Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:28 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
помогнете абс фиат типо задни колела 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 10:46 am
Мнения: 10
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST помогнете абс фиат типо задни колела
имам типо 1.6 94г.има абс и отказаха задните колела и ръчната никва я няма някой да ми даде идея от какво може да е задните дискове ръждясаха има си накладки цилиндрите като ги откачих работят а на място няма нищо помогнете моля.благодаря предварително


Вто Май 22, 2007 10:00 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
Аз не съм с АБС, но все пак проблема ти може да е същия като моя преди време. Типото има нещо което наричат разпределител на спирачките, който регулира спирачното усилие върху задните колела когато колата е натоварена, така че то вече да не се разпределя приблизително 70% на предни и 30% на задни колела, ами на задните усилието се увеличава - примерно става 60% на 40% предни/задни колела. Представлява малка стоманена кутия горе-долу 80х80х80мм, разположена над оста на която са закрепени задните носачи, някъде по средата. Не помня съвсем точно но мисля че се падаше над ауспуховата тръба и е малко трудно да се достигне. Мисля че се случва понякога този разпределител да се задръсти и тогава задните спирачки изчезват.
ТОВА обаче не обяснява защо ръчната спирачка я няма. Провери си дали нямаш някакъв проблем с жилото, защото не се сещам за друга причина ръчната да не ти работи.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Съб Май 26, 2007 11:40 am
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 10:46 am
Мнения: 10
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST 
peter написа:
Аз не съм с АБС, но все пак проблема ти може да е същия като моя преди време. Типото има нещо което наричат разпределител на спирачките, който регулира спирачното усилие върху задните колела когато колата е натоварена, така че то вече да не се разпределя приблизително 70% на предни и 30% на задни колела, ами на задните усилието се увеличава - примерно става 60% на 40% предни/задни колела. Представлява малка стоманена кутия горе-долу 80х80х80мм, разположена над оста на която са закрепени задните носачи, някъде по средата. Не помня съвсем точно но мисля че се падаше над ауспуховата тръба и е малко трудно да се достигне. Мисля че се случва понякога този разпределител да се задръсти и тогава задните спирачки изчезват.
ТОВА обаче не обяснява защо ръчната спирачка я няма. Провери си дали нямаш някакъв проблем с жилото, защото не се сещам за друга причина ръчната да не ти работи.


благодаря ще го проверя за това не ми е дошло на акъла че може да е задръстено то си пуска течност ама може да не му достига налягане благодаря пак за съвета


Съб Май 26, 2007 1:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg