Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:06 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Датчик за накладки 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 1:02 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST Датчик за накладки
Аз съм с Браво 1.6 16В 103 к.с. 97г. с черен километраж и се чудя дали има въобще лампичка за да показва че накладките издъхват, защото без датчик в компректа - накладките са с 8-9лв по-евтини и ...да знам какво да правя. че не мога да я разглобя на Патриарха за да проверя.

Ако някой ми помогне с тази "голяма дилема" ще съм благодарен

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V - Бензин


Чет Авг 16, 2007 12:39 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Датчик за накладки
Medic написа:
Аз съм с Браво 1.6 16В 103 к.с. 97г. с черен километраж и се чудя дали има въобще лампичка за да показва че накладките издъхват, защото без датчик в компректа - накладките са с 8-9лв по-евтини и ...да знам какво да правя. че не мога да я разглобя на Патриарха за да проверя.

Ако някой ми помогне с тази "голяма дилема" ще съм благодарен


Индикаторна лампа има. Кабелчето е към лявото колело и също го има. Ако не ти е толкова важно да те информира за износването може да си купиш и евтините накладки.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Авг 16, 2007 1:13 pm
Профил ICQ YIM
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 1:02 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Мерси

Идеята беше, че аз знам че кабелче има защото го видях, но не видях лампа да свети а накладките са за смяна... така че явно или ми е сложен датчика нещо не както трябва, или лампичката не свети, или нещо не прави контакт по тресето. Както и да е не ми свиди за 7-8 лв - дори смятам че е полезно просто се чудех дали има смисъл да доплащам за нещо което няма да ми служи...
Дали знаеш да да има някакъв чест проблем за това да не работи индикатора или са горепосочените вероятности ?!

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V - Бензин


Чет Авг 16, 2007 2:55 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Medic написа:
Мерси

Идеята беше, че аз знам че кабелче има защото го видях, но не видях лампа да свети а накладките са за смяна... така че явно или ми е сложен датчика нещо не както трябва, или лампичката не свети, или нещо не прави контакт по тресето. Както и да е не ми свиди за 7-8 лв - дори смятам че е полезно просто се чудех дали има смисъл да доплащам за нещо което няма да ми служи...
Дали знаеш да да има някакъв чест проблем за това да не работи индикатора или са горепосочените вероятности ?!


Няма никаква електроника. Лампата светва когато даеш кабелчето на маса. Може дори да опиташ. Идеята е че основата на накладката е метална и като се изтрие до там масата се затваря през накладката към диска. Ако дадеш на маса кабелчето и лампата не светва или накъде има прекъсване по каблчето или е изгоряла лампата в таблото. И старата ми кола и сега бравото са с прекъснали кабелчета и не съм си играл да ги оправям.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Авг 16, 2007 3:03 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg