблем спирачки, педала ми хлътва
Добър вечер. Имам Fiat Bravo 1.6 16V. Имам следния проблем - преди час се качвам на колата и педала на спирачките хлътна повече от обикновено, усетих го някак си по-лек. В движение при скорост от 40-50 км/ч. трябва да го натисна до ламарината, за да имам някакъв шанс да спра нормално. От няколко дни ми свети лампичката за ръчната скорост непрекъснато. С две думи направо ме е страх да карам, почти съм без спирачки. Едва ли е от спирачната течност, казаха ми, че може да имам въздух в спирачките в следствие на попадане в дупка. Някой да може да помогне със съвет? Благодаря предварително.

_________________
Svuio

Fiat Bravo 1.6 16V 1996г.


Пон Ное 05, 2007 11:12 pm
Профил ICQ YIM WWW
UNREAD_POST 
Ами май си е наистина от спирачната течност и по-точно от ниското й ниво в казанчето, което пък ниско ниво е следствие на най-вероятен теч. Огледай за течове на спирачна течност по ходовата част.


Пон Ное 05, 2007 11:34 pm
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Ами май си е наистина от спирачната течност и по-точно от ниското й ниво в казанчето, което пък ниско ниво е следствие на най-вероятен теч. Огледай за течове на спирачна течност по ходовата част.


Както каза колегата виж дали няма течове.Може някое маркуче да се е скъсало.И при мен така ми се случи с Форда.Натиснах един път спирачката и педала ми хлътна и почти никакви спирачки нямах.Проверих спирачната течност и видях, че е по-малко (под нормата).Оказа се, че се е спукало маркучето до задната лява гума и като натисна спирачката в движение изхвърля течността от там.


Вто Ное 06, 2007 12:18 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 4:48 pm
Мнения: 153
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
имаш въздух в спирачките и аз бях така 1път ... и да помпиш педала файда няма
отидах на майстор обезвъздуши ми спирачките и нямам проблеми(това стана след като се пробвах да сменям накладки и още кви работи сам -става дума на форд :)


Вто Ное 06, 2007 1:58 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 6:09 pm
Мнения: 13
Местоположение: София Дианабад
UNREAD_POST 
Ами налях спирачна течност, наистина беше на привършване. Сега индикатора вече не свети, но педала си остава все така, явно наистина има въздух. Та утре отива в сервиза :(

_________________
Svuio

Fiat Bravo 1.6 16V 1996г.


Вто Ное 06, 2007 12:39 pm
Профил ICQ YIM WWW
UNREAD_POST 
Svuio написа:
Ами налях спирачна течност, наистина беше на привършване. Сега индикатора вече не свети, но педала си остава все така, явно наистина има въздух. Та утре отива в сервиза :(


Това е добре, че е спряло да свети лампичката:)Както сам написа - трябва да си обезвъздушиш системата и мисля, че няма да имаш проблеми.


Вто Ное 06, 2007 12:42 pm
UNREAD_POST 
При такова рязко хлътване на педала си мисля, че вероятността да има теч е мн голяма. Едвали ще се рзмине само с обезвъздушаване.


Вто Ное 06, 2007 3:33 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 6:09 pm
Мнения: 13
Местоположение: София Дианабад
UNREAD_POST 
Ей сега идвам от сервиза, оказа се, че маркуча на едната предна спирачка просто го няма :) , а на другата се е надул като балон и е пред пръсване, чист късмет е, че изобщо съм можел да спирам. След два часа трябва да си я взема, а на мен да ми вземат кешовицата :D .

_________________
Svuio

Fiat Bravo 1.6 16V 1996г.


Сря Ное 07, 2007 5:16 pm
Профил ICQ YIM WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 6:09 pm
Мнения: 13
Местоположение: София Дианабад
UNREAD_POST 
Оправено!

_________________
Svuio

Fiat Bravo 1.6 16V 1996г.


Сря Ное 07, 2007 6:29 pm
Профил ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg